POZEW za wpisy na tym forum

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 13:29

Dowiedziałem się że pewien Wójt w porozumieniu z radcą prawnym i dwoma obrażanymi osobami szykują pozew (pomówienie art 212 Kk lub znieważenie art 216 Kk). Wiem też ze byli już w tym tygodniu na Policji także sprawa to nie jakieś plotki. Może już Administrator serwisu wie coś na ten temat? Z tego co wiem to bardziej im chodzi o ustalenie Imienia i Nazwiska delikwenta a nie o jakieś odszkodowania, bo wywnioskowali że osoba ta może być współpracownikiem gminy, szkoły.

Ktoś wie ile trwa ustalanie takiego IP?

Tutaj cytuje tekst z forum prawnego:
"Zważywszy na fakt, że czyn ten został dokonany za pomocą środków masowego komunikowania, jest on zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Co więcej, sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny, wskazany przez Pana cel społeczny. Na zgłoszony przez Pana wniosek, sąd orzeka również podanie wyroku skazującego do publicznej wiadomości.


Będę w miarę możliwości informował jak ma się sprawa, aktualnie nie mogę napisać o jaką gminę chodzi, ostrzegam po przyjacielsku kolegów. Fajnie że nazwisko będzie można podać do publicznej wiadomości, będą jaja...
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 13:38

Co myślisz że najlepszą obroną jest zastraszenie?
Myślisz że ludzi prokuraturą i policją zastraszysz?
Ten czas już minął.
Teraz i w prokuraturze i w policji normalni ludzie pracują.
Nie ma już tam takich co się pod fikcyjnymi zarzutami swoim nazwiskiem podpiszą.
To się skończyło.
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 13:46

Ja mam kogoś zastraszać? :lol: ja jestem Polak i po ryju daje nie muszę do sądu latać. fikcyjne zarzuty? link do całego artykułu który przytaczałem jak z ciekawości szukałem co komu grozi...
http://www.skarzysko24.pl/wiadomosci/pr ... towym.html

Ten cytat też dobry
"Może Pan oskarżyć autora komentarza o pomówienie, gdyż przedstawione przez niego opinie poniżają Pana w opinii publicznej i narażają na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanego stanowiska. "

Wskazuje on że tutaj można oskarżyć conajmniej 30% wpisów i będzie to zgodne z prawem.
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 14:29

nowy całkiem ciekawy sposób działania, niewiele robić przez cztery lata a przed kolejnymi wyborami postraszyć sądem hołotę która, śmie komentować czteroletnie działanie bądź jego brak. Ciekawe można to przyjąć jako temat do pracy magisterskiej lub doktorskiej z socjologii!!! pt. Nowe metody, oddziaływania na osoby które są potencjalnym zagrożeniem, przed utratą kadencyjnego stanowiska!!! Tak na marginesie ciekawe czy Ci radcy prawni i prawnicy to opłacani będą z pieniędzy samego zainteresowanego czy tak normalnie najzwyczajniej z gminnych, czyli podatnika. Bo tu jasno trzeba określić czy chodzi o dobre imię osoby, czy dobre imię urzędu.
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 14:31

Wielu wójtów czy burmistrzów nie odróżnia krytyki od pomówień. Najpierw niech się zastanowią nad sobą. Głowy pozadzierane wyżej chmur to się obrażają. Na ziemię spojrzeć trzeba, wtedy odechce wam się sądów. Natomiast krytykować, wytykać błędy, ośmieszać nieudaczników jak najbardziej można. To ryzyko zawodowe tych panów i pań. Na dodatek niech się liczą z kontrą. Za oskarżenie o pomówienie też można podać do sądu. Także państwo wójtowie i burmistrzowie, jeśli nerwy puszczają, lepiej się wycofać.
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 14:35

można jedynie beknąć za ujawnienie danych osobowych : imiona, nazwiska.., reszta to konstruktywna krytyka, która bardzo boli władzę!! Pozwijcie nas wszystkich, czekamy!!!
Na górę

Postautor: bedajaja » 20 wrz 2014, o 15:00

Współczuje wam znajomości prawa na poziomie dziecka z przedszkola

Za oskarżenie o pomówienie też można podać do sądu.
Chcesz podać kogoś do sądu za to że Ciebie podał do sądu? :lol: :lol:

Nie popieram podawania do sądu ale " złodziej, pijaczyna, oszust, nieudacznik, " to nie konstruktywna krytyka. A te słowa padają w wielu postach

można jedynie beknąć za ujawnienie danych osobowych : imiona, nazwiska..,
ehh widzę w Tomaszowie L każdy to znawca prawa. Jeżeli obrażasz osobę w sposób pozwalający na jednoznaczną identyfikację tejże osoby to już łamiesz prawo. Napisanie "Pan mieszkający pod adresem turkusowa 10" czy "Pan z Historii uczący w szkole nr 1" to ****** to już łamanie prawa a wcale nie podaje się nazwiska znawco.

Widzę że niektórzy się telepią :lol: Ja napisałem tylko że sprawa dotyczy konkretnego postu a właściwie 4 postów, nikt nie chce tutaj pozywać pół forum. Ujawniłem coś czego nie powinienem był ujawniać na tym etapie a wy tu szopkę sobie urządzacie i atakujecie mnie jakbym wam coś zrobił. I tak sie dowiecie ,Tomaszów jest mały zaraz pół komendy rozpowie.
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 15:03

ustalenie jest proste jeżeli użytkownik jest samotnie mieszkającym kawalerem i mieszka w kawalerce komputer jest jego i jest zalogowany. Sprawa komplikuje się wtedy gdy w wielorodzinnym domu mieszka 11 dorosłych osób przez które komputer jest stacjonarny, użytkowany wspólnie, nikt się nie loguje a sam komputer należy do 9 letniego dziecka dostało go na komunię od chrzestnego który ma na niego fakturę i mieszka w Warszawie. W takim przypadku, życzę powodzenia w upublicznianiu jednoznacznego Imienia i Nazwiska użytkownika światły Wójt może nie mieć świadomości co do sposobu swego działania ale normalny radca prawny powinien w tym go uświadomić, no chyba że jeden warty drugiego. Osoba w sadzie również może domagać się wyjaśnień i przedstawienia konkretnych dowodów !!! Tak, że nie jest to takie proste i działa w obie strony. Pozdrawiam, realnie myślący!!!
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 15:12

No właśnie.Ktoś podszył się pode mnie na forum i w moim imieniu napisał tekst obrażający moich przełozonych.Zglosiłem sprawę na policji i czekam już kilka miesięcy.I jak na razie cisza.Wcale nie jest takie proste odnalezienie właściciela komputera.
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 15:17

A ja celowo piszę o swoim przełożonym, że kradnie i robi przekręty i co lepsze on wie ze to ja piszę, i co i nie ma odwagi tego zgłosić! powód? Boi się że bez problemu udowodnię to co na niego piszę :lol:
Na górę

Postautor: bedajaja » 20 wrz 2014, o 15:22

następny idiota ehh

Nikt nie ustala żadnego właściciela komputera, nikogo nie interesuje czy to było pisane z laptopa, komputera czy telefonu. Po pierwsze ustala się pierw IP z jakiego został wysłany "post". Czyli albo do Administratora strony albo do jego hostingodawcy (mają obowiązek zbierać logi i je trzymać przez 5 lat pod karą ograniczenia wolności). Potem policja wnioskuje do danego operatora sieci o ujawnienie kto tego i tego dnia o tej i o tej godzinie korzystał z tego czy tamtego adresu IP. Operator czyli najczęściej będzie to Orange (neostrada) wskazuje to konkretnego Pana czyli osobę na którą jest umowa. I ten Pan ma obowiązek wskazać kto korzystał z jego łącza o tej godzinie, nie wskazanie to jasna sprawa że oskarżony będzie ten Pan. A takie gdybanie o 11 osobach to idiotyzm i takie przypadki rostrzyga sąd. Jak ktoś nie wiem kto w dom korzystał z jego łącza to jest to podejrzane i trzeba mieć dobry powód i świadków żeby z tego wybrnąć. (np. że w domu była kawiarenka internetowa) ale sama deklaaracja nie wystarczy.

Osoba w sadzie również może domagać się wyjaśnień i przedstawienia konkretnych dowodów

Będzie idioto pismo z Orange, i pismo od hostingodawcy . Poczytaj o adresach IP trochę. Jakich tu więcej dowodów trzeba?

I o ile wpis kwalifikuje się do ścigania z Urzędu to policja podaje sprawę do sądu, jeżeli z powództwa cywilnego to podaje dane osobie która złożyła wniosek w tym wypadku Wójtowi. I już na tym etapie Wójt zapewne będzie zadowolony. Później ewentuanie pozew 30zł i tyle z kosztów.

Reasumując Pan myślący to kolejny forumowy idiota nie znający prawa
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 15:28

Pan wójt chyba nie ma wyobraźni i radca jeszcze bardziej.Jeżeli ujawni kto go krytykował i pozwie za to (choć to praktycznie nie do ustalenia, wystarczy że jest mąż i żona w domu i każdo powie że to nie on napisał), rozpęta się na niego awantura na forum i pocztą pantoflową że hej. Będzie to odczytane jako atak na wolność słowa,wolność krytykowania i taki wójt na 100% wyborów nie wygra. Niech próbuje ale ja odradzam takie zachowania wójtom.Chyba że to jakieś panisko,aaa to moje ukłony,całuje rączki i nóżki jaśnie pana wójta.
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 15:34

jeżeli to pracownik to wójtowi wystarczy wiedza kto a już żadne sądy nie beda potrzebne wojt sam osadzi jak to nie raz juz bywalo. i nie bendzie maz zona tylko cala rodzine zwolni ale my mu wtedy damy wyborow nie wygra
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 16:38

Chyba dobrze?!Tak przed wyborami dobrze jest zrobić jakieś show. Cała okolica, może nawet Polska pozna relacje w gminie "pokrzywdzonego wójta" i "innych pokrzywdzonych osób"

"Będzie, będzie zabawa!
Będzie się działo :lol: !

Możemy być pewni bardzo ciekawych "niespodzianek"
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2014, o 16:59

Gość pisze:Dowiedziałem się że pewien Wójt w porozumieniu z radcą prawnym i dwoma obrażanymi osobami szykują pozew (pomówienie art 212 Kk lub znieważenie art 216 Kk). Wiem też ze byli już w tym tygodniu na Policji także sprawa to nie jakieś plotki. Może już Administrator serwisu wie coś na ten temat? Z tego co wiem to bardziej im chodzi o ustalenie Imienia i Nazwiska delikwenta a nie o jakieś odszkodowania, bo wywnioskowali że osoba ta może być współpracownikiem gminy, szkoły.

Ktoś wie ile trwa ustalanie takiego IP?

Tutaj cytuje tekst z forum prawnego:
"Zważywszy na fakt, że czyn ten został dokonany za pomocą środków masowego komunikowania, jest on zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Co więcej, sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny, wskazany przez Pana cel społeczny. Na zgłoszony przez Pana wniosek, sąd orzeka również podanie wyroku skazującego do publicznej wiadomości.


Będę w miarę możliwości informował jak ma się sprawa, aktualnie nie mogę napisać o jaką gminę chodzi, ostrzegam po przyjacielsku kolegów. Fajnie że nazwisko będzie można podać do publicznej wiadomości, będą jaja...

Coś mi się wydaje, że tu chodzi o ciebie gościu. Najprawdopodobniej narozrabiałeś a teraz udając informującego nas o takich sytuacjach chcesz chyba dowiedzieć się jakie są szanse na wykrycie takiego delikwenta i co za to grozi.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”