Liceum Pielęgniarskie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 9 kwie 2019, o 16:48

Reaktywacja takiej szkoly w mieście to juz nie fanaberia ale konieczność!
Za kilka lat zamkną szpital bo nie bedzie komu zastrzyki robić o pielęgnacji chorego nie wspomnę.
Mama nadzieję,że dotrze to do władzy czy następnej ale teraz to priorytet.
Na górę

Postautor: piel » 9 kwie 2019, o 22:22

tak, tak myślicie że licea naprodukują znowu durnych co będa za darmo harować, nie te czasy:)
Na górę

Postautor: Gość » 10 kwie 2019, o 10:48

Niestety twoje myślenie jest :roll: hmm...takie nieprzyszłościowe.To szansa na powrót do dobrze płatnych zawodów w niedalekiej przyszłości.
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 15:29

A co "Forumowy" ma na ten temat do powiedzenia? Już nie zagrzewa nauczycieli do strajku i nie majstruje przy żłobku "Gucio"?
Na górę

Postautor: Gość » 11 wrz 2019, o 14:06

Dlaczego nie wracamy do dobrych rozwiązań w edukacji.Pielegniarki są i będą bardzo potrzebne.Reaktywujmy liceum dla dobra regionu.Ja wiem,że potrzebne są ekspresówki i obwodnice ale co z ludzmi np....chorymi?
Na górę

Postautor: Dad » 11 wrz 2019, o 14:13

Pielęgniarek i położnych z pewnością brakuje. Nie tylko w Tomaszowie ale w zasadzie już w większości kraju.
Niestety czasy liceów pilęgniarskich minęły bezpowrotnie, od czasu reformy edukacyjnej w tym zakresie i dostosowania jej do prawa UE.

Dziś dyplom zawodowej pielęgniarki można uzyskać na publicznych i niepublicznych uczelniach wyższych. Oprócz wprowadzenia wyższych wymagań edukacyjnych, ustawa przesunęła wiek wchodzenia w zawód młodych pielęgniarek. Szczegóły przebiegu studiów zostały ujęte w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 maja 2012 r. Studia pierwszego stopnia trwają 6 semestrów i obejmują 4720 godzin, z czego praktyki zawodowe to 1200 godzin. Łączą w sobie zagadnienia z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu oraz o kulturze fizycznej. Kolejnym krokiem są studia magisterskie trwające 4 semestry i obejmujące 1300 godzin, co zawiera w sobie również 4-tygodniowe praktyki zawodowe. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich posiadających prawo wykonywania zawodu pielęgniarki, co pozwala studentom na kontakt z mentorami dysponującymi wiedzą praktyczną. Studia II-stopnia, oprócz kształcenia medycznego, realizują kurs języka angielskiego, który należy ukończyć na poziomie B2. Absolwent studiów magisterskich może podjąć studia doktoranckie.
Na górę

Postautor: Gość » 11 wrz 2019, o 14:17

A co "Forumowy" ma na ten temat do powiedzenia? Już nie zagrzewa nauczycieli do strajku i nie majstruje przy żłobku "Gucio"?
Taa. Zdanie forumowego byłoby tutaj wiążące. Ale teraz nie czasu, bo wyjeżdża na marsz RTV AGD.
Na górę

Postautor: Gość » 11 wrz 2019, o 15:08

I to jest dopiero chore.
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2021, o 13:16

To tak dla przypomnienia.Dla władz aby zweryfikowali swoje preferencje.
Historia- tak ale terazniejszośc jest ważniejsza.
Przeciez niedługo szpital zostanie bez kadr i kto wtedy będzie tam pracował?
roboty?

To problem do rozwiązania na dziś!
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2021, o 15:23

Zamiast kosztownego tego i owego potrzeba jest" paląca".Koszty są porównywalne.Póki mamy jakiś dobroczyńców trzeba to załatwić.Szybko!
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2021, o 16:05

Są pielegniarki chętne do pracy ale nasz szpital ich nie chce odmawia przyjęcia.
Wiele z nich pracuje w Zamościu,
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2021, o 16:22

Gość pisze:
> Są pielegniarki chętne do pracy ale nasz szpital ich nie chce odmawia
> przyjęcia.
> Wiele z nich pracuje w Zamościu,

Teraz szpital w Zmc ledwie zipie to chca wracac do Tomaszowa bo Covidowy szpital ma kase i dobrze pielegniarkom płaci.
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2021, o 16:33

Średnia wieku pielegniarki
https://nipip.pl/srednia-wieku-pielegniarek-i-poloznych-w-polsce/
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2021, o 17:06

O lekarzach to nawet nie warto wspominać.Niedługo całe oddziały bedą likwidować.Wszyscy liczą,że jakoś to będzie ale nawet jakoś to nie będzie.
Za 5 lat emeryci już nie dadzą rady.Nie nadążają juz z biurokracją i nowymi zasadami a lata lecą i zdrowie też maja jedno.
Ta krótkowzroczność doprowadzi do zguby podstawową opieke zdrowotną o specjalistycznej już nie wspomnę.
Zagonieni w pułapkę kofidowych gratyfikacji nie dostrzegają zagrożeń,które ich też mogą spotkać.

Z całym szacunkiem ale pielegniarka musi być w formie fizycznej.
"Zmiana warty" na oddziałach nie może być na zasadzie stary zespół odchodzi młody przychodzi.
Doświadczenie nie spada z nieba ani nie nabywa się go po założeniu czepka(choć teraz to chyba nikt nie chodzi-ciekawe dlaczego?)
Redukcja etatów pieegniarskich jest równia pochyłą.Kontrakty też są ślepą uliczką.


Ilość pielęgniarek na oddiale daje wymierny obraz opieki.Kto tego nie rozumie jest dyletantem albo ekonomistą.
|"Przecież się nie rozedrę" czasem mówią i maja rację!

Dlatego ilośc jest ważna ale i odpowiednie wynagrodzenie rzecz jasna też.



Dlatego uważam,że powinien zostac zgłoszony wniosek o reaktywację Liceum Pielęgniarskiego w Tomaszowie.
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2021, o 17:55

Ten szpital w Tomaszowie to powinni zamknąć.Pielegniarki siedzą i kawę piją,a lekarz przychodzi na obchód od poniedziałku do piątku.potem zapominają o oddziale .Niestety po ostatnim pobycie ,zamiast mi pomóc ,porobić badania ,to leżałam i dostawałam paracetamol .Nigdy więcej w Tomaszowie.I nie piszcie ,że oni tacy przepracowani ,bo byłam i widziałam.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”