Referendum

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: 1 z dwudziestu » 7 lut 2008, o 10:47

FANTOMAS pisze:Takie porzekadła to Panie radny dowodzą jedynie głupoty ludzkiej, a nie jakiejkolwiek przezorności i dbałości o funkcjonowanie miasta i jego jednostek. Polityka kadrowa to nie zabawa w piaskownicy, bo Tomaszów to małe miasteczko i ludzie znają się co nieco.Proszę sięgnąć do przepisów o samorządzie,kodeksu pracy oraz zerknąć jaka jest struktura organizacyjna OSiR-u i wtedy się wypowiedzieć konkretnie w tym temacie.

nie wiem o czyją głupotę tutaj chodzi! powiedzenie jest chyba dosyć wiekowe i nie stworzone przez raperów...tak buńczuczna wypowiedź podobnie jak i pseudonim wiele mówią...ale nie zmieniają mojej opinii, że nie jestem ślepo przeciwny byłemu dyrektorowi Osiru ani dążeniu burmistrza do zmiany na tym stanowisku. najpoważniejsze zastrzeżenia budzić może sposób w jaki się to odbywa i słuszne uwagi co do obowiązujących przepisów... pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2008, o 14:11

nie wiem czy p.RP został wyrolowany przecież znalazł sie teraz tam gdzie chciał- w LO wciąż czekam na efekty jego "leczenia" coś nic nie słychać a miał być taki wielki BUM
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2008, o 17:48

Gość pisze:nie wiem kto żałowałby byłego dyrektora OSiR, już dawno powinien polecieć tylko umiał sie naginac do kolejnych władz / tak niby nigdzie nie nalezy a z wszystkimi trzyma/, uważam ,że to jest pierwszy plus dla obecnego burmistrza- każdy poprzedni miał to zrobić tylko coś ich wstrzymywało a już za poprzednich burmistrzów mieli na niego wiele haków


u mnie też burmistrz ma plusa za byłego dyr Osir. I pewnie takich jak ja jest więcej. A jeśli chodzi o kolejną kadencję "wystartuje czy nie" to nie ma takiej możliwości ponieważ burmistrzowi szkoda będzie licencji doradcy podatkowego, którą sie traci po pewnym czasie nie wykonywania zawodu (tak jest w wielu zawodach) a przecież oficjalnie burmistrz niczego takiego nie prowadzi no nie? więc burmistrzowanie potrzebne mu było żeby troche kaski zarobić i wyremontować co nieco w domu. Więc referendum jak najbardziej wskazane. po co nam taki burmistrz który i tak nie zakłada niczego zrobić. Czysto finansowe myślenie. Więc nasze kochane stowarzyszenia (niwa i AWnRMiR) połączcie się i coś w końcu zróbcie dla miasta np takie referendum. Poproście może do współpracy PO i inn. Razem łatwiej. We władzach są młodzi i aktywni może byście coś w tym kierunku wskurali. Panie Robercie, Panie Marcinie do roboty :idea:
Na górę

Postautor: 1 z dwudziestu » 7 lut 2008, o 18:38

Gość pisze:nie wiem czy p.RP został wyrolowany przecież znalazł sie teraz tam gdzie chciał- w LO wciąż czekam na efekty jego "leczenia" coś nic nie słychać a miał być taki wielki BUM

a cóż ja mam wspólnego z Radą Powiatu.... fakt, znam kilka osób tyle, że z daleka a do LO dawno temu chodziłem. sygnały docierające z zewnątrz sygnalizują potrzebę przyjrzenia się sytuacji a odbierany z lekka, spadek prestiżu tej szacownej szkoły prosi o rzetelną diagnozę przyczyn tego stanu rzeczy. pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2008, o 19:13

czy to oznacza że będzie referendum w sprawie odwołania p.Puźniaka? dajcie mu szansę!
Na górę

Postautor: 1 z dwudziestu » 7 lut 2008, o 21:21

Gość pisze:czy to oznacza że będzie referendum w sprawie odwołania p.Puźniaka? dajcie mu szansę!

a po co??? przecież p. R. Puźniak jest OK.
Na górę

Postautor: Tomaszowianin » 9 lut 2008, o 23:45

Z rozumieniem czytanych spotów niektórzy uczestnicy tego forum jak widać wyżej mają sporo kłopotów. Piszący o referendum wyraźnie ma na myśli referendum o odwołaniu obecnego Burmistrza R.Sobczuka. Ale argumenty jakimi się posługuje moim zdaniem są kiepskie i niezbyt zrozumiałe dla wielu ludzi, skoro mają takie wątpliwości,że mylą osoby. Po drugie to większość referendów jakie dotąd się odbyły była bezowocna, bo nie uczestniczyła w nich odpowiednia ilość wyborców. Zmarnowano tylko trochę publicznych pieniędzy,bo odbywa to się na koszt gminy, czy też miasta.
Na górę

Postautor: Gość » 10 lut 2008, o 15:07

tak więc nie robić referendum, brać się do roboty, czekać na koniec kadencji i ewenualne efekty pracy.... wybrańców, pozdro
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2008, o 11:52

też uwazam że czas najwyższy było ruszyć ten beton na OSiRze , a jeżeli jeszcze dają mu szanse decydowania o sporcie - to jest to na czym podobno się były dyrektor zna / bo o dobrym gospodarzu to trudno mówić na ten temat odpowiedzą lepiej pracownicy/więc właściwy człowiek na własciwej pozycji, wiec o co chodzi ? Wreszcie może robić to co "Umie" nie tracac czasu na inne sprawy a on jeszcze narzeka, a zarzad bez niego to co ? stracił kierownicę ?
Na górę

Postautor: 1 z dwudziestu » 11 lut 2008, o 23:17

dobrze powiedziane... ale gdzie niu drajwer???
Na górę

Postautor: Ferdek » 11 lut 2008, o 23:41

Skoro tak wiele jest głosów o słuszności decyzji Burmistrza o odwołaniu obecnego b. już dyrektora OSIR-u, to dlaczego zaistniała zwłoka w powołaniu nowego,odpowiedniego człowieka na ten wolny dyrektorski stołek.
Podejrzewać można tylko jedno,że burmistrz nie przygotował odpowiednich zmian prawnych by tego dokonać. Wymaga to zmiany statutu tej jednostki, utworzenia w nim stanowiska zastępcy, no i zmian finansowych,bo to przecież zwiększone będą wydatki na płace nowego dyrektora.Tylko czy obecna sytuacja coś zmieni w tomaszowskiej kulturze fizycznej i sporcie ?
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2008, o 08:37

Ferdek pisze:Skoro tak wiele jest głosów o słuszności decyzji Burmistrza o odwołaniu obecnego b. już dyrektora OSIR-u, to dlaczego zaistniała zwłoka w powołaniu nowego,odpowiedniego człowieka na ten wolny dyrektorski stołek.
Podejrzewać można tylko jedno,że burmistrz nie przygotował odpowiednich zmian prawnych by tego dokonać. Wymaga to zmiany statutu tej jednostki, utworzenia w nim stanowiska zastępcy, no i zmian finansowych,bo to przecież zwiększone będą wydatki na płace nowego dyrektora.Tylko czy obecna sytuacja coś zmieni w tomaszowskiej kulturze fizycznej i sporcie ?

I to się nazywa tanie miasto
Na górę

Postautor: Ferdek » 12 lut 2008, o 18:46

To właśnie jeden z przykładów jak Burmistrz Tomaszowa dba o finanse miasta,ale ten może jeszcze nie jest tak ewidentny,bo kasy dodatkowej na nowy stołek w OSIR-ze jak dotąd nie wydano,bo przecież nie ma tam jeszcze nowego dyrektora.
Ewidentna utrata kasy dla miasta to np.brak dochodu z dzierżawy lokalu na sklep przy ul. Lwowskiej 64, gdzie dawniej była Księgarnia AGORA.Cały budynek ślicznie odnowiono. Ogłoszono już chyba z 3 przetargi na dzierżawę lokalu przy głównym wejściu,ale przy stawce zaporowej- 30 zł za m2 lokalu netto.Mimo braku chętnych na dzierżawę za taką stawkę , ceny nie obniżono i lokal stoi pusty.Nie daje więc żadnego dochodu do budżetu miasta.I to tak trwa parę miesięcy.Pewnie burmistrz namyśla się o ile groszy stawkę czynszu obniżyć aby za dużo nie stracić . Mamy dobrze opłacanego burmistrza, który jak widać prowadzi długie kalkulacje,ale nie ma wyczucia ani też rozeznania do istniejących stawek rynkowych czynszu w Tomaszowie.
Podobnie jest z cenami wynajmu pokoi w noclegowni "Laureat", gdzie stawka za jeden nocleg jest wyższa niż w "Antku", który jest lokalem znacznie atrakcyjniejszym, ma wygodny parking,przyjemną obsługę i smaczne jedzenie.I do tego trudno tam nieraz o nocleg,bo wszystkie pokoje są zajęte. W Laureacie na kilkadziesiąt miejsc w poszczególne dnie nocuje zaledwie po parę osób.Pewnie to są ci goście, dla których miejsca zabrakło w Antku i rad nierad musieli skorzystać z Laureata przepłacając przy okazji. Tak to wygląda nasz miejski tomaszowski biznes samorządowy w wydaniu obecnie rządzącego nami burmistrza.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2008, o 19:21

Jak zwykle Ferdek zaślepia cię wysokie mniemanie o sobie, bo prawdy i racjonalnego myślenia w tym co napisałeś nie ma za grosz.
Na górę

Postautor: Ferdek » 12 lut 2008, o 23:16

Gościu, dla Ciebie podane fakty mogą nie być Twoją prawdą. I z tym się zgodzę.
Proponuję przedstaw tą swoją prawdę. Nie odnosisz się do treści, bo nie masz widocznie nic do powiedzenia. I tak bywa.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”