100 lat Niepodległej Polski

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 08:59

Różne są inicjatywy i pomysły aby to uczcić.Nie wnikam czy dobre czy takie sobie.Większość to kontunuacja starych pomysłow.
A co Wam przychodzi do głowy jako zwykłym mieszkańcom tego miasteczka ciekawego by apamietano tę datę ?

Moj pomysł to lwy :panzielony: Na rondzie (kółku)4 zamiast dwóch :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 09:19

Wystarczy jeden taki baran jak ty . Możesz stać na rondzie zamiast szlifować chodniki Tomaszowa. Ale żart. Naprawdę. Z tymi lwami/ W kontekście niszczenia śladów polskości we Lwowie
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 10:10

No wiesz,nie wypada ale tego barana to chyba tu odszczekasz :lol:

Lwowskie lwy sa jak najbardziej inspiracją dla tego typu pomyslu.Walka o polskość ma różne wymiary.
Chodziło mi o pomnik,obelisk,kolumna,gzie u podstawy leżą kamienne lwy w pozie łagodnej ale i czujnej i gdy trzeba nie wahajacy sie rozszarpac w imie NIepodleglej :panzielony: alegorią Nieoodleglej moźe być piękna kobieta -wszak Polska jest kobietą.
Symbole maja jak widać wielką moc i dlatego to dobry pomysł.
To też pomysł na zagospodarowanie,upiekszenie ronda,centrum czy jak to kto chce nazwać.
Taki gest i deklaracja tutejszych....Polaków.
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 10:23

Co do szlifierza chodnikow to daruj ale nie przeceniaj jego umysłu i polotu.Jemu sie wiele zdaje i to gubi.
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 10:29

Ok. Odszczekuje barana. To tak miało być

Obrazek
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 10:39

https://www.wiocha.pl/1546726,I_co_o_tym
Sposób na rozwój Polski i pozbycie się bezrobocia wg pis
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 10:48

No widzisz jak ty nic nie rozumiesz :roll: widać nie ma w nas ducha zwyciężcy i triumfatora.
Majac takie szczęscie,żyjąc w kraju (jednak)bez wojny nie potrafimy sie wznieść na wyżyny intelektualnej wdzięcznosci.
Nasze powojenne pomniki nie są piekne ale może są takie jak nasze dusze artystyczne.Grubo ciosane.
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 11:03

Szukasz durniejszego od siebie. Jaja sobie robisz udając jeszcze, że to na poważnie. Ale mam propozycję dla ciebie skoro nalegasz. Sfinansuję tobie bilet do Lwowa i grzywnę w hrywnach jaką za to dostaniesz. Jedź i uwolni te dwa lwy na cmentarzu zamiast cztery stawiać w Tomaszowie.

Zrobiłbyś cos naprawde wielkiego zyskując szacunek wielu Polaków
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 11:21

:lol: propozycja nawet,nawet.Chyba,ze pojedziemy razem :lol: ale powiem szczerze,nie mogę ryzykować paki na obcym terenie,bo tym sie to by na bank zakończyło.Czasu nie mam bo zarobiać musże i dzieci przypilnować i nakarmić.
Jaj sobie nie robię.To akurat jest jedenz moich lepszych pomyslow,ale widać że nie wszystkim to pasuje :panzielony: może nawet spbie tego nie moga wypbrazić :roll: i tak być może.

Przyjdzie taki czas,gdy ludzie zdecyduja sie poprawić Centrum i zaznaczyć swoją przynależność i określić swoje wartosci w symbolicznym wymiarze.
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 11:31

Spokojnie. Damy radę

Jeden z mężczyzn – Mateusz P. z Krakowa, został zatrzymany przez policję. Dzień później stanął przed sądem, gdzie przyznał się do winy. Został ukarany grzywną wysokości 85 hrywien (około 12 złotych) za „drobne chuligaństwo”. Musi też pokryć koszty sądowe – 340 hrywien (ok. 47 złotych).

https://www.wprost.pl/swiat/10142488/ch ... zywna.html

No ale rację możesz mieć. tym razem Ukraincy mogą być bardziej wkrwieni :roll:
Na górę


Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 12:02

A co mi tam goście zagraniczni. Duda nie idzie z narodowcami, Wałęsa nie idzie z kolei z Dudą. Darujmy sobie tym razem wzajemne docinki ale się zastanówmy jak to wygląda w 100 lecie :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 12:27

A co mi tam goście zagraniczni. Duda nie idzie z narodowcami, Wałęsa nie idzie z kolei z Dudą. Darujmy sobie tym razem wzajemne docinki ale się zastanówmy jak to wygląda w 100 lecie :roll:
No właśnie, słabo wygląda. Nie potrafimy sami zorganizować godnych obchodów dla siebie. Kolejny raz potwierdza się powiedzenie, gdzie 2 Polaków, tam 3 partie. Świat się nami niespecjalnie przejmuje, czemu trudno się dziwić, bo kogo my tak naprawdę lubimy? Tu nie chodzi o docinki, tylko o trzeźwe (nie jest to aluzja do Kukiz'15 :lol: ) na sytuację. Jeżeli tak ma wyglądać to wstawanie z kolan i odzyskiwanie należnego miejsca to ja osobiście dziękuję!
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 12:58

A Kukiz15 organizuje jakiś marsz? I nie bardzo wiem w czy jest gorszy Kukiz piszący durnoty na necie od chwiejącego sie Kwaśniewskiego nad grobami w Charkowie

Widzę, że my we dwóch razem bysmy nie poszli w jednym marszu więc co w sumie wymagać od innych :P
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2018, o 13:08

A Kukiz15 organizuje jakiś marsz? I nie bardzo wiem w czy jest gorszy Kukiz piszący durnoty na necie od chwiejącego sie Kwaśniewskiego nad grobami w Charkowie

Widzę, że my we dwóch razem bysmy nie poszli w jednym marszu więc co w sumie wymagać od innych :P
Obaj są siebie warci w kwestii trunków. Skoro nie chcesz iść ze mną to trudno. Nie będę się napraszał, zwłaszcza, że nigdzie się nie wybieram.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”