Gdzie skoczyć ze spadochronem

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 15 lut 2018, o 10:48

Orientujecie się czy jest jakaś szkoła spadochronowa pod Tomaszowiem? Wiem,że mozna skoczyć pod Chełmem ale gdzie jeszcze?
Na górę

Postautor: Monty » 15 lut 2018, o 17:35

Spadochronem skacze się najczęściej z samolotu lub wysokiej półki skalnej. Jeśli myślisz o paralotni - to widziałem w lecie ekipę startującą ze stoku między Gorajcem a Frampolem ( tam jest kilka dobrych stoków). Dobre stoki u nas są w Przeorsku- pod wiatrakami, Majdan Górny, Susiec-przy wieży widokowej na Grabowice, Rebizanty - na S od baru Gargamela, Antoniówka, Polany , Ulów- na S od szkoły, Grabnik, Stanisławów, Werechrata- ale problem z SG. Wszystko zależy od twojej kondycji w nogach i rodzaju czaszy i pogody ( z prądami wstępującymi). Póki co mamy mało linii wysokiego napięcia , jedynie sporo lasów i domów w dolinach na Roztoczu.
Nie pchaj się blisko granicy bo będziesz miał obserwatorów z SG- kilka lat temu w okolicy Jarczowa mieli ujawniony przemyt fajek z motolotni. Szczęścia życzę, bo zdrowie jeszcze masz.
Na górę

Postautor: Monty » 15 lut 2018, o 17:49

Sorry. Myślałem, że już skaczesz, a Ty szukasz szkoły. Najbliższe aerokluby to Zamość, Świdnik i Rzeszów. Tam pytaj. Ale stoki w okolicy mamy ładne na paralotnie.
Na górę

Postautor: Gość » 19 lut 2018, o 07:05

Orientujecie się czy jest jakaś szkoła spadochronowa pod Tomaszowiem? Wiem,że mozna skoczyć pod Chełmem ale gdzie jeszcze?
Wspomniana szkoła pod Chełmem, ewentualnie zorientuj się jeszcze tutaj
http://skacz.pl/index.php/skok-tandemowy
Jest to kilka szkół w całej Polsce (wieksza sieć). Można wykupic tam sobie loty tandemowe samodzielnie, ale również w dwie osoby Dodatkowo oczywiście takie bajery jak zdjęcia czy kamerowanie.
Polecam zapisać się już teraz bo z tego co wiem to pierwsze skoki zaczynają własnie wiosną ( zima raczej się nie skacze z uwagi na pogodę)
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”