Ekonomik/Mechanik

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: lukasz » 19 lis 2011, o 23:34

Witam! Chciałbym udostępnić swoje zdanie na temat tego co uczniowie Ekonomika piszą na temat Mechanika... Iż ponieważ może wszyscy sądzą że mechanik to tak zwani "tępacy". Ale czy gdyby byli tępakami to zajmowali by takie wysokie miejsca w różnych konkursach czy olimpiadach...? Nie chodzi o to że Mechanik jest biedny bo nie ma pieniędzy bo gdyby nie miał to by nie wyremontowali całego budynku. Mechanik ma szatnie które bardzo służą uczniom, a nie to co Ekonomik, który nawet w swojej szkole szatni nie ma i uczniowie muszą się męczyć z ubraniami po wszystkich lekcjach... Całe ZS nr 4 powstało dzięki uczniom którzy przyczynili się do budowy szkoły. ZS nr 2 uczniowie nie przyczynili się do niczego. Przykro jest mi się patrzeć na to, że ekonomik tak hańbi mechanik gdyż ekonomik nie porównuje się do ZS nr 4 w Tomaszowie Lubelskim.


P.S. uczniowie ekonomika kieruję to do was! jeśli chcecie wojny to pamiętajcie,że mechanik zrobi z wami porządek ponieważ mechanik dba o swoich a wy jesteście dzięki wysoko postawionych rodzicach.
Na górę

Postautor: peter » 20 lis 2011, o 00:02

Nie do końca rozumiem w jakim celu rozpoczynasz tego typu prowokujący temat.

Ogólnie nie sądzę, aby porównywanie tych dwóch szkół, które mają zupełnie inne priorytety w kształceniu młodzieży mogło być obiektywne. Ekonomik kieruje uczniów w stronę matury (jak najlepszego wyniku) a Mechanik kształci swoich uczniów po to, aby zdobyli oni konkretny zawód tak, aby mieli ułatwiony start w samodzielnym życiu.
Którzy na tym lepiej wychodzą? - nie wiem. Raczej nikt tego jednoznacznie nie może stwierdzić. Wszystko zależy od danego człowieka, jego motywacji, uporu, jak będzie potrafił poradzić sobie w życiu - czy to z maturą, czy bez.

Właśnie z powodu różnych kierunków kształcenia uważam, że łączenie tych szkół odbiłoby się czkawką w postaci ubytku uczniów i jednej, i drugiej placówce.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2011, o 08:44

lukasz pisze:Witam! Chciałbym udostępnić swoje zdanie na temat tego co uczniowie Ekonomika piszą na temat Mechanika... Iż ponieważ może wszyscy sądzą że mechanik to tak zwani "tępacy". Ale czy gdyby byli tępakami to zajmowali by takie wysokie miejsca w różnych konkursach czy olimpiadach...? Nie chodzi o to że Mechanik jest biedny bo nie ma pieniędzy bo gdyby nie miał to by nie wyremontowali całego budynku. Mechanik ma szatnie które bardzo służą uczniom, a nie to co Ekonomik, który nawet w swojej szkole szatni nie ma i uczniowie muszą się męczyć z ubraniami po wszystkich lekcjach... Całe ZS nr 4 powstało dzięki uczniom którzy przyczynili się do budowy szkoły. ZS nr 2 uczniowie nie przyczynili się do niczego. Przykro jest mi się patrzeć na to, że ekonomik tak hańbi mechanik gdyż ekonomik nie porównuje się do ZS nr 4 w Tomaszowie Lubelskim.


P.S. uczniowie ekonomika kieruję to do was! jeśli chcecie wojny to pamiętajcie,że mechanik zrobi z wami porządek ponieważ mechanik dba o swoich a wy jesteście dzięki wysoko postawionych rodzicach.




no i popatrz.męczą się a jednak tam idą mimo braku szatni i nauki na dwie zmiany. kilka wpisów było chamskich fakt.ale ty to wręcz straszysz i podżegasz do nienawiści.co to znaczy porządek? :?:

skasowac temat
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2011, o 23:11

A mnie najbardziej śmieszy to,że uczniowie ,,ekonomika" uważają się za inteligencje Tomaszowską,czują się uczniami szkoły wręcz ,,elitarnej" :D ... Szanuje każdego człowieka,i mam mase znajomych którzy ukończyli ,,ekonomik" i z całym szacunkiem do nich ,,orłami" to oni nie byli na pewno.W ,,mechaniku" prócz zawodówek są też licea profilowane jak i humanistyczne - a większość nawet o tym nie wie,tylko widzi w tej szkole upapranych w smarach silnikowych ludzi.A nawet jeśli,czy są gorsi ? Zdecydowanie NIE.Ja ukończyłem ,,mechanik" kilka lat temu,w tej szkole zdałem maturę dzięki której dostałem się na studia,studia skończyłem znalazłem pracę.Bez sensu jest wartościowanie tych dwóch szkół a połączenie ich nie jest ŻADNĄ tragedią ale widzę,po postach/tematacg,że kolejka do kardiologa będzie baaaardzo długa.Namawiam tylko do tego by nie myśleć stereotypami.Pozdrawiam.
Na górę

Postautor: Gość » 22 gru 2014, o 14:03

Nie polecam mechanika,gówniana szkoła, nauczyciele ze strachu przed Joncem bronią uczniom do matury podejść bo mają gówniane wyniki i w ten sposób chcą sobie zdawalność podwyższyć !
Na górę

Postautor: Gość » 22 gru 2014, o 17:52

W ZS4 głównym celem w klasach zawodowych jest zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Również w technikum przechodzą przez egzamin zawodowy, matura jest dodatkiem dla najlepszych którzy chcą pójść na studia. Celem uczniów jest zdobycie zawodu i potwierdzenie go europejskim certyfikatem. Ci co wyjeżdżają znajdują zatrudnienie nie na zmywakach, jak po maturze w szkole licealnej, ale w produkcji, usługach i rzemiośle.
Faktem jest, ze różny jest poziom wstępujących do tej szkoły, niektórzy mają 20 punktów, inni nieco powyżej, są tacy co książki w ręku nie mieli, muszą choćby w części nadrobić 9 zaniedbanych lat nauki, ale jeśli chcą się uczyć to szkołę kończą. Proszę nie zapominać, że skala ocen pozytywnych jest od 2 do 6.

Nie wiem jaki sens jest porównywać te dwie szkoły, lepiej ekonomik porównywać z górką, ciekawsze by to było, a może ekonomik porównać z jakąś zamojską szkołą do których autobusy z Tomaszowa zdolnych wożą? -wystarczy porównać losy absolwentów
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”