Kluczowe sprawy dla TL

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 10 lut 2008, o 11:06

Pragne dołączyc kolejny temat, mysle że dla jednych poboczny ale dla innych ważny.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /560118155
taki Krasnystaw umiał zdobyć srodki na kompleksowy piekny obiekt sportowy a u nas co?? no oczywiście jak zawsze nic. Pamiętam że przed wyborami Pan Wojewoda obiecywał ze do sponsorowania włączy sie Lubelski Węgiel i powstanie kryta trybuna od strony lasu. Sponsoring chyba sie zakonczyl na tym ze wojewoda został posłem, Bogdanka kupiła stroje sportowe Tomasovii , a złom ze starego przejscia w Hrebennem leży i rdzewienie na terenach klubu. Mamy pytanie czy cos bedzie robione w tym roku w sprawioe zadaszenia zachodniej trybuny ?? czy kolejny raz byly to obiecanki wyborcze???
Na górę

Postautor: 1 z dwudziestu » 14 lut 2008, o 09:01

szkoooooda gaaaadać!!!
Na górę

Postautor: Tomaszowianin » 24 lut 2008, o 19:56

Zaprzepaszczone szanse na potrzebne miastu niektóre inwestycje to szczególnie okres poprzedniej kadencji tomaszowskich burmistrzów. Co prawda zakończono wówczas przebudowę oczyszczalni i wybudowano spory kawałek kolektora sanitarnego w kierunku północnej części miasta, ale to wszystko finansowano z kredytów, a nie przy współudziale środków unijnych.Kredyty pomogły wybudować tą potrzebną do dalszego rozwoju infrastrukturę, ale trzeba je spłacić z odsetkami.Nie podjęto skutecznych działań w celu pozyskania środków finansowych na kolejne inwestycje jak np. budowa pływalni, hali sportowej przy gimnazjum nr 2,realizację kolektora S-4 do ul.Wojska Polskiego.Poprzedni okres pozyskiwania środków na inwestycje był pozytywny dla wielu ościennych miast, nie tylko dla Krasnegostawu. Sporo środków pozyskał Biłgoraj, znacznie mniejszy Janów Lubelski, nie wspominając już o sporych kwotach uzyskanych przez Powiat Tomaszowski.
Czy obecny nabór wniosków na inwestycje współfinansowane ze środków unijnych będzie dla Tomaszowa bardziej korzystny? Śmiem wątpić i to z wielu powodów. Brak doświadczenia w tym zakresie ze strony burmistrzów to jeden aspekt, drugi to skromna obsada kadrowa wydziału ,który zajmuje się tymi sprawami i jednocześnie realizuje inwestycje.Brak kadry inżynieryjnej z zakresu budownictwa, drogownictwa odczuwa wiele jednostek samorządowych, głównie z powodu niskich płac w samorządach.Ale bez tej kadry trudno przygotowywać nowe inwestycje, a jeszcze trudniej je realizować. Szkoda tylko,że te oczywiste prawdy słabo docierają do głów decydentów marzących o kasie unijnej na inwestycje.
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2008, o 13:40

a jak sie ma sprawa obwodnicy ? wie ktoś może kiedy ma ruszać budowa?? Bo ostatnio czytalem w prasie ze droga dwupasmowa Piaski-Hrebenne znajduje sie na liście rezerwowej wieć sa nikłe szanse ze powstanie. mam nadzieje ze nasza obwodnica tez nie znalazla sie na tej liscie :/
Na górę

Postautor: Ferdek » 21 kwie 2008, o 22:38

W zamierzeniach GDDKiA Oddział w Lublinie na lata 207-13 obwodnica jest przewidziana do realizacji jako jedna z 25 planowanych zadań w tym zakresie.Ale wydaje sie,że z uwagi na zbliżające się ME 2012 w piłce nożnej może to się nieco przesunąć w czasie.W tej chwili jako zadanie drogowe nr 1 jest realizacja drogi ekspresowej S-17 na odcinku od granicy z woj. mazowieckiego-Kurów-Lublin - Piaski o długości 101,4 km.Następnie przebudowa drogi krajowej S-19 do parametrów drogi ekspresowej na terenie woj. lubelskiego-ok. 183 km,a następnie obwodnice Tomaszowa i Kraśnika.
Na górę

Postautor: Gość » 24 maja 2008, o 14:49

w tym co robia rajcowie to mało zrozumiałe i Pan Rysiu K
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”