dzień próbny

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 28 cze 2016, o 19:31

Ostrzegam was ludzie przed nieuczciwymi pracodawcami, którzy proponują Ci pracę na dzień próbny lub kilka takich dni. Po przepracowaniu takiego jednego dnia myśląc, że to jest normalny dzień w pracy dowiedziałam się następnego dnia, że pracowałam za darmo i jak chce zdobyć pracę to powinnam się poświęcić jeden dzień i kierowniczka zachowywała się jakby się nic nie stało. Mówiła, że ich firma tak robi żeby sprawdzić kto się nadaję. Osobiście myślę, że taki proceder w Polsce nie powinien mieć miejsca i chcą by ludzi pracowali jak naiwniaki za darmo. Jakby porządnie sąd pracy dowalił takiemu pracodawcy, że doszłoby do likwidacji zakładu pracy który tak robi to może by to nauczyło innych żeby tak nie traktowali ludzi jak darmową siłę roboczą, który poświęca swój czas i energie na coś, co nie jest tego warte. W kodeksie pracy nie ma czegoś takiego jak dzień próbny jakbym to wiedziała to w życiu bym nie poszła robić za darmo. Nigdy nie zgadzajcie się na dzień próbny bo to zła praktyka polaczków.... Gratuluje temu sklepowi takiego podejścia do przyszłego pracownika, że musi przejść on kilka procedur żeby tylko potem kilka osób wykorzystać za darmo i z nich jedną zatrudnić...Brawo
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2016, o 19:47

Dlaczego nie napiszesz jaki to sklep ? Możesz napisać na przykład co drugą literę nazwy ulicy i sklepu, ludzie skojarzą co i jak a właściciel sklepu nic Ci nie zrobi.
Kiedyś w ten sam sposób został "zatrudniony" mój znajomy w pewnej Hurtowni Napojów i na koniec dnia pracy dostał Wielkie Dziękuję od szefa. Oczywiście znajomy miał kilka filmików i zdjęć ze swojej pracy z tego dnia ( robił je właśnie na wszelki wypadek ) i jak o tym powiedział szefowi i wie jaki jest numer telefonu do Inspekcji Pracy i do Urzędu Skarbowego to dosłownie NAGLE albo i jeszcze szybciej dostał wypłatę za ten dzień " próby " oczywiście wszystko bez kwitów i innych rachunków, ale nie dał się wydymać WIESIOWI !!!
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2016, o 20:36

Widocznie mam nauczkę na przyszłość. Nigdy nie przypuszczałam, że takie coś może mnie spotkać.
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2016, o 21:02

A czego się można spodziewać po tych tomaszowskich pseudobiznesmenkach.
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2016, o 21:37

Chyba tylko takich rzeczy, nie mam na myśli uczciwych pracodawców...
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2016, o 23:11

Czyzby delikatesy centrum?
Na górę

Postautor: Gość » 29 cze 2016, o 07:46

Gość pisze:Czyzby delikatesy centrum?

Unilajcie tego sklepu.Wlasciciel nie zaplacil mi za miesiac pracy.Byle pracownice sie sądzily o zalegle pensje i swiadectwa pracy.Dzien pracy probnej to u nich norma.8241
Na górę

Postautor: Gość » 29 cze 2016, o 09:01

Na Carefoura też uważajcie kierowniczka dręczy psychicznie pracowników. :evil:
Na górę

Postautor: Ruchoja » 29 cze 2016, o 09:19

Bardzo często tak się dzieje w tych małych sklepach. Nie wiem dokładnie czy ta ustawa już weszła w życie, ale w każdym bądź razie nie ma być już czegoś takiego jak dzień próbny. Pracodawca ma obowiązek od pierwszego dnia pracy podpisać umowę i wypłacić wynagrodzenie za każdy przepracowany dzień. Ale swoją drogą jakim to trzeba być świnią.


---------------------
Niektórzy w życiu działają nieuczciwie. Ja staram się zawsze uczciwie prowadzić interesy moich klientów bo prowadzę księgowość. Tarnów to miasto do którego często powracam po ciężkim tygodniu pracy.
Na górę

Postautor: Gość » 29 cze 2016, o 11:01

W kodeksie pracy nie ma czegoś takiego jak dzień próbny.. Jest okres próbny który jest odpłatny i max. trwa 3 miesiące
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2016, o 13:01

Wlasnie sie na taki dzien probny nabralam nie zaplacila mi czekalam na tel bo mowila ze zadzwoni i cisza nie ma to jak tomaszow i tomaszowskie swinie !!!
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2016, o 17:02

[code][/code]
Gość pisze:Wlasnie sie na taki dzien probny nabralam nie zaplacila mi czekalam na tel bo mowila ze zadzwoni i cisza nie ma to jak tomaszow i tomaszowskie swinie !!!

Jaki to pracodawca?
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2016, o 21:18

okres próbny to może mieć niania, bo dziecko może na nią zle reagować a nie praca....
Na górę

Postautor: Gość » 10 sie 2016, o 14:42

a czy to wazne jaki?? wazne ze chamow nie brakuje
Na górę

Postautor: Gość » 16 sie 2016, o 22:46

sklep jaśmin
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”