Na szczęście Nasz Tygodnik Zamojski mamy Polski !!!!

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 20 sty 2016, o 10:01

Tygodniki lokalne w tym Nasz Tygodnik Zamojski (który wiedzie prym w tej dziedzinie) są w większości Polskimi gazetami. https://www.facebook.com/mwpodkarpacie/ ... =3&theater
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2016, o 10:39

Więc trzeba kupowac i czytać
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2016, o 10:59

Polski i do tego pierwszy w rankingu tygodników regionanych
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2016, o 13:41

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz :evil:
Na górę

Postautor: czyteln » 10 lut 2016, o 21:32

Od dzisiaj Tygodnik Zamojski w nowej cenie 2,90 za szt
Na górę

Postautor: gosc1234 » 11 lut 2016, o 19:22

Tygodnik Zamojski stracił już dawno na jakości. Większość kupuje go z przyzwyczajenia. Od jakiegoś czasu "leci na swojej opinii i marce",na którą pracował tyle lat, ale teraz ją niszczy. Ja już przestałem to kupować kilka miesięcy temu. Kilka tematów a większość to reklamy. Ja rozumiem, że to ma się sprzedawać i być poczytne, ale bez przesady. Druga sprawa: ludzie kupują tą gazetę, bo można przeczytać tekst typu zabił, okradł itd. Piszą o skandalach, plotkach etc. Dlaczego nie ma ambitnych artykułów i w ogóle ambitnych artykułów choćby o Roztoczu, o jakichś ciekawostkach związanych z naszym regionem, tylko wiecznie ta tania sensacja. Czy my już na prawdę upadliśmy tak nisko, żeby czytać takie gazetki? Wszystko na jedno kopyto. Tak w ogóle, to w Tomaszowie brakuje jakiejś gazety internetowej, bo ja np. nie mam czasu latać do sklepu, w której napisaliby o sprawach bliskich mieszkańcom - dziura w ulicy, jakieś inwestycje, pomoc bezrobotnym. Totalny marazm w tym mieście, że dziennikarze nie piszą o tym, co się dzieje w naszym mieście?
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2016, o 10:48

gosc1234 pisze:Tygodnik Zamojski stracił już dawno na jakości. Większość kupuje go z przyzwyczajenia. Od jakiegoś czasu "leci na swojej opinii i marce",na którą pracował tyle lat, ale teraz ją niszczy. Ja już przestałem to kupować kilka miesięcy temu. Kilka tematów a większość to reklamy. Ja rozumiem, że to ma się sprzedawać i być poczytne, ale bez przesady. Druga sprawa: ludzie kupują tą gazetę, bo można przeczytać tekst typu zabił, okradł itd. Piszą o skandalach, plotkach etc. Dlaczego nie ma ambitnych artykułów i w ogóle ambitnych artykułów choćby o Roztoczu, o jakichś ciekawostkach związanych z naszym regionem, tylko wiecznie ta tania sensacja. Czy my już na prawdę upadliśmy tak nisko, żeby czytać takie gazetki? Wszystko na jedno kopyto. Tak w ogóle, to w Tomaszowie brakuje jakiejś gazety internetowej, bo ja np. nie mam czasu latać do sklepu, w której napisaliby o sprawach bliskich mieszkańcom - dziura w ulicy, jakieś inwestycje, pomoc bezrobotnym. Totalny marazm w tym mieście, że dziennikarze nie piszą o tym, co się dzieje w naszym mieście?


Tygodnik jest skazany na taki sam los, jak wszystkie inne gazety w wersji papierowej. Wszystkiemu "winien" jest internet, dostępny już niemal tak, jak woda w kranie. Chcesz świeżutkich informacji - wchodzisz na portal, który Cię interesuje i masz. Więc rezygnujesz z kupna gazety papierowej, bo taniej lub za darmo i szybciej przeczytasz w necie. Ponieważ spada sprzedaż gazet - wydawcy podnoszą cenę egzemplarzy kupowanych w kioskach. To z kolei powoduje, że z powodów oszczędnościowych następni rezygnują z kupowania gazety. I spirala się nakręca. Gazety ratują się serwowaniem tanich sensacji, przez co upodabniają się do tabloidów. A tabloidy to już nie są gazety. Ich rolą nie jest dostarczanie informacji lecz dostarczanie rozrywki. Niestety masz rację: w pogoni za nakładem TZ idzie w tanią sensację, bo pewnie też jest na równi pochylej. Marnie widzę przyszłość tej zasłużonej w końcu gazety.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2016, o 12:05

nie przesadzaj, zapachu gazetki przy kawce z rana nie zastąpi internet, popatrz na Stany Zjednoczone o wiele lepiej rozwinięta demokracja i cywilizacja a dzieciaki regionalne gazety papierowe po ogródkach rozrzucają. Upadną ogólnopolskie kolorowe masówki bo nie są niczym innym jak przeglądem neta na papierze i do tego opóźniony o kilka dni, regionalne pisma trzeba szanować i wspierać mam neta i wiele czytam ale papierowy TZ przy kawce to coś wspaniałego.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2016, o 12:15

Ale jest Polski.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2016, o 13:27

Gość pisze:Ale jest Polski.

I co z tego, ze jest polski? Nakład rośnie? Cena spada?
Poza tym: skoro jesteś taki polski patriota, to podciągnij się z polskiej ortografii. Tutaj "polski" pisze się z małej litery.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2016, o 14:20

Gość pisze:nie przesadzaj, zapachu gazetki przy kawce z rana nie zastąpi internet, popatrz na Stany Zjednoczone o wiele lepiej rozwinięta demokracja i cywilizacja a dzieciaki regionalne gazety papierowe po ogródkach rozrzucają. Upadną ogólnopolskie kolorowe masówki bo nie są niczym innym jak przeglądem neta na papierze i do tego opóźniony o kilka dni, regionalne pisma trzeba szanować i wspierać mam neta i wiele czytam ale papierowy TZ przy kawce to coś wspaniałego.

Ty kupujesz TZ regularnie, mój przedmówca przestał kupować kilka miesięcy temu, ja kilka lat temu. Fanów TZ takich jak Ty ciągle ubywa, nakład spada. Reklamodawców więc też ubywa, za to koszty utrzymania redakcji przynajmniej nie spadają, koszty druku i dystrybucji zapewne rosną.To jest ta skrzecząca rzeczywistość, której zdajesz się nie dostrzegać. Jeśli czytasz TZ przy kawce to znaczy, że robisz to w celach /umówmy się/ relaksowych. Tymczasem większość czytelników szukała w nim informacji a nie relaksu. A ostatnio - tego czego szukała, niestety nie znajdowała, bo z zamieszczanymi treściami TZ idzie w kierunku naszych tabloidów i naszej prasy kolorowej. W Stanach być może rzeczywiście jest inaczej, ale tam pewnie prasa lokalna jest inaczej redagowana, zawiera inne, istotne dla dużej ilości miejscowych treści niż np to, ktoś kogoś zabił, okradł, ośmieszył, ktoś z siebie zrobił durnia, rozwalił swoje czy czyjeś małżeństwo, kto ile przytył, kto się schlał itd itp.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2016, o 15:52

masz rację kupuję z przyzwyczajenia i zapewne będę to robił do momentu, aż przekonam się, że 80% informacji jest na poziomie pudelka na razie dochodzą do 40%, za dobry Tygodnik Zamojski mogę zapłacić nawet 6 zł, ale dobry jak się zepsuje to nawet 1 zł nie dam przestanę kupować, oby tak się nie stało.
Na górę

Postautor: Jeremiah » 16 lut 2016, o 15:50

Strasznie dużo reklam
Na górę

Postautor: gosc1234 » 16 lut 2016, o 19:21

Nie wiedziałem, że w Tomaszowie pojawiła się jakaś nowa gazeta- echa czy echo roztocza.Nazwę ma jak radio, ale żona przyniosła do domu, bo jakiś tam konkurs jest,w którym można wygrać chyba wycieczkę do lwowa, piszą o tym lwowie. Jak to gazeta, ale przynajmniej jest też coś o roztoczu. nie wiem, czy akurat medycyna naturalna o ktorej piszą to nie szarlataneria, ale coś nowego. i tak nie kupuję gazet, bo wszystko w internecie. w pracy wystarczy chwila, wchodzi się na jakiś ogolnopolski portal i lokalny i w ciągu 5 minut wszystko się wie. czemu żadna z gazet nie pomyśli o przeniesienie się tylko w internetowe wydanie? w sumie u nas to może się nie sprawdzić, bo mamy sporo ludzi starszych, którym listonosz przynosi zaprenumerowaną gazetę do domu. niech zgadnę-nieśmiertelny tygodnik zamojski. tylko czego u nich tyle reklam i nic ciekawego do poczytania. same jałowe tematy. mało pisze się o Tomaszowie. albo u nas nic się nie dzieje albo nie ma dziennikarzy w tym mieście.
Na górę

Postautor: Gość » 22 lut 2016, o 16:51

Dlatego tyle reklam. Mało kto kupuje więc trzeba się z czegoś utrzymać
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”