Szandruk zbrodniarz z SS

Rozmowy bez ograniczeń tematycznych.

Postautor: Gość » 6 sie 2010, o 21:14

Gloryfikacja SSmanów to w Polsce przestępstwo
Na górę

Postautor: Gość » 6 sie 2010, o 21:57

Pawło Szandruk to kawaler Virtutti Militari nadanego przez Rząd RP na Uchodźstwie, na wniosek W. Andersa, który osobiście po rozbiciu SS Galizien pod Klagenfurtem, rozmawiał z Szandrukiem - generałem SS Galizien i na jego wniosek przyjął do II Korpusu około 178 żołnierzy z SS Gal. jako byłych żołnierzy "września" 1939.
Sam Szandruk w randze pulkownika, walczył w Kampanii Wrześniowej 1939 roku m.im. pod Tomaszowem i Krasnobrodem.
Generałem SS Galizien zgodził sie byc dopiero w kwietniu 1945 roku, by jak pisał w pamiętnikach - uratować maks ilość żołnierzy dla UON, w celu dalszej walki z Sovietami.
Rozumiał to Anders, i jako człowiek honoru - potraktował tak samo swojego...podkomendnego w Kampanii Wrześniowej.

Pawło Szandruk, zdawał sobie sprawę że wśród żolnierzy SS GAL są zbrodniarze, liczyłm jak pisał w pamiętnikach, ze alianci wydadzą w ich sprawie wyroki. Tak się nie stało - ale czy to wina Szandruka?
On pod Klagenfurtem, uchronił swoich ludzi przed "sprawiedliwości" soviecką, taka samą jak spotkała naszych oficerów w Katyniu.

Szandruk to kawaler polskiego Virtuti Militari, tym bardziej znaczącego, ze nadanego nie jak Breżniewowi - przez komusza władzę, lecz przez Rząd RP na Uch.
Jak najbardziej miał Szandruk czyste sumienie i czyste ręce, będąc przy tym bohaterem września 39.

Zamiast straszyć prokuratorem - nieuku, zobacz co o Szandruku pisze choćby WIKI.
Odłóż ksiązeczkę do nabożeństwa wydaną w oficynie ks Isakowicza weź do ręki ksiązki hist. :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 6 sie 2010, o 22:01

Zobacz jego piękny niemiecki mundur generalski ss-mana i zapytaj dlaczego go ubrał. Zapytaj także nieuku, kto i kiedy nadał mu order VM. Wszak nie suwerenne władze Polski (1965r. :lol: ).
Na górę

Postautor: Gość » 6 sie 2010, o 22:04

Ratował ludzi dla Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i jej zbrojnego ramienia UPA. Nie jest nawet godny, by na niego splunąć - zbrodniarz.
Na górę

Postautor: Gość » 6 sie 2010, o 22:40

Gość pisze:Gloryfikacja SSmanów to w Polsce przestępstwoW Polsce! Na Ukrainie istnieje jedyny pomnik poświęcony formacji SS! Mimo że już Trybunał Norymberski uznał formacje SS za zbrodnicze.

Dlatego chcą nam narzucić wspólnego bohatera i mieć alibi. Zobaczcie jakie mają strony:

http://www.galiciadivision.com/library/

http://lib.galiciadivision.com/shandruk/

Szandruk w mundurze niewątpliwie polsko-ukrainskim :lol:

Ratował Ukrainców przed Sowietami? A niby co nam z tego przyszło? Założyli ośrodek jadu antypolskiego w Kanadzie. Tylko 176 zaciągnęło się do armii Andersa. 8 tysięcy wyjechało m.in do Anglii. Za uratowanie życia pogardzili polską armią?

Przypomniał o tym wszystkim światu historyczny reportaż filmowy Juliana Heydy'ego wyemitowany 7 stycznia 2001 roku przez londyńską niezależną telewizję ITV pt. SS in Brittain (SS w Wielkiej Brytanii). Film dosłownie zbulwersował świat, zwłaszcza flegmatycznych Brytyjczyków, którzy się dowiedzieli, ku swojemu zdziwieniu i zaskoczeniu, że wraz z nimi żyją "przemieszani" od ponad pół wieku, groźni zbrodniarze wojenni, a także pospolici mordercy mający ręce po łokcie zbroczone krwią polską, żydowską, słowacką i in. Dowiedzieli się wreszcie prawdy, że władze Zjednoczonego Królestwa nigdy nie ujawniły materiałów dotyczących osiedlonych na Wyspach ukraińskich grenadierów SS. Teraz już wiedzą dlaczego: w dobie zimnej wojny wojacy 14 Dywizji stanowili zbyt cenny materiał dla brytyjskich służb specjalnych; wielu ukraińskich esesmanów było przez te służby zwerbowanych. Zatem nie było na Wyspach klimatu, ani dobrej woli wszczęcia śledztwa w sprawie zbrodni popełnionych w Polsce, Słowacji czy Jugosławii. Nie było też takiego klimatu (i nadal nie ma) w Polsce. Na ten właśnie ważny szczegół zwrócili uwagę dwaj angielscy publicyści Nicolas Hellen i Edin Hamzic w artykule War crimes hunt for SS division sent to Britain ("The Times", 24.12.2000). Nie ukrywają, iż mają do czynienia ze zbrodniarzami wojennymi, których zbrodnie w Wielkiej Brytanii zostały utajnione, a ich sprawcy nadal są bezkarni, choć naturalną koleją losu, po pół wieku, jest ich coraz mniej. Podniesiono też w całej tej sprawie wątek polski, zbrodni popełnionych na przedwojennych ziemiach kresowych Rzeczypospolitej przez ukraińskich esesmanów legitymujących się polskim obywatelstwem.

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_118.html
Na górę

Postautor: Gość » 6 sie 2010, o 22:58

Cyt"Pawło Szandruk, zdawał sobie sprawę że wśród żolnierzy SS GAL są zbrodniarze, liczyłm jak pisał w pamiętnikach, ze alianci wydadzą w ich sprawie wyroki. Tak się nie stało - ale czy to wina Szandruka?
On pod Klagenfurtem, uchronił swoich ludzi przed "sprawiedliwości" soviecką, taka samą jak spotkała naszych oficerów w Katyniu."


Obrzydliwe porównywać naszych oficerów z Katynia z ludźmi z SS Galizien czy Ukrainskiego Legionu Samoobrony tworzącymi UAN pod dowództwem Szandruka
Na górę

Postautor: Szandruk kawaler VM » 7 sie 2010, o 02:12

Zobacz jego piękny niemiecki mundur generalski ss-mana i zapytaj dlaczego go ubrał. Zapytaj także nieuku, kto i kiedy nadał mu order VM. Wszak nie suwerenne władze Polski (1965r. :lol: ).


Nieukiem i ignorantem jesteś właśnie ty. Mundur na słynnym zdjęciu, gdybyś dokładnie się przyjrzał, pozbawiony jest całkowicie dystynkcji hitlerowskich. To był warunek który w kwietniu 1945 roku, kiedy sowieckie działa ostrzeliwały Berlin, postawił Szandruk by objąć dowództwo SS-Galizien.
Nie był to jedyny warunek - nieuku.
Innym było wyposażenie jednostki "Hałyczyna" w emblematy narodowe zamiast hitlerowskich "Gap" oraz odebranie przysięgi od żołnierzy na wierność nie Hitlerowskim Niemcom, a Ukrainie.
I taką przysięgę złożyli - przed nim - przed Szandrukiem.
Doprowadził do kapitulacji pod Klagenfurtem, ponieważ do godziny - 8:15, 6 sierpnia 1945roku, wielu polityków i wojskowych na świcie oczekiwało nowej wojny. (ty nieuku oczywiście nie wiesz co to za szczególna godzina i wydarzenie - miało wtedy miejsce)

Plując na Szandruka - plujesz na Rząd na Uchodźstwie i na samego W. Andersa.

Szandruk miał czyste ręce, i nie splamił honoru polskiego pułkownika, walczył nawet wtedy, kiedy inni już przestali (we wrzesniu 39 -pod Krasnobrodem)
Całą 2WŚ nie angażował się w działaniach wojennych. Przyjął dowództwo kiedy inni już przebierali się w cywilne ubrania. Wieszanie na nim psów - świadczy o 2 rzeczach
1-sza to Nacjonalistyczna maniera a la ks Isakowicz
2-ga to totalna nieznajomość historii

Kwestionując nadanie w 1965roku VM - Szandrukowi, przez właśnie - jak najbardziej suwerenne władze, (bo te, niesuwerenne, nadawały w tym czasie - bezprawnie, VM - takim swołoczom jak np Breżniew) robisz z siebie kolejny raz błazna.
Tak, właśnie w 1965roku, data tym ważniejsza, że potwierdza rehabilitację Szandruka w aspekcie 2WŚ.
No ale dla takich - jak ty "patriotów" W. Anders - to pewnie też faszysta :panzielony:
Błaźnie?

Autor tak nazwanego wątku cytSzandruk zbrodniarz z SS śmiem twierdzić, że wiedzę o 2WŚ czerpał z 4 pancernych i psa - Przymanowskiego i ewentualnie Kpt. Klosa
Totalny idiotyzm :panzielony:


WIKI O SZNADRUKU
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paw%C5%82o_Szandruk
Na górę

Postautor: Gość » 7 sie 2010, o 08:55

Został należycie uhonorowany tutaj:

http://www.galiciadivision.com/library/

http://lib.galiciadivision.com/shandruk/


nie chcę mieć wspólnego bohatera z tymi co stworzyli te strony internetowe. honorując Szandruka który osobiście może miał i czyste ręce uhonorujemy całą SS Galizien i Ukrainski Legion Samoobrony który tłumił powstanie warszawskie bo ten Legion wszedł w skład UAN. W ten sposób Szandruk zostaje ofiarą historii. mógł wybrac inaczej. zostać szefem inspektoratu Armii Krajowej. miał o wiele wieksze możliwości poruszania się gdyz spokojnie żył jako kierownik kina nie nekany przez Niemców.

Wspólny bohater z ukrainskiej strony o SS Galizien? Obrzydliwe :?
Na górę

Postautor: Gość » 7 sie 2010, o 10:54

Dowodząc zbrodniarzami legitymizował ich zbrodnie. Nie wystarczy ukraiński faszysto nazywać kogokolwiek nieukiem spoglądając przez krzywe zwierciadło tzw. faktów historycznych. Trzeba jeszcze myśleć. To ty ukraiński naziolu jesteś podobny do tych, którzy manipulując historią sprowadzili ją do idylli czterech pancernych i psa. Ty zmieniasz manipulujesz nią czyniąc ze zbrodniarza herosa. Przestępstwo popełnia także ten, kto daje przestępcy alibi. Takie alibi i pomoc w ukryciu się dał ukraińskim zbrodniarzom ss-manom ich poplecznik ss-man Szandruk .
Na górę

Postautor: -Chagall- » 8 sie 2010, o 00:56

A jemu... ss-man Anders w 1965 nadając mu VM - czy tak? :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 8 sie 2010, o 01:14

-Chagall- pisze:A jemu... ss-man Anders w 1965 nadając mu VM - czy tak? :panzielony:


To jest właśnie Twój styl prowadzenia polemiki, poprzez wymuszanie poparcia dla stwierdzeń Twojego autorstwa, które następnie perfidnie przypisujesz innym. Otóż Szandruk był ss-manem, a Anders nim nie był. Szandruk był poplecznikiem zbrodniarzy, czy Ci się to podoba, czy nie. Przypisywanie jakiejś odpowiedzialności Andersowi jest absurdem. Prawo badając związki przyczynowe nie sięga tak daleko w ustalaniu winnych (casus matki Hitlera :lol:, która co prawda go urodziła ( a więc przyczyniła się do ... itd.), ale nie może przecież odpowiadać za jego zbrodnie, tak jak producent broni nie może odpowiadać za zabójstwo dokonane z użyciem broni przez niego wyprodukowanej). Jednak w tym konkretnym przypadku pewną moralną odpowiedzialność ponosi także Anders, chociaż z jego perspektywy, bez dzisiejszych doświadczeń i wiedzy, decyzja taka mogła wydawać się właściwa(było na nią zapotrzebowanie polityczne). Nie manipuluj ludźmi Szakalu. Nie masz ku temu ani przesłanek moralnych, ani intelektualnych.
Na górę

Postautor: -Chagall- » 8 sie 2010, o 01:40

Jednak w tym konkretnym przypadku pewną moralną odpowiedzialność ponosi także Anders, chociaż z jego perspektywy, bez dzisiejszych doświadczeń i wiedzy, decyzja taka mogła wydawać się właściwa


Ha ha ha :panzielony:
Chcesz nam powiedzieć, że wiedza wywiadowcza W. Andersa nt. P. Szandruka w 1965 roku była gorsza i mniejsza niż najlepszych historyków - nawet dzisiaj?
Czy tak? :panzielony:
Czy to insynuuje Twoja wypowiedź?
Nie oczekuję Twojej odpowiedzi - bo nigdy żaden z was na konk. pytania nie odpowiedział...
Wg was - Andres podjął niewłaściwą decyzję, bo opartą na niedostatecznej wiedzy. I tym samym... stawiacie się do oślego kąta...
Ponieważ wiedza Andersa była i będzie lepsza niż najlepszych historyków przez najbliższe 48lat...
- Co to oznacza wiedzą ci, którym uszy "służą do słuchania"

Ty nie wiesz i nie masz szans zrozumieć o czym tu mówię.... :panzielony:
Na górę

Postautor: SZCZERBIEC » 8 sie 2010, o 02:25

Chagall - a ty znowu tutaj ?

Tym razem bronisz szefa ukraińskich SS-manów - a czy wiesz, że kolesie z Szandruka zgładzili w podtomaszowskim Bełżcu wiele tysięcy Żydów, wymordowali ok. tysiąc Polaków w Hucie Pieniackiej, a także kilkuset w podolskim Podkamieniu i Chodaczkowie ( uciekinierzy przed bandami tzw. UPA - z Wołynia, którzy schronili się w klasztorze i kościele ), a także wymordowali wszystkich Polaków w tomaszowskim Poturzynie i hrubieszowskim Smoligowie.

Powoływanie się na decyzje Andersa z 1965 r. jest zwyczajnie śmieszne - dla Polaków autorytetem był on w 1945r. ...
Tym bardziej że ci co się "powołują" to są ukraińscy nacjonaliści dla których ta decyzja jest zwyczajnie korzystna ... a którzy do władz II RP czuli zawsze nacjonalistyczny wstręt wyniuchany z biblii OUN tj. "Nacjonalizmu" Dmytro Doncowa" - według którego Ukraina ma być - "czysta jak szklanka wody" tj. pozbawiona wszelkich mniejszości narodowych ...

PS.
Oczywiście decyzja Andersa musi być oceniona jak najbardziej negatywnie - spowodowało ją najprawdopodobniej przeświadczenie o konieczności przeciwstawienie się wszelkimi metodami Związkowi Sowieckiemu !
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA !
LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!!

... a Tomaszów Lubelski sercem i królem Roztocza jest !!!
Na górę

Postautor: -Chagall- » 8 sie 2010, o 02:34

A gdzie mam być, przecież... usraliście razem z kolesiami Isakowskimi wątek o przyrodzie Ukraińskiej... Szandruk nie miał "kolesi" tam gdzie piszesz, bo do kwietnia 45... przez całą okupację, (po wyleczeniu ran w obronie Polski w Kampanii Wrześniowej) - był... kierownikiem kina w Skierniewicach, i współpracował z AK - panie ignorancie...

Ale co tam tobie takie fakty, ty wiesz swoje - z książeczki do... historii Ks. Isakowskiego :panzielony:

Powoływanie się na decyzje Andersa z 1965 r. jest zwyczajnie śmieszne - dla Polaków autorytetem był on w 1945r. ...

Tu już przeszedłeś sam siebie... nawet tego nie skomentuję... w największym skrócie o to mi wałśnie chodziło.
Anders jest - "był autorytetem co najwyżej do 45 roku" właśnie dla takiego dictum nazywam waszą "nowo-mowę" Isakowszczyzną.
- No comment
Na górę

Postautor: Harry » 8 sie 2010, o 02:44

W składzie frontowych wojsk hitlerowskich oraz represyjnych sił policyjnych SS i SD biły się o UON-owską Ukrainę pod protektortem III Rzeszy;

-- tzw. Legion Ukraiński w sile 400 ludzi który maszerował z armią hitlerowską przeciwko Wojsku Polskiemu w 1939 r.
-- bataliony Roland i Nachtigal utworzone przez juszczenkowskiego bohatera Ukrainy Szuhewycza, wsławione likwidacją ludności lwowskiej polskiego i żydowskiego pochodzenia w 1941 r,
-- tzw. Milicja Ukraińska czyli kolaboracyjna formacja policyjna na terenie Generalnego Gubernatorstwa, funkcjonująca od końca czerwca do pierwszej połowy sierpnia 1941, podlegająca władzom bezpieczeństwa Generalnego Gubernatorstwa. W czerwcu 1941 milicja ukraińska wzięła aktywny udział w pogromie Żydów - przełomie lipca i sierpnia 1941 roku w ramach tak zwanych „dni Petlury”, uśmierciła ona około pięciu tysięcy lwowskich Żydów,
-- Ukraińska Policja Pomocnicza w sile 6 tyś ludzi - brała udział w eksterminacji ludności żydowskiej, na wiosnę 1943 r. większość zdezertowała i zasiliła szeregi UPA
-- ukraińskie pułki policyjne SS o symbolach; 4.5,6,7,8,4 wchłonięte później przez 14 Dywizję SS, szczególnie "zasłużone" w eksterminacji ludności polskiej i żydowskiej w Galicji w latach 1943-1944,
14 Dywizja SS Hałyczyna – 13-15 tyś ukraińskich ss-manów, znanych z Huty Pieniackiej i Podkamienia. Chrzest bojowy pod Brodami zakończył się wielkimi batami jakie dostali od Armii Czerwonej,
-- Ukraińska Grupa Bojowa SS Beyersdorf – 2000 ludzi,
-- 104 Brygada Przeciwpancerna Wolna Ukraina w sile 2000 ludzi wchłonięta później przez kolejną formację sprzymierzoną z III Rzeszą – Ukraińską Armię Narodową, jedna z najwierniejszych Fuhrerowi jednostek - biła się pod Budziszynem w kwietniu 1945 r,
-- Ukraińska Brygada Spadochronowa Gruppe B – 400 ludzi
-- Dywizja Stumpfeld – narodowo mieszana; Rosjanie,Ukraińcy,Kozacy jednostka kolaboracyjna walcząca pod Stalingradem,
-- Ukraiński Pułk Ochotniczy „Desna” w sile 2500 ludzi,
-- Ukraińscy Wolni Kozacy – formacja kolaboracyjna w sile 10 tyś ludzi
-- Ukraiński Legion Samoobrony ( 31 Schtzmannschafts-Bataillon der SD ) - 1000 ludzi "wsławiony" w likwidacji ludności polskiej na Wołyniu w 1943 r. i pacyfikacji powstania warszawskiego w 1944 r,
-- mieszany ukraińsko- rosyjski 23 batalion SD podlegający "sławnemu" katu Dirlewangerowi. Pacyfikował wsie białoruskie,potem bezpośrednio podporządkowany do 77 pułku grenadierów SS,
-- Ukraińska Armia Wyzwoleńcza – kolaboracyjna formacja zbrojna utworzona pod skrzydłami Werhmachtu z końcem 1944 r. wchłoneła wiele wyżej wymienionych oddziałów. Pod koniec wojny liczyła 80 tys. ludzi.

I najważniejsi - swołocz która za szklankę bimbru i pajdę chleba pełniła funkcje pomocnicze w obozach zagłady; Sobibór,Treblinka,Bełżec, Majdanek
czyli Oddziały Wartownicze tzw; Czarni obliczani na około 5 tyś. ludzi,

Do tego dochodzi "osławiona" Ukraińska Powstańcza Armia ( 40 tyś. ludzi ) która NIE STOCZYŁA ANI JEDNEJ WALKI Z OKUPANTEM HITLEROWSKIM a jej głównym zadaniem było mordowanie Polaków, Żydów, Ukraińców i innych, oraz likwidacja partyzantki polskiej i sowieckiej.

Po wojnie wyrokiem Trybunału Norymberskiego formacja SS ( zarówno jej część policyjna jak i wojskowa czyli Waffen SS ) uznana została za organizację zbrodniczą.
Na górę


Wróć do „Pozostałe”