Twarda woda kranówka

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: slawski » 3 lis 2018, o 12:02

Czy nie macie wrażenia, że woda kranówka jest w naszym mieście dosyć twarda. Trudno domyć naczynia, wyszorować kabinę prysznicową - nie wspominając o zmywarce, pralce czy ekspresie do kawy które bardzo szybko się zakamieniają. Podobnie wygląda sytuacja z czajnikiem - jeden wielki kamień się twam tworzy. Też macie takie sposotrzeżenia?
Na górę

Postautor: Gość » 3 lis 2018, o 16:52

Tak mamy takie spostrzeżenia i czekamy na reklamę :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Tysiek » 3 lis 2018, o 17:30

Ja też mam ekspres, pralkę ale nie mam kabiny I zmywarki, więc mam dwa razy mniejszy problem. A w czajnik to się można puknąć
Na górę

Postautor: Gość » 3 lis 2018, o 21:47

Jest twarda i dużo z niej kamienia, ale jest dobra, po naszej tomaszowskiej herbacie tą w Lublinie czy Warszawie trudno wypić bez cytryny.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2018, o 10:46

U mnie woda jest tak twarda że jak biore prysznic to dostaje taki wpier dol od wody że OCZY PANDY za każdym razem..

:D
a tak poważnie:
brudne naczynia: może to wina zajebania ich fest lub kiepski płyn woda NIE MYJE tylko spłukuje... ale w TL to woda ma myć :D
To samo dotyczy prania: kiepskiej jakości proszki, plyny lub ich za małe dozowanie też wpływa na jakość prania
Pralka jak każde inne urządzenie czy to zmywarka też wymaga pielęgnacj(czyszczenia) i i zainteresowania, ale jak ktoś ma WODO twardo Głowie społeczne to szuka dziury w całym zawsze....

Czajnik, kup sobie preparat do czyszczenia za 3zł i spokój na pół roku..

Nasza kranówka jest SPOKO i mówie to ja Od dziecka pije kranówkę i bębna mi nie wyjebało po niej :)

W warszafce czy Kałkowie to mają HARD WATER a nie kran ów ke :D
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2018, o 11:10

U mnie woda jest tak twarda że jak biore prysznic to dostaje taki wpier dol od wody że OCZY PANDY za każdym razem..

:D
a tak poważnie:
brudne naczynia: może to wina zajebania ich fest lub kiepski płyn woda NIE MYJE tylko spłukuje... ale w TL to woda ma myć :D
To samo dotyczy prania: kiepskiej jakości proszki, plyny lub ich za małe dozowanie też wpływa na jakość prania
Pralka jak każde inne urządzenie czy to zmywarka też wymaga pielęgnacj(czyszczenia) i i zainteresowania, ale jak ktoś ma WODO twardo Głowie społeczne to szuka dziury w całym zawsze....

Czajnik, kup sobie preparat do czyszczenia za 3zł i spokój na pół roku..

Nasza kranówka jest SPOKO i mówie to ja Od dziecka pije kranówkę i bębna mi nie wyjebało po niej :)

W warszafce czy Kałkowie to mają HARD WATER a nie kran ów ke :D
wybacz,ale w W-wie niestety czajnika i inne urzadzenia nie odkamienia sie bo nie ma potrzeby --tam kamienia nie ma /////TAKA PRAWDA :idea:
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2018, o 11:16

...z wisły woda najlepsza
Na górę

Postautor: janon » 5 lis 2018, o 14:39

Ta w stolycy woda nie ma kamienia....hahahaha nie żartuj. Woda tak twarda, że po prysznicu czujesz jakbys mial jakas powloke na sobie:/
Na górę

Postautor: klara » 8 lis 2018, o 13:39

To można zastosować specjalne filtry do wody i powinno to pomóc.
Na górę

Postautor: Gość » 8 lis 2018, o 16:18

U mnie woda jest tak twarda że jak biore prysznic to dostaje taki wpier dol od wody że OCZY PANDY za każdym razem..

:D
a tak poważnie:
brudne naczynia: może to wina zajebania ich fest lub kiepski płyn woda NIE MYJE tylko spłukuje... ale w TL to woda ma myć :D
To samo dotyczy prania: kiepskiej jakości proszki, plyny lub ich za małe dozowanie też wpływa na jakość prania
Pralka jak każde inne urządzenie czy to zmywarka też wymaga pielęgnacj(czyszczenia) i i zainteresowania, ale jak ktoś ma WODO twardo Głowie społeczne to szuka dziury w całym zawsze....

Czajnik, kup sobie preparat do czyszczenia za 3zł i spokój na pół roku..

Nasza kranówka jest SPOKO i mówie to ja Od dziecka pije kranówkę i bębna mi nie wyjebało po niej :)

W warszafce czy Kałkowie to mają HARD WATER a nie kran ów ke :D
wybacz,ale w W-wie niestety czajnika i inne urzadzenia nie odkamienia sie bo nie ma potrzeby --tam kamienia nie ma /////TAKA PRAWDA :idea:
Tak, tam kamienia w wodzie nie ma. Ale i woda smaku nie ma. Kawa czy herbata na takiej wodzie to lura o smaku wypaczonym. Nie darmo, że jak ludzie stamtąd jak do nas przyjadą - bardzo chwalą nasza kranówę. O piciu w Tomaszowie wody butelkowanej gdzie indziej nie chcą słyszeć. Tzw. twardość węglanowa naszej wody czyli to, co część forumowiczów nazywa tu wadą wadą - inni nazywają zaletą tego, co jest w naszych kranach. Ja posmakowałem wód innych niż z tomaszowskiego wodociągu i twierdzę, że żadnego odkamieniana naszej kranówy nie chcę. A z osadem w czajniku radzę sobie prosto: chwila gotowania w nim roztworu octu i kamienia na ścianach czajnika nie ma
Na górę

Postautor: jano0 » 8 lis 2018, o 16:50

Z kwaskiem cytyrnowym tez cos było jesli chodzi o odkamienianie ;)
Na górę

Postautor: Gość » 8 lis 2018, o 17:02

U mnie woda jest tak twarda że jak biore prysznic to dostaje taki wpier dol od wody że OCZY PANDY za każdym razem..

:D
a tak poważnie:
brudne naczynia: może to wina zajebania ich fest lub kiepski płyn woda NIE MYJE tylko spłukuje... ale w TL to woda ma myć :D
To samo dotyczy prania: kiepskiej jakości proszki, plyny lub ich za małe dozowanie też wpływa na jakość prania
Pralka jak każde inne urządzenie czy to zmywarka też wymaga pielęgnacj(czyszczenia) i i zainteresowania, ale jak ktoś ma WODO twardo Głowie społeczne to szuka dziury w całym zawsze....

Czajnik, kup sobie preparat do czyszczenia za 3zł i spokój na pół roku..

Nasza kranówka jest SPOKO i mówie to ja Od dziecka pije kranówkę i bębna mi nie wyjebało po niej :)

W warszafce czy Kałkowie to mają HARD WATER a nie kran ów ke :D
Widze,ze niektorych nie nauczyli czytac w kl I-III ze zrozumieniem-pytanie było o TWARDOSC WODY A NIE SMAK bo to dwie rozne sprawy a tu zabłysneli własnie ci , ktorzy nie umieja czytac ze zrozumieniem :idea: i tak tu mamy, czy mam racje czy nie ale pisze aby zabłysnac
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”