skandal!

Z notatnika strażaka, policjanta.

Postautor: Sylwia22 » 24 paź 2011, o 09:25

z wielkim żalem zmuszona jestem podzielić się informacjami nt zmian w rozkladzie jazdy bus na trasie Tomaszów - Warszawa. od niedawna nowy rozkłąd jazdy NAKAZUJE kierwocom pokonywanie tej trasy w czasie powyżej 6 godzin! Jazda busem staje sie koszmarem! jadąc z Wawy, postój tradycyjnie jest w Belwederze. zmianą jest to, że trwa.. pół godziny!, po przejechaniu 45 km, w lublinie kolejny postój trwa 15 minut, a w Zamościu KOLEJNE 10-15! w konsekwencji czas przejazdu wynosi 6 godzin i 10 minut! średnia prędkość na tej trasie wynosi mniej niż 50 km/h.
osobę która wprowadziła zmiany powinna za karę 3 razy w tygodniu siedzieć w busie i jeździć tą trasą. SKANDAL! przejazd busem wydłużono o 1,5 godziny! w tej chwili to o 1 godz 10 minut wiecej niz czas przejzdu PKSem!

"by żyło sie lepiej! wszystkim"

przyjemnej PODRÓŻY!!!
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2011, o 10:16

Oj Sylwuś Sylwuś Kto Cię puścił do Warszawy skoro nie potrafisz liczyć?
Od kiedy 30+15+15=90? wg mnie jest to 60 więc godzina a nie 1,5 godz.
Skoro Ci przeszkadza jazda busem to wynajmij sobie taryfę lub rowerkiem dla zdrowia :).
Pamiętaj, że to busiarze do tej pory łamali prawo goniąc na złamanie karku po grubo ponad 100 na godz żeby taka paniusia jak Ty była o godzinę wcześniej na miejscu.
Najważniejsze jest bezpieczeństwo ale skoro Tobie nie zależy na własnym życiu i zdrowiu to już Twoja sprawa Nie zmuszaj innych do narażania swojego życia i zastanów się najpierw co piszesz niż potem, musisz świecić oczami i się wstydzić swojej"inteligencji" za trzy grosze.
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2011, o 10:18

Sylwia22 pisze:z wielkim żalem zmuszona jestem podzielić się informacjami nt zmian w rozkladzie jazdy bus na trasie Tomaszów - Warszawa. od niedawna nowy rozkłąd jazdy NAKAZUJE kierwocom pokonywanie tej trasy w czasie powyżej 6 godzin! Jazda busem staje sie koszmarem! jadąc z Wawy, postój tradycyjnie jest w Belwederze. zmianą jest to, że trwa.. pół godziny!, po przejechaniu 45 km, w lublinie kolejny postój trwa 15 minut, a w Zamościu KOLEJNE 10-15! w konsekwencji czas przejazdu wynosi 6 godzin i 10 minut! średnia prędkość na tej trasie wynosi mniej niż 50 km/h.
osobę która wprowadziła zmiany powinna za karę 3 razy w tygodniu siedzieć w busie i jeździć tą trasą. SKANDAL! przejazd busem wydłużono o 1,5 godziny! w tej chwili to o 1 godz 10 minut wiecej niz czas przejzdu PKSem!

"by żyło sie lepiej! wszystkim"

przyjemnej PODRÓŻY!!!


jak ci się nie podoba to kup samochód zatankuj i w drogę...
przecież to nie jest działalność charytatywna
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2011, o 11:54

potwierdzam, nie opłaca sie jeździć big busem ceny podniesli teraz jeszcze to....nikt nie jeździ powyżej 100 bo busy są i muszą być ograniczone do pewnej prędkości. Zmiana fatalna dużo ludzi przesiada sie w inne busy, ja robie tak samo...przesiadam sie w lublinie w contbus, skoro wszyscy inny busiarze jezdza tak jak jezdza to po cholere pytam sie wydluzyli czas big busom,pks i iini jezdza w tej chiwli duzo szybciej czyżby pan N. dorobił się już takiej kasy ze chce doprowadzić do bankructwa...
Na górę

Postautor: Sylwia22 » 24 paź 2011, o 15:36

1. do goscia z 10.18:

co ma dzialalnosc charytatywna do wydluzonego przejazdu??? znalazl sie kierowca.
pewnie najgorszy technicznie BB jest lepszy od twojego zardzewiałego golfa którym jedyną trase jaką pokonujesz jest dojazd z twojej wioski to tomaszowa, runda wokół ronda i lans pod handlowcem.

2. do goscia z 10:16
czas przejazdu wydluzyl sie o 90 minut, z czego 60 spowodowane jest dlużyszm postojem w Żyrzynie, Lublinie i Zamościu, a dodatkowe 30 minut z racji tego, ze kierowca wedlug nowych przepisów ZMUSZONY jest wolniej jechać (średnio 50/60 godzine).

powiedzcie wielcy mędrcy ile to wypadków w ciągu ostatnich 10 lat było z udziałem tomaszowskich busów????????
skoro tak niewiele, tzn ze bylo BEZPIECZNIE!

Contbus z Lublina do Wawy jedzie 2,5 godziny a BB 3,5. ta sama trasa. A ile zdarzeń drogowych w ostatnich 10 lat bylo z udziałem Contbusa??????????

nie mam pretensji do kierowców BB, ze zaczeli wolniej jezdzic, bo to nie ich wina. to DURNE przepisy wymyślone przez jeszcze DURNIEJSZYCH lubelskich urzędasów sprawiają ze Lubelszczyzna zamiast gonić resztę kraju, cofa się. dla mnie to juz nie Polska B, to Polska Z!

budujcie drogi, koleje, sprawdzajcie stan techniczy busów, trzeźwośc kierowców, ale na litośc boską nie skazujcie podróżnych na przejazd odcinka 280 km w czasie 6 godzin 10 minut!

dla osób, które z różnych wzgledów musza przemiszczać sie często na trasie z TL do Warszawy, kazda dodatkowa godzina spedzona w podróży to czas stracony!

jestem i bedę zwolenniczką komunikacji publicznej. Precz z urzędnikami stanowiącymi ZŁE prawo. urzędnik ma pomagać nie szkodzić!
Na górę

Postautor: Ona666 » 24 paź 2011, o 18:08

Sylwia22 pisze:1. do goscia z 10.18:

co ma dzialalnosc charytatywna do wydluzonego przejazdu??? znalazl sie kierowca.
pewnie najgorszy technicznie BB jest lepszy od twojego zardzewiałego golfa którym jedyną trase jaką pokonujesz jest dojazd z twojej wioski to tomaszowa, runda wokół ronda i lans pod handlowcem.

2. do goscia z 10:16
czas przejazdu wydluzyl sie o 90 minut, z czego 60 spowodowane jest dlużyszm postojem w Żyrzynie, Lublinie i Zamościu, a dodatkowe 30 minut z racji tego, ze kierowca wedlug nowych przepisów ZMUSZONY jest wolniej jechać (średnio 50/60 godzine).

powiedzcie wielcy mędrcy ile to wypadków w ciągu ostatnich 10 lat było z udziałem tomaszowskich busów????????
skoro tak niewiele, tzn ze bylo BEZPIECZNIE!

Contbus z Lublina do Wawy jedzie 2,5 godziny a BB 3,5. ta sama trasa. A ile zdarzeń drogowych w ostatnich 10 lat bylo z udziałem Contbusa??????????

nie mam pretensji do kierowców BB, ze zaczeli wolniej jezdzic, bo to nie ich wina. to DURNE przepisy wymyślone przez jeszcze DURNIEJSZYCH lubelskich urzędasów sprawiają ze Lubelszczyzna zamiast gonić resztę kraju, cofa się. dla mnie to juz nie Polska B, to Polska Z!

budujcie drogi, koleje, sprawdzajcie stan techniczy busów, trzeźwośc kierowców, ale na litośc boską nie skazujcie podróżnych na przejazd odcinka 280 km w czasie 6 godzin 10 minut!

dla osób, które z różnych wzgledów musza przemiszczać sie często na trasie z TL do Warszawy, kazda dodatkowa godzina spedzona w podróży to czas stracony!

jestem i bedę zwolenniczką komunikacji publicznej. Precz z urzędnikami stanowiącymi ZŁE prawo. urzędnik ma pomagać nie szkodzić!



A ja jeżdże do Krakowa i cała droga trwa do 8 godzin - niecałe 300km. Nie becze nad tym na forum. Brakuje też busów w tamtą stronę. Jedynie "Afarem" można sie poratować, a od Jarosławia już tylko pociąg, gdzie czas podróży do Krakowa trwa od niedawna ponad 4 godziny, czyli o godzinę dłużej niż było zawsze. Polikwidowali też bezpośrednie pociągi i mam co chwilę przesiadki, ale jakoś nie jęczę, bo sama zadecydowałam, że będę w tamte rejony jeździć. Natomiast jazda autem może trwać nawet 6 godzin lub więcej, bo to najbardziej korkująca sie krajówka w Polsce. A nawet raz podróż autem trwała ponad 8 godzin.
Ty natomiast marudzisz, że musisz jeździć aż 6 godzin, gdzie wsiadasz do busa w Tomaszowie i wysiadasz w Warszawie, żadnych przesiadek i żadnego czekania na kolejny transport. Takiej marudy to nigdy w życiu nie widziałam! I jeszcze skandal krzyczy ;) Tragedia z Tobą.
Na górę

Postautor: ola1234 » 24 paź 2011, o 19:17

Sylwia22 pisze:1. do goscia z 10.18:

co ma dzialalnosc charytatywna do wydluzonego przejazdu??? znalazl sie kierowca.
pewnie najgorszy technicznie BB jest lepszy od twojego zardzewiałego golfa którym jedyną trase jaką pokonujesz jest dojazd z twojej wioski to tomaszowa, runda wokół ronda i lans pod handlowcem.

2. do goscia z 10:16
czas przejazdu wydluzyl sie o 90 minut, z czego 60 spowodowane jest dlużyszm postojem w Żyrzynie, Lublinie i Zamościu, a dodatkowe 30 minut z racji tego, ze kierowca wedlug nowych przepisów ZMUSZONY jest wolniej jechać (średnio 50/60 godzine).

powiedzcie wielcy mędrcy ile to wypadków w ciągu ostatnich 10 lat było z udziałem tomaszowskich busów????????
skoro tak niewiele, tzn ze bylo BEZPIECZNIE!

Contbus z Lublina do Wawy jedzie 2,5 godziny a BB 3,5. ta sama trasa. A ile zdarzeń drogowych w ostatnich 10 lat bylo z udziałem Contbusa??????????

nie mam pretensji do kierowców BB, ze zaczeli wolniej jezdzic, bo to nie ich wina. to DURNE przepisy wymyślone przez jeszcze DURNIEJSZYCH lubelskich urzędasów sprawiają ze Lubelszczyzna zamiast gonić resztę kraju, cofa się. dla mnie to juz nie Polska B, to Polska Z!

budujcie drogi, koleje, sprawdzajcie stan techniczy busów, trzeźwośc kierowców, ale na litośc boską nie skazujcie podróżnych na przejazd odcinka 280 km w czasie 6 godzin 10 minut!

dla osób, które z różnych wzgledów musza przemiszczać sie często na trasie z TL do Warszawy, kazda dodatkowa godzina spedzona w podróży to czas stracony!

jestem i bedę zwolenniczką komunikacji publicznej. Precz z urzędnikami stanowiącymi ZŁE prawo. urzędnik ma pomagać nie szkodzić!


Już nie długo także Contbus będzie musiał jechać do warszawy jak BB bo Urząd Marszałkowski także za nich się weźmie czego im życzę. Jechałam raz busem z Zamościa do Warszawy tym o 8 i byłem o 12 w warszawie ale jak szybko jechał i jak łamał przepisy to w głowi się nie mieści. To był mój ostatni raz- wolę jechać PKS-em- teraz jest taniej (PKS Wschód kosztuje 35 zł a Zamość 39 zł) wygodniej i chociaż można duży bagaż wziąć bo tymi busami nie za bardzo z powodu małego miejsca. Czekajcie że Contbus też będzie musiał tak jeździć.
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2011, o 20:32

Ona666 pisze:
Sylwia22 pisze:1. do goscia z 10.18:

co ma dzialalnosc charytatywna do wydluzonego przejazdu??? znalazl sie kierowca.
pewnie najgorszy technicznie BB jest lepszy od twojego zardzewiałego golfa którym jedyną trase jaką pokonujesz jest dojazd z twojej wioski to tomaszowa, runda wokół ronda i lans pod handlowcem.

2. do goscia z 10:16
czas przejazdu wydluzyl sie o 90 minut, z czego 60 spowodowane jest dlużyszm postojem w Żyrzynie, Lublinie i Zamościu, a dodatkowe 30 minut z racji tego, ze kierowca wedlug nowych przepisów ZMUSZONY jest wolniej jechać (średnio 50/60 godzine).

powiedzcie wielcy mędrcy ile to wypadków w ciągu ostatnich 10 lat było z udziałem tomaszowskich busów????????
skoro tak niewiele, tzn ze bylo BEZPIECZNIE!

Contbus z Lublina do Wawy jedzie 2,5 godziny a BB 3,5. ta sama trasa. A ile zdarzeń drogowych w ostatnich 10 lat bylo z udziałem Contbusa??????????

nie mam pretensji do kierowców BB, ze zaczeli wolniej jezdzic, bo to nie ich wina. to DURNE przepisy wymyślone przez jeszcze DURNIEJSZYCH lubelskich urzędasów sprawiają ze Lubelszczyzna zamiast gonić resztę kraju, cofa się. dla mnie to juz nie Polska B, to Polska Z!

budujcie drogi, koleje, sprawdzajcie stan techniczy busów, trzeźwośc kierowców, ale na litośc boską nie skazujcie podróżnych na przejazd odcinka 280 km w czasie 6 godzin 10 minut!

dla osób, które z różnych wzgledów musza przemiszczać sie często na trasie z TL do Warszawy, kazda dodatkowa godzina spedzona w podróży to czas stracony!

jestem i bedę zwolenniczką komunikacji publicznej. Precz z urzędnikami stanowiącymi ZŁE prawo. urzędnik ma pomagać nie szkodzić!



A ja jeżdże do Krakowa i cała droga trwa do 8 godzin - niecałe 300km. Nie becze nad tym na forum. Brakuje też busów w tamtą stronę. Jedynie "Afarem" można sie poratować, a od Jarosławia już tylko pociąg, gdzie czas podróży do Krakowa trwa od niedawna ponad 4 godziny, czyli o godzinę dłużej niż było zawsze. Polikwidowali też bezpośrednie pociągi i mam co chwilę przesiadki, ale jakoś nie jęczę, bo sama zadecydowałam, że będę w tamte rejony jeździć. Natomiast jazda autem może trwać nawet 6 godzin lub więcej, bo to najbardziej korkująca sie krajówka w Polsce. A nawet raz podróż autem trwała ponad 8 godzin.
Ty natomiast marudzisz, że musisz jeździć aż 6 godzin, gdzie wsiadasz do busa w Tomaszowie i wysiadasz w Warszawie, żadnych przesiadek i żadnego czekania na kolejny transport. Takiej marudy to nigdy w życiu nie widziałam! I jeszcze skandal krzyczy ;) Tragedia z Tobą.



nie rozumiesz jednej rzeczy. co innego podróż z przesiadkami oraz przejazd przez przez tak jak piszesz najbardziej korkującą się krajówkę w Polsce, co innego podróż krajową 17. W przypadku przejazdu z Tomaszowa do Warszawy busem - długi przejazd wynika obecnie przede wszystkim z wydłużonego postoju ( wydłużyli z 15 do 60 minut) a nie wolniejszą jazdę ze względu na korki.
Na górę

Postautor: biegunka » 24 paź 2011, o 21:00

[quote="Gość]
nie rozumiesz jednej rzeczy. co innego podróż z przesiadkami oraz przejazd przez przez tak jak piszesz najbardziej korkującą się krajówkę w Polsce, co innego podróż krajową 17. W przypadku przejazdu z Tomaszowa do Warszawy busem - długi przejazd wynika obecnie przede wszystkim z wydłużonego postoju ( wydłużyli z 15 do 60 minut) a nie wolniejszą jazdę ze względu na korki.[/quote]


Jakbyś miała częstomocz albo sraczkę, to byś inaczej ćwierkała.
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2011, o 23:31

błagam zróbcie coś z tymi czasmi jazdy bo tak sie nie da....jezdze big busami ponad 6 lat, nigdy nie narzekalem...teraz nie da sie milczec
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2011, o 04:39

kup se helikopter hehe
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2011, o 09:17

Gość pisze:kup se helikopter hehe



tobie jakby dali do zjedzenia gó....o zamiast czekolady, to byś się oblizywał, bo by ci wmówili, że to jest dobre i tak ma być.
Na górę

Postautor: REAL » 25 paź 2011, o 12:20

Gość pisze:
Gość pisze:kup se helikopter hehe



tobie jakby dali do zjedzenia gó....o zamiast czekolady, to byś się oblizywał, bo by ci wmówili, że to jest dobre i tak ma być.



Moim zdaniem wynika to z przestrzegania przepisów. Wcześniej patrzyli na nie pobłażliwie, a teraz się do nich stosują z wiadomych przyczyn. Są ograniczenia, gdzie czas podróży automatycznie się wydłuża, więc przerwy w jeździe to norma. Nie wiem co was tak zadziwia. Podróżni nie mogą mieć żadnego wpływu na ustalone przepisy chyba, że mają super moce. Jak komuś nie pasuje niech się przerzuci na inny transport.
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2011, o 12:25

nie rozumiesz jednej rzeczy. co innego podróż z przesiadkami oraz przejazd przez przez tak jak piszesz najbardziej korkującą się krajówkę w Polsce, co innego podróż krajową 17. W przypadku przejazdu z Tomaszowa do Warszawy busem - długi przejazd wynika obecnie przede wszystkim z wydłużonego postoju ( wydłużyli z 15 do 60 minut) a nie wolniejszą jazdę ze względu na korki.


Kochanie, przede wszystkim poczytaj kodeks ruchu drogowego. Na trasie są ograniczenia, więc trzeba się do nich stosować. Kierowca ma też obowiązek zrobić przerwę, więc robi kilka (krótszych), bo przecież mógłby zrobić np. jedną długą, ale to chyba by Ci jeszcze bardziej nie odpowiadało. Zerknij do przepisów, to nic nie kosztuje.
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2011, o 16:28

Gość pisze:nie rozumiesz jednej rzeczy. co innego podróż z przesiadkami oraz przejazd przez przez tak jak piszesz najbardziej korkującą się krajówkę w Polsce, co innego podróż krajową 17. W przypadku przejazdu z Tomaszowa do Warszawy busem - długi przejazd wynika obecnie przede wszystkim z wydłużonego postoju ( wydłużyli z 15 do 60 minut) a nie wolniejszą jazdę ze względu na korki.


Kochanie, przede wszystkim poczytaj kodeks ruchu drogowego. Na trasie są ograniczenia, więc trzeba się do nich stosować. Kierowca ma też obowiązek zrobić przerwę, więc robi kilka (krótszych), bo przecież mógłby zrobić np. jedną długą, ale to chyba by Ci jeszcze bardziej nie odpowiadało. Zerknij do przepisów, to nic nie kosztuje.



Od kiedy to o długości przerw kierowcy decyduje kodeks ruchu drogowego? buhahahahhaaaaaaaa
Na górę


Wróć do „Zdarzenia”