Opłata za prowadzenie rachunku, opłata miesięczna za kartę?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 8 lut 2016, o 10:12

Witam chciałam zapytać ile płacicie miesięcznie za prowadzenie rachunku i miesięcznie za kartę, mam konto w Bank Zachodni WBK Tomaszów Lub. i trochę przerażają mnie sumy karta - 7 zł. płacę, a rachunek - 15 zł. miesięcznie nie wydaje wam się to za dużo czy wy też macie takie duże opłaty a właściwie w jakim banku można mieć konto płacąc mniej niż w WBK. Wiem że wszędzie banki pobierają opłaty bo nie ma nic za darmo ale czy tyle ?Proszę o komentarze w tym temacie dziękuję.
Na górę

Postautor: od lat » 8 lut 2016, o 11:16

w mbanku nie płacę nic ostatnio wprowadzili chyba opłatę za kartę 4 zł ale jak się wyda kartą 200 zł w miesiącu to nic więc od 16 lat nic nie zapłaciłem (jestem w tym banku od początku) gratis też wszystkie przelewy - (łatwo policzyć 22zł x 12 x 15 = 4224 - niezłego laptopa oszczędziłem nie licząc procentów i zakładając że za przelewy Ci nie liczą nic )
Na górę

Postautor: Gość » 8 lut 2016, o 11:40

są banki bez opłat , zero np pocztowy ale trzeba samemu poszukac a nie wszystko mieć na tacy , wygoogluj ranking bankowy opłat za prowadzenie rach
Na górę

Postautor: Gość » 8 lut 2016, o 11:52

Inteligo.Zero za prowadzenie konta.Zero za przelewy.Zero opłat za kartę jeżeli w ciągu miesiąca dokonasz w sumie transakcje na kwotę 100zł,jeżeli nie to 4zł.Teraz promocja jeżeli ktoś poleci tobie to konto dostaje 50zł ty 100zł
Na górę

Postautor: Adam9 » 8 lut 2016, o 11:55

Witam.
Również mam konto w BZ WBK. W moim przypadku ponoszę jedynie koszt 4 zł za kartę, ale tylko wówczas gdy użyję kartę mniej niż 5razy. Przy 5 lub więcej nie płacę nic za kartę. Za prowadzenie rachunku oraz za wszystkie przelewy przez internet również nie płacę ani grosza.
Może więc wystarczy przejść się do banku i negocjować. Z pewnością coś wymyślą. Tak było w moim przypadku, bo wcześniej również płaciłem niemało
Na górę

Postautor: tomiss » 8 lut 2016, o 12:49

Konto w Raiffeisen Bank, płacę tylko 3zł miesięcznie za kartę. Więcej opłat nie ma.
Na górę

Postautor: Gość » 8 lut 2016, o 19:02

BGŻ BNP
Płace 24.50 zł/miesiąc.
Wszystkie podstawowe rzeczy za darmo.
Wypłaty gotówki na całym świecie bez opłat.
Złota karta z możliwością przepisanie pomiędzy kontem podst i walutowym.
Na górę

Postautor: Gość » 8 lut 2016, o 20:18

PKO BP 10 zł za prowadzenie konta (było 5 zł) 80 groszy za przelewy do innych banków
Na górę

Postautor: baaaaaa » 9 lut 2016, o 00:16

Gość pisze:PKO BP 10 zł za prowadzenie konta (było 5 zł) 80 groszy za przelewy do innych banków

Też tak miałem ale zamieniłem bez problemu w tym samym banku na "zero złotych"... no i pozostały mi wszystkie dane!!!
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2016, o 00:19

Gość pisze:Witam chciałam zapytać ile płacicie miesięcznie za prowadzenie rachunku i miesięcznie za kartę, mam konto w Bank Zachodni WBK Tomaszów Lub. i trochę przerażają mnie sumy karta - 7 zł. płacę, a rachunek - 15 zł. miesięcznie nie wydaje wam się to za dużo czy wy też macie takie duże opłaty a właściwie w jakim banku można mieć konto płacąc mniej niż w WBK. Wiem że wszędzie banki pobierają opłaty bo nie ma nic za darmo ale czy tyle ?Proszę o komentarze w tym temacie dziękuję.

Obecnie mam 3 konta i za żadne nie płace
- Credit Agricole - najwyższe konto premium, wypłaty za darmo z każdego bankomatu, dość ładna platynowa karta - warunek aby nic nie płacić 10 000 zł obrotu miesięcznie,
- Getin bank - warunek aby nic nie płacić przelew pensji w wysokości ok. 1000 zł + obrót na karcie koło 400 zł,
- MBank - podobnie jak powyżej,
Szczerze dziwie sie ze placice za konto, w obecnej chwili to banki bija sie o klientów a nie na odwrót.
Uprzedzają pytanie, nie pracuje w tl., tylko w w Wawie + prowadze działalność gospodarcza, za konto firmowe w CA równie nic nie place.
Na górę

Postautor: Taki tam » 9 lut 2016, o 08:55

Ja mam eurokonto mobilne w PEKAO.sa i tez nic nie płace za prowadzenie konta warunek;
przelew srodków na konto minimum 600zł w miesiącu .
cztery transakcje kartą [wtedy za kartę 0zł.]
wszystkie przelewy za darmo.Pozdrawiam ,
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2016, o 21:03

Obecnie mam 3 konta i za żadne nie płace
- Credit Agricole - najwyższe konto premium, wypłaty za darmo z każdego bankomatu, dość ładna platynowa karta - warunek aby nic nie płacić 10 000 zł obrotu miesięcznie,
- Getin bank - warunek aby nic nie płacić przelew pensji w wysokości ok. 1000 zł + obrót na karcie koło 400 zł,
- MBank - podobnie jak powyżej,
Szczerze dziwie sie ze placice za konto, w obecnej chwili to banki bija sie o klientów a nie na odwrót.
Uprzedzają pytanie, nie pracuje w tl., tylko w w Wawie + prowadze działalność gospodarcza, za konto firmowe w CA równie nic nie place.


Ja miałem kiedyś 5-6 kont i wszystkie darmowe z czego z 4 korzystałem a za jedno mi nawet płacili po wpływie pensji na konto. Obecnie chyba właśnie CA coś podobnego proponuje...
Na dzień dzisiejszy zamknąłem je wszystkie i wolę za jedno dobre zapłacić kilkanaście złotych ale wiem za co place. A w BGŻ BNP tez przy wpływach nie ponoszenia tek opłaty 24.50 zł kiedy pobiera kiedy nie, nie sprawdzam nawet i dużo bardziej opłaca się budować historie finansową w banku niż szukać oszczędności kilku zl w każdym po kolei. Mi na przykład zaproponowali kilkadziesiąt tys zł na ładne oczy ;)) oczywiście z dowodem ale niektórzy muszą biegać po często niedostępne zaświadczenia o zarobkach dla 5 tys, a ja 10x tyle mam dostępne od ręki ;) a wcale szałowo nie zarabiam, a o wysokości RRSO na poziomie <10% niektórzy nawet nie marzą ;)
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2016, o 23:07

Gość pisze:
Obecnie mam 3 konta i za żadne nie płace
- Credit Agricole - najwyższe konto premium, wypłaty za darmo z każdego bankomatu, dość ładna platynowa karta - warunek aby nic nie płacić 10 000 zł obrotu miesięcznie,
- Getin bank - warunek aby nic nie płacić przelew pensji w wysokości ok. 1000 zł + obrót na karcie koło 400 zł,
- MBank - podobnie jak powyżej,
Szczerze dziwie sie ze placice za konto, w obecnej chwili to banki bija sie o klientów a nie na odwrót.
Uprzedzają pytanie, nie pracuje w tl., tylko w w Wawie + prowadze działalność gospodarcza, za konto firmowe w CA równie nic nie place.


Ja miałem kiedyś 5-6 kont i wszystkie darmowe z czego z 4 korzystałem a za jedno mi nawet płacili po wpływie pensji na konto. Obecnie chyba właśnie CA coś podobnego proponuje...
Na dzień dzisiejszy zamknąłem je wszystkie i wolę za jedno dobre zapłacić kilkanaście złotych ale wiem za co place. A w BGŻ BNP tez przy wpływach nie ponoszenia tek opłaty 24.50 zł kiedy pobiera kiedy nie, nie sprawdzam nawet i dużo bardziej opłaca się budować historie finansową w banku niż szukać oszczędności kilku zl w każdym po kolei. Mi na przykład zaproponowali kilkadziesiąt tys zł na ładne oczy ;)) oczywiście z dowodem ale niektórzy muszą biegać po często niedostępne zaświadczenia o zarobkach dla 5 tys, a ja 10x tyle mam dostępne od ręki ;) a wcale szałowo nie zarabiam, a o wysokości RRSO na poziomie <10% niektórzy nawet nie marzą ;)

Mam 3 konta, 1 firmowe i 1maklerskie w bossa.
W każdym razie w Credit Agricole mam główne z którego korzystam na co dzień, w Getin dla partnerki a mBanku gdy byla awaria w Credit bo kasy nigdy przy sobie nie nosze a zastala mnie awaria po zaatankowaniu paliwa z drugiej strony wawy i musiałem zostawić dowód i później po niego dygać znowu z 40 km. Odnośnie historii kredytowej to w Credit mam wszystko na dowód, kiedys brakowało mi 30 kafli do samochodu który chciałem kupić i ta sama baja albo dostaje na dowód albo idę do innego banku - tutaj dużo zalezy od tego czy masz opiekuna czy tez nie i nie jest tak ze trzeba koniecznie w tym celu płacić jakiekolwiek oplaty za konto ważne aby miec na tych kontach dochody, korzystać z kart i wszystko jest za darmo. W Credit kiedys nawet doplacali mi za obrót, doladowanie telefonu i tak dalej - w każdym razie przez ostatnie 7 lat jak mam u nich konto nie zaplacilem za jego obsługę ani złotówki i mogę ich polecić - a na te śmieszne promocje się nie lapie bo są tylko dla nowych klientów.
Na górę

Postautor: Gość » 10 lut 2016, o 09:03

A czy to ma znaczenie czy to konto firmowe czy osobiste chodzi o płatność
Na górę

Postautor: Gość » 10 lut 2016, o 09:39

Gość pisze:A czy to ma znaczenie czy to konto firmowe czy osobiste chodzi o płatność

Do firmowego mam podpięty termin do kart płatniczych właśnie od tego banku - inaczej się nie dało. Co nie zmienia faktu że tez jest darmowe.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”