Połączenia ze Lwowem

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Piotrek » 29 cze 2006, o 16:54

Mam wielka prosbe. czy moglby mi ktos udzielic informacji odnosnie polaczen Tomaszow Lub.-Lwów? Slyszalem ze na tej trasie kursuja jakies busy i glownie informacje na ich temat mnie interesuja bo co do pks-u to wiem jak to jest. Chcialbym wiedziec w jakie dni i w jakich godzinach jezdza i mniej wiecej jaki jest koszt biletu.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam caly Tomaszow :)
Na górę

Postautor: quez » 29 cze 2006, o 18:59

co "nie wiesz jak to jest?"
busy do Lwowa nie kursują. Chyba, że sobie wynajmiesz.
vamos pks. ha)
Na górę

Postautor: wawa » 29 cze 2006, o 19:34

Jeżdzą busy i autobusy.http://www.quand.com.pl/ ,a Ty quez skoro się dzisiaj zarejestrowałeś to nie pisz głupich komentarzy.Pozdro.
Na górę

Postautor: rys » 29 cze 2006, o 21:36

jak chcesz sie czegos dowiedziec na temat jazdy ukraina - polska idz na bazar


taki zarcioch)))
Na górę

Postautor: erere » 29 cze 2006, o 21:40

bilet w pks kosztuje 20 zł...w niedziele wyjeżdża rano , nie wiem dokładnie o której ok 6 a z Lwowa ok 16
Na górę

Postautor: Pegrus » 30 cze 2006, o 16:04

PKS jeździ koło 6 z minutami do Lwowa,jeździłem na tygodniu, nie wiem jak jest w weekendy. możesz wysiąść w Lwowie i ugadać sie z kierowcą z kąd ma cie zabrać z powrotem, wraca koło 16 z dworca we Lwowie. Nie radze jechać do samego dworca bo daleko jest do centrum.Taksówkarze biorą 20-30 Hrywien za zawiezienie do centrum. chociaż przejażdżka taką taksówką to też atrakcja. Kto jeździł to wie co mówie.
Na górę

Postautor: quez » 30 cze 2006, o 23:14

wawa pisze:Jeżdzą busy i autobusy.http://www.quand.com.pl/ ,a Ty quez skoro się dzisiaj zarejestrowałeś to nie pisz głupich komentarzy.Pozdro.

co ma czas rejestracji do "mądrości/głupoty" komentarzy? pozdro2
Na górę

Postautor: ann » 28 cze 2010, o 15:12

hej. mam pytanie jak w temacie z resztą. czy jeżdżą jakieś busy z Tomaszowa do Lwowa? jeśli tak to czy ktoś orientuje się może jaka jest cena?
Na górę

Postautor: Kazimierz Pawlak, z Króżewników, powiat Ejszyszki » 28 cze 2010, o 19:45

Ja przypraszam, przyczytał że bedzie połączenie Tomaszowa zy Lwowym, ta nie może być !!! Ukraince Lwów oddają? tak same z siebie - byz wojny? Tu moży i Krużywniki się wrócą a?
- nic nikt ni słyszł - za Króżewniki?

U mnie tam sie 2 morgi tatkowego pola zóstało się, jakby Ukraińcy Lwów óddali, to możeb i Łukaszanka mnie moje te 2 morgi i 3 piędzi (co dziadek na Karulowym starym biesie, kosą wywalczyli) oddał a?
Nikt nic ni słyszał?

_____________________________________________________
Ja z całą rodziną Pawlaków i Kargulów, (pomorków) będziem głosowali na Bronisława K. Bó Ten Jarsław K. choć u niego i ta sama litera - to jakiś "niekudyszni" jak u nas za Bugiem - gadają
Na górę

Postautor: dorota » 24 lip 2012, o 08:48

Jakie obecnie są połączenia Tomaszów - Lwów? Wiem że w soboty i niedziele jest ranny PKS do Lwowa i popołudniowy z Lwowa do Tomaszowa. Chciałabym jednak wracać z Lwowa w poniedziałek lub wtorek. Jaka jest możliwość powrotu w te dni?
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2012, o 13:19

Witam, ze Lwowa możesz przyjechać ukraińskim autobusem (kurs: Mikołajew- Lublin), który wyjeżdża o godz. 6.30 (czas ukraiński) z głównego dworca kolejowego, bilety można zakupić wcześniej w kasie czynnej od godziny 6 rano, autobus przyjeżdża na godzinę 10 rano (czasu polskiego)- jesli nie ma kolejek na granicy i o ile nie jest organizowany duży przemyt (wówczas zatrzymują się przy każdej miejscowosci przed przekroczeniem granicy :roll:
Generalnie jadąc kazdym ukraińskim autobusem to jest jeden wielki PRZEMYT (wszystkiego!)
Ze Lwowa kursuje również "warszawka" (Lwów - Warszawa) i tylko do Warszawy możesz dojecha, nie zatrzymuje się w Tomaszowie,wyjeżdża ok. 18.30 godziny z głównego dworca kolejowego we Lwowie, tez bilety trzeba kupić w kasie, są cholernie drogie!
Z Tomaszowa można również wyjechać (również ukraińskim) autobusem do Lwowa o godz. ok. 13.15 (od wyjeżdża z doworc autobusowego co zalezy od kierowcy bądź zatrzymuje się na przystanku pod biedronką), wyjeżdża on z Lublina i nie jestem pewna czy przejeżdża koło Opery bądź czy w ogóle zatrzymuje się na kolejowym dworcu centralnym we Lwowie. Za każdym razem trzeba dogadać sie z kierowcą, tuż po wjeździe do Lwowa większośc kursów ukraińskich zatrzuje się na podmiejskim rzystanku, skąd busikiem podmiejskim o nr 31 ( za aż całe 2 hrywny) jedziesz na końcowy przystanek na główny dworzec kolejowy.
Jest również ok. 14 godziny autobus ukraiń. do Lwowa (kolejny przemytnik :) ), nie radzę łączyć połączen do Lwowa z przesiadką w Rawie Ruskiej (czas podróży wydłuża sie do 8 godzin).
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2012, o 13:27

zapomniałam dodać, że autobusy kursują co do zasady codziennie, choć Ukraińcy twierdzą, że gorzej jest dojechać z Tomaszowa w piątki i weekendy, wyjeżdżając z Tomaszowa bilety kupujemy z złotówkach i kosztują tyle samo co ten jedyny polski PKS (25zł od osoby), zaś opisany wyżej autobus z godziny 6.30 rano - 90 hrywien od osoby. Polski PKS jeżdźi tylko w soboty i niedziele, wysiadka pod operą, a wsiadasz za wiaduktem parę kroków od Opery ok. 16.30
Na górę

Postautor: dorota » 24 lip 2012, o 19:52

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Na górę

Postautor: chcebyc » 1 sie 2015, o 17:15

Witam. Orientuje się ktoś jak można dostać się do Lwowa z Tomaszowa obecnie? chodzi o busy , autobusy itp. nie mówię o wynajęciu busa ani o biurze podróży... z góry bardzo dziękuje
Na górę

Postautor: gaer » 28 sie 2015, o 10:06

Dojeżdżasz do przejścia granicznego a potem marszrutą do Lwowa. Chciałbym również zaznaczyć,ze warto jest zastanowić się nad taką wycieczką bo zobaczcie sobie jak obecnie korzystny jest kurs Hrywny: http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/UAH . 0,17 UAH w stosnku do polskiej złótówki. Jeszcze w 2005 roku było to 0,60 gr tak więc jest to bardzo duża różnica. Jakiś czas temu sprawdzałem to w naprawdę dobrej cenie można sobie wynająć tam hotel w centrum czy wybrać się do opery lwowskiej.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”