Deshi Kebab

Zapowiedzi i komentarze wydarzeń oraz wszelakich imprez w naszym regionie.

Postautor: Caryca » 1 cze 2018, o 14:40

Proszę o opinie na temat nowego kebaba w TL , ktoś tam był , konsumował coś? Właścicielom konkurencyjnych lokali z kebabami dziękuje za ich zbędną opinię .
Na górę

Postautor: jaas » 1 cze 2018, o 16:07

Byłem, jadłem i nawet może być. Mięsko okej, do tego ceny też dość konkurencyjne. Jeśli sie nie zepsuje po roku jak większość kebsów w mieście to bedzie fajnie.
Na górę

Postautor: Pisarz » 3 cze 2018, o 16:24

Kebab w miarę dobry ale średni za 13 zł w ogóle nie jest taki średni. Jest wielkości małych w innych tomaszowski kebabach. Myślę że roku się nie utrzyma lokal. Ludzie z ciekawości ida moim zdaniem. Ale powodzenia.
Na górę

Postautor: Gość » 3 cze 2018, o 20:28

Kebab mega duży i bardzo smaczny w porównaniu z innymi podobnymi lokalami w Tomaszowie. Oby tak dalej a będzie sukces murowany.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2018, o 20:52

Mega duży to chyba ten za 25 zł ;-D To nie Warszawa, to Tomaszów Lubelski. Ale ile ludzi tyle opinii.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2018, o 22:08

Za 17 zł chyba jest mega rollo i na prawdę bardzo duży jak dla mnie nie do zjedzenia
Na górę

Postautor: jadek » 5 cze 2018, o 09:20

Jako że wcześniej był tam zakład pogrzebowy to miałem dziwny niesmak jak tak byłem,
za 15 zeta to jest to największy kebs w tomaszowie, tyle plusów.
Sosy bardzo kiepskie ani to ostre ani czosnkowe takie byle jakie ( konkurencja w mieście ma o wiele lepsze)
podsumowując .
Jeżeli chcesz się zapchać a nie zjeść bo spora różnica to warto wydać te 15 zł , ale jeżeli szukasz smaku a nie ilości to średnio polecam.

AHA bonus na koniec
Nie wiem czy praktykuje się zawieszanie tych bal mięsa zamrożonych z folią i później grzeje i zdziera z mięs w trakcie opiekania, (folie) która się topi i może przyklejać do mięsa ale byłem światkiem takiego zjawiska w tym lokalu. Mnie to zniesmaczyło.

pozdrawiam
Na górę

Postautor: Wet i » 6 cze 2018, o 10:04

A, farbami Ci się nie odbija, bo też tam ostatnio były.
Na górę

Postautor: kuul » 6 cze 2018, o 10:36

Ot Tomaszowska (i nie tylko ) metoda na głoda :
Jedzenie kompletujemy w lokalu z przygotowanych przez producenta gotowych produktów.
"Baranina" gotowa z hurtowni bo komu by się chciało kupować, marynować, kroić, i zawieszać.
"SoS" kupny, z plastikowej butelki ... bo przecież połączenie śmietany, majonezu czosnku i przypraw to skomplikowany proces i nikt nie ma na to czasu.
"Surówka" z plastikowego pojemnika z hurtowni ... poszatkowanie kapusty i pokrojenie warzyw to ponad siły kucharza.
Tortilla kupna w biedrze bo zrobienie naleśnika z mąki kukurydzianej to już szczyt kunsztu kulinarnego.

Od lat w większości knajp tomaszowskich właściciele powinni szukać nie kucharzy a pracowników lini produkcyjnej.
Bo to nie jest gotowanie.
Na górę

Postautor: Gość » 6 cze 2018, o 10:42

Ot Tomaszowska (i nie tylko ) metoda na głoda :
Jedzenie kompletujemy w lokalu z przygotowanych przez producenta gotowych produktów.
"Baranina" gotowa z hurtowni bo komu by się chciało kupować, marynować, kroić, i zawieszać.
"SoS" kupny, z plastikowej butelki ... bo przecież połączenie śmietany, majonezu czosnku i przypraw to skomplikowany proces i nikt nie ma na to czasu.
"Surówka" z plastikowego pojemnika z hurtowni ... poszatkowanie kapusty i pokrojenie warzyw to ponad siły kucharza.
Tortilla kupna w biedrze bo zrobienie naleśnika z mąki kukurydzianej to już szczyt kunsztu kulinarnego.

Od lat w większości knajp tomaszowskich właściciele powinni szukać nie kucharzy a pracowników lini produkcyjnej.
Bo to nie jest gotowanie.
Otwórz człowieku knajpę i pokaż jak się powinno gotować masz pole do popisu.
Na górę

Postautor: Menelaos » 6 cze 2018, o 20:41

Ot Tomaszowska (i nie tylko ) metoda na głoda :
Jedzenie kompletujemy w lokalu z przygotowanych przez producenta gotowych produktów.
"Baranina" gotowa z hurtowni bo komu by się chciało kupować, marynować, kroić, i zawieszać.
"SoS" kupny, z plastikowej butelki ... bo przecież połączenie śmietany, majonezu czosnku i przypraw to skomplikowany proces i nikt nie ma na to czasu.
"Surówka" z plastikowego pojemnika z hurtowni ... poszatkowanie kapusty i pokrojenie warzyw to ponad siły kucharza.
Tortilla kupna w biedrze bo zrobienie naleśnika z mąki kukurydzianej to już szczyt kunsztu kulinarnego.

Od lat w większości knajp tomaszowskich właściciele powinni szukać nie kucharzy a pracowników lini produkcyjnej.
Bo to nie jest gotowanie.

Niestety to prawda, chyba we wszystkich tych pseudo kebabach w TL podają odpady w postaci gotowego mięsa - ile w takim gównie jest mięsa wystarczy poczytać w necie, w każdym większym mieście takie lokale z gotowych produtków nie utrzymały by się za długo, Janusze biznesu pootwierali lokale z kebabem i nawet nie wiedzą że powinno robić się mięso samemu, sosy itd też, oczywiście do tego potrzebna jest jakaś wiedza, więc wolą buraki kupować gotowce, widać mało wymagający ten klient w TL skoro te knajpy jeszcze funkcjonują, jak by ktoś otworzył kebab z prawdziwego zdarzenia w TL wymiótł by tą żałosną konkurencje, porównajcie sobie te kebaby tomaszowskie chociażby do Rzeszowa czy Lublina ( tam już wiedzą że czasy gotowców z makro się skończyły)
Na górę

Postautor: 241117 » 7 cze 2018, o 09:53

Witam czy ma ktoś numer telefonu ?
Na górę

Postautor: TLlllkii » 9 cze 2018, o 19:11

Najlepszy kebab w miescie bez dwóch zdan
Na górę

Postautor: kebabmen » 12 cze 2018, o 15:23

ja się źle po nim czuje... wolę na kościelnej
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2018, o 10:31

W Tomaszowskich firmach, nie liczy się jakosć a kasa i jeszcze raz kasa
Na górę


Wróć do „Wydarzenia, imprezy, lokale”