szukajmy kandydata na burmistrza

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Olek » 13 mar 2014, o 08:55

kto będzie nowym burmistrzem . Jak sądzicie . Czy PIS i PO mają kadydatow na te stołki .Może im pomożemy wskazaniu odpowiedniej osoby na ten stołek .
Na górę

Postautor: Gość » 13 mar 2014, o 09:40

Olek pisze:kto będzie nowym burmistrzem . Jak sądzicie . Czy PIS i PO mają kadydatow na te stołki .Może im pomożemy wskazaniu odpowiedniej osoby na ten stołek .

Dosyć polityki w Tomaszowie :panzielony: Jest tylko jeden kandydat. Niezależny i bezpartyjny. Pójdzie w bój bez kropidła. Ave :twisted: !!!
Na górę

Postautor: Gość » 13 mar 2014, o 22:15

oczywiście najlepszym kandydatem jest Pani Ewa P-W - tylko czy stanie w szranki z obecnym burmistrzem ...
Na górę

Postautor: gosc14 » 14 mar 2014, o 20:55

Nie kupił ją!
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2014, o 12:44

Gość pisze:oczywiście najlepszym kandydatem jest Pani Ewa P-W - tylko czy stanie w szranki z obecnym burmistrzem ...

Wątpie . Potrzebna jest osoba z ''jajami'', która umie walczyć i wie jak można zmienić pozytywnie miasto i sprowadzić do miasta podmioty gospodarcze . W tej chwili najwazniejsze jest tworzenie miejsc pracy dla młodych i starszych , co zatrzyma wyludnianie się miasta . Dosyć mamy sklepów, ale innych firm nie przybywa , Za mało zarabia się w tym ''grajdołku''' więc sklepy padają .
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2014, o 13:34

Gość pisze:
Gość pisze:oczywiście najlepszym kandydatem jest Pani Ewa P-W - tylko czy stanie w szranki z obecnym burmistrzem ...

Wątpie . Potrzebna jest osoba z ''jajami'', która umie walczyć i wie jak można zmienić pozytywnie miasto i sprowadzić do miasta podmioty gospodarcze . W tej chwili najwazniejsze jest tworzenie miejsc pracy dla młodych i starszych , co zatrzyma wyludnianie się miasta . Dosyć mamy sklepów, ale innych firm nie przybywa , Za mało zarabia się w tym ''grajdołku''' więc sklepy padają .


słusznie
Na górę

Postautor: giez » 20 mar 2014, o 16:18

Gość pisze:
Gość pisze:oczywiście najlepszym kandydatem jest Pani Ewa P-W - tylko czy stanie w szranki z obecnym burmistrzem ...

Wątpie . Potrzebna jest osoba z ''jajami'', która umie walczyć i wie jak można zmienić pozytywnie miasto i sprowadzić do miasta podmioty gospodarcze . W tej chwili najwazniejsze jest tworzenie miejsc pracy dla młodych i starszych , co zatrzyma wyludnianie się miasta . Dosyć mamy sklepów, ale innych firm nie przybywa , Za mało zarabia się w tym ''grajdołku''' więc sklepy padają .


Bardzo proszę o przeczytanie tego ze zrozumieniem - "sprowadzić do miasta podmioty gospodarcze" - w mieście są i będą podmioty gospodarcze i to o nie powinien samorząd zadbać w pierwszym rzędzie. Jeśli będziemy wspierać swoich to zarobione pieniądze przez nich będą inwestować u nas. Kilka podmiotów ostatnimi czasami sprowadziło się samych - Intermarche i trzecia Biedronka. Bogactwo Niemiec, Włoch czy Francji oparte jest nie na wielkich fabrykach ale w 60-70% na małych i średnich rodzinnych firmach, które są związane z lokalnymi społecznościami. Firmy te osiągają sukcesy eksportowe bo wytwarzają solidne produkty i to niekoniecznie bardzo innowacyjne np. Faber Castel z Norymbergi produkuje kredki i ołówki na cały świat. U nas też są takie firmy ale miasto czy powiat nie wspiera ich znacząco np. RST Roztocze pana Raka - ostatnio zdobył kilka prestiżowych nagród. Taki człowiek powinien być u nas noszony na rękach by się rozwijał i chciał w dalszym ciągu płacić podatki u nas a nie gdzieś indziej. Matołki na stołkach niestety nie uczyli się podstaw zdrowej, kapitalistycznej ekonomii więc nie mają żadnej w tym zakresie wyobraźni. To przedsiębiorcy utrzymują ich stołki a nie rzesza urzędników i nauczycieli. W Tomaszowie dopiero wtedy będzie dobrze jeśli burmistrzem zostanie ktoś kto nie jest skazony socjalistycznym mysleniem, że prywaciarz jest zły. Ale niestety tak się nie stanie bo przedsiębiorców niestety jest u nas zdecydowanie mniej od emerytów, klientów opieki i budżetówki - a to niestety oni betonują chory ekonomicznie układ. Burmistrz obecny to wie i o rozwoju ekonomiczny nie myśli - ważne są capstrzyki i akademie, picowanie asfaltem rynku i inne zachowanie pod sobie przychylną publiczkę. Krew mnie zaczyna zalewać jak o tym myślę więc kończę :(
Na górę

Postautor: Kolo » 20 mar 2014, o 21:02

Kult wodzostwa wiecznie żywy.
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2014, o 22:50

Panie Rak spuść pan z tonu!!! Taki wielki ta nie jesteś. Krytyka wszystkiego i wszystkich to pana obsesja.
Uderz się pan w pierś. Swoją...!!! Doceń wysiłek pacanie.
Na górę

Postautor: Kolo » 20 mar 2014, o 23:44

Gość pisze:Panie Rak spuść pan z tonu!!! Taki wielki ta nie jesteś. Krytyka wszystkiego i wszystkich to pana obsesja.
Uderz się pan w pierś. Swoją...!!! Doceń wysiłek pacanie.

Nie wiem, czy P. Rak napisał posta, ale wiem na pewno, ze ten zacytowany przeze mnie spłodził rączką ktoś, kto go nie lubi, ale lubi p. Ż. Anonimowym Koniobijcom mówię nie :evil:
Na górę

Postautor: Kolo » 20 mar 2014, o 23:56

Przepraszam, Anonimowym Rakobijcom, hehehhe....A merytorycznie to tak: facet z ostrą alergią na politykę zatrudnia prawie 300 osób ( patrz internet). Ilu osobom dał przez kadencję pracę burmistrz ?( patrz gdzie chcesz)
I żeby było jasne, spotkałem się z P. Rakiem dwa razy, ale nabrał podejrzeń, ze jestem polityczny i koniec było dyskusji.Nie miałem nawet czasu, by wyprowadzić go z błędu. Lecz się Gościu. Na kampanię od niego nie dostaniesz.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2014, o 11:08

To znaczy , że nie ma chętnych na burmistrza oprócz obecnego . To słabiutko . Grozi to nam zacofaniem i bankructwem . Urzędy zadłuzone , brak perspektyw rozwoju miasta i gminy.
Na górę

Postautor: Kolo » 26 mar 2014, o 11:42

Zacytuję klasyka
".....gdybyśmy mieli więcej czasu, dowiódłbym panu dowodnie, że jest pan w błędzie..."
Do mnie o błędzie, ja o obłędzie :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2014, o 12:00

Gość pisze:To znaczy , że nie ma chętnych na burmistrza oprócz obecnego . To słabiutko . Grozi to nam zacofaniem i bankructwem . Urzędy zadłuzone , brak perspektyw rozwoju miasta i gminy.

:idea: ja się cały czas zastanawiam :roll:
a jakie są kryteria wyboru?
Na górę

Postautor: Kolo » 26 mar 2014, o 13:05

Osoba burmistrza jest bez znaczenia. Niech nawet wylosuje go sierotka. :panzielony:
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”