Zakaz wejścia psom do parku

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: sasza41 » 21 paź 2016, o 19:14

Chciałbym podnieść wątek wywieszonych przy wejściach do parku znaków zakazującym wejścia psom. Kto wywiesił te tabliczki z zakazem i na jakiej podstawie. Park jest miejscem publicznym i każdy ma tam prawo wejść, także pies. Jest to bezprawne.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2016, o 20:17

Jeżeli tak to ja wejdę z krową , ogólnie zakaz wchodzenia ze zwierzętami i bardzo dobrze .
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2016, o 20:35

a Ja wjadę z rozrzutnikiem gnoju i wyścielę chodniki a co, zakazu wjazdu dla rozrzutników gnoju nie widziałem, miejsce publiczne kto mi zabroni. Większość tomaszowskich właścicieli psów nie dojrzała do tego żeby wprowadzać swoje psy i sprzątać po nich w nowym parku, jak nie potrafią sprzątać gów...a to niech fajdają dalej ale nie w nowym parku.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2016, o 21:19

Ja sprzątam po swoim psie i dla mnie ten zakaz jest krzywdzący. Mało jest miejsc w tym mieście na wyjście z psem, a do parku zakaz.. Z resztą, zauważyłam,że podobne tabliczki ludzie stawiają na trawnikach przy większości osiedli, a to już gruba przesada.. ;/ Mamy psy trzymać w domach i uczyć korzystania z toalety??
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2016, o 21:43

bardzo dobry ten zakaz wielokrotnie widziałem jak psy na smyczach cisną klocki na trawnikach w krzaczkach czy na skwerach ale nigdy nie widziałem, żeby któryś z właścicieli zabrał gu...no swojego pupila w torebkę i wyrzucił do kosza, prostaki i tyle a prostaka z psem do parku wpuszczać nie wolno. W ogóle prostak który nie sprząta po swoim pupilku guw...en tylko udaje, że to czekolada powinien mieć zakaz wychodzenia z psem na miasto.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2016, o 21:45

To jest dobry pomysł - naucz go korzystać z toalety. Albo kup sobie działkę i tam go wyprowadzaj. Jaka przesada z tym zakazem na trawnikach? Mogę przyjść i zrobić kupę u Ciebie na podłodze? Nie zabraniaj mi tego - zabranianie tego to przesada. Wezmę ze sobą worek i złapię w rękę to, co zostanie przecież.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2016, o 21:51

Gość pisze:Ja sprzątam po swoim psie i dla mnie ten zakaz jest krzywdzący. Mało jest miejsc w tym mieście na wyjście z psem, a do parku zakaz.. Z resztą, zauważyłam,że podobne tabliczki ludzie stawiają na trawnikach przy większości osiedli, a to już gruba przesada.. ;/ Mamy psy trzymać w domach i uczyć korzystania z toalety??

na pewno jest to krzywdzące dla cywilizowanych właścicieli ale faktem jest to, że takich w Tomaszowie mamy znaczną mniejszość i padają ofiarą odpowiedzialności zbiorowej, dziwię się tym ludziom, że nie ścigają prostaków przez których sami zostają ograniczani. Ja nie mam psa i nie uczęszczam na spacery ale jakbym miał i co dzień widział prostaków ze sr...jącymi psami na trawnikach,zwracał bym uwagę a jakby ktoś się sadził to straż miejska i niech z prostakiem porządek robią. Jeśli większość nie reaguje to prostacy będą wyrabiali opinie o właścicielach psów.
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2016, o 11:04

Proszę wchodzić z psami i nie przyjmować żadnych mandatów(należy oczywiście sprzątać po swoim piesku) Taka tabliczka to łamanie prawa,ale Tomaszów rządzi się swoimi prawami PIS.

Zakaz ustawiania zakazu
2015-03-22 Komentarze: 8

Ustawianie tabliczek o zakazie wyprowadzania psów to łamanie prawa. Taką decyzję podjął wrocławski sąd administracyjny. Ten wyrok potwierdził już Naczelny Sąd Administracyjny. Uznano, że zakaz wyprowadzania zwierząt w parkach czy na placach zabaw ogranicza prawa właścicieli psów.

Wszystko zaczęło się od Wołowa niedaleko Wrocławia. Dwa lata temu tamtejsi radni przyjęli uchwałę o utrzymaniu czystości i porządku w mieście. Wprowadzono zapisy o całkowitym zakazie wprowadzania zwierząt domowych do tak zwanych "obiektów użyteczności publicznej, a także psy dostały zakaz wstępu "na tereny placów gier i zabaw, piaskownic dla dzieci, kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli".
Tej uchwale sprzeciwił się wojewoda dolnośląski. Uznał, że decyzja radnych o ustawienie tabliczek zakazu wyprowadzania psów są niezgodne z prawem i wołowscy radni przekroczyli swoje kompetencje. Wojewoda argumentował, że wszystkie kwestie porządkowe w gminie reguluje ustawa o utrzymaniu czystości i porządku. Radni nie chcieli dać za wygraną i sprawa znalazła swój finał w sądzie. W ocenie sądu tabliczka zakazująca wprowadzanie psa, to środek nadmiernie ograniczający swobodę poruszania się i przebywania w określonym miejscu, która przysługuje wszystkim obywatelom, w tym właścicielom zwierząt domowych. Wyrok o usunięciu tabliczek dotyczy tylko dolnośląskiego Wołowa, jednak jest to sygnał dla psiarzy w całym kraju. Miłośnicy psów mogą, powołując się na powyższe orzeczenie, w różnych gminach starać się o stwierdzenie nieważności regulaminów z takimi zakazami.
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2016, o 11:32

Z tego co słyszałam jest ustawa o Odstrzale Psów biegających bez kagańca, będących nie przypiętych do smyczy i prowadzonych przez właściciela ! Można by było wprowadzić to w Życie w Tomaszowie !!! Na pewno paru Myśliwych wzięło by udział w tej akcji. Ja osobiście bym się zapisała do takiego Strzeleckiego Klubu i poćwiczyła strzelanie do ruchomego celu !!!
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2016, o 12:26

Gość pisze:Z tego co słyszałam jest ustawa o Odstrzale Psów biegających bez kagańca, będących nie przypiętych do smyczy i prowadzonych przez właściciela ! Można by było wprowadzić to w Życie w Tomaszowie !!! Na pewno paru Myśliwych wzięło by udział w tej akcji. Ja osobiście bym się zapisała do takiego Strzeleckiego Klubu i poćwiczyła strzelanie do ruchomego celu !!!


Lepiej uszy umyj. Jest to znęcanie sie nad zwierzętami karane także bazwarunkowym więzieniem. I nie mieszaj do tego klubów strzeleckich, na co oni mogą polować i kiedy sami wiedzą. Gdyby byli tacy chętni do zabijania na potęgę to strzelali by non stop do dzików chociażby dla "dziczyzny".
Kiedyś już jednak pisałem że powinno się zatrudnić jakiś hycli na takich degeneratów/ek jak Ty. Albo chociaż rozpowszechnic służby w białych kitlach.
Na górę

Postautor: zakaaz » 22 paź 2016, o 15:43

Z tego co wiem, nie ma żadnego zakazu wprowadzania psów do parku na piśmie, nie ma takiej ustawy w Polsce!!! Jak ktoś znajdzie to proszę o cytat lub nr ustawy chętnie się z nią zapoznam
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2016, o 18:57

po co to pisanie, jest podstawa prawna i wszystko w temacie http://edziennik.lublin.uw.gov.pl/WDU_L ... al/akt.pdf
Na górę

Postautor: zakaaz » 22 paź 2016, o 20:04

To jest uchwała Rady Miasta Tomaszów Lub, ale oglądałam program TV ( "Pytanie na śniadanie") w którym mówiono, że takie zakazy nie mają mocy prawnej.Więc jak to w końcu jest???
Na górę

Postautor: font » 22 paź 2016, o 20:11

Gość pisze:po co to pisanie, jest podstawa prawna i wszystko w temacie http://edziennik.lublin.uw.gov.pl/WDU_L ... al/akt.pdf


W tej uchwale jest również zakaz kąpieli w fontannie i chodzenia po elementach fontanny, a co dzieję się latem na fontannie? Basen miejski!
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2016, o 20:18

Złam prawo z psem dowiesz się ile to kosztuje ja się dowiedziałem i więcej tam nie chodzę ,można kierować sprawę do sądu ale komu by się chciało latać po sądach pozdrawiam
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”