wycieczka 1-dniowa do Lwowa

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: GOSIAAAA » 28 maja 2012, o 11:55

Może ktoś była na wycieczce do Lwowa "Ni ma to jak Lwów" organizowanej przez QUAND za 120zł/osobę? Bardzo proszę o jakieś opinie, czy warto tam pojechać?
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2012, o 12:05

spokojnie możesz jechać.
Gorzej na granicy(to upokorzenie 2-5 godzinne w zasadzie nie wiadomo ile bedziecie stali)
A przez jeden dzien zobaczysz to co we dwa.
Opera jest piękna a na spektakl to lepiej wybrać balet.
Galeria Lwowska jest pomijana a niesłusznie bo tam Malczewski,Matejko...ech ...
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2012, o 12:26

też byłem na 1-dniowej i uważam że lepiej zapłacić więcej i pojechać na 2 lub 3 dni niż biegać z miejsca na miejsce bo czas goni zależy co kto lubi
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2012, o 12:46

Super byłem kilka razy z tą firmą, na serniczek i kawkę się załapałem w Żółkwi ;) super na prawdę polecam Lwów. Restauracja Amadeus jest extra polecam Solankę (nigdy nie jadłem tak smacznej zupy).
Na górę

Postautor: Gargamel » 28 maja 2012, o 16:50

GOSIAAAA pisze:Może ktoś była na wycieczce do Lwowa "Ni ma to jak Lwów" organizowanej przez QUAND za 120zł/osobę? Bardzo proszę o jakieś opinie, czy warto tam pojechać?


Ja również polecam wyjazd , w 2009 roku miałem okazje tam być z tym biurem podróży.Jak wspomnieli przedmówcy jedyna niewygoda to prawdopodobnie długi postój na polsko-ukraińskiej granicy.
Na górę

Postautor: laka » 5 mar 2015, o 11:57

Odświeżę nieco temat.
Jak wiadomo od ponad roku sytuacja na Ukrainie jest napięta, we Lwowie póki co jest spokojnie i oby tak zostało - miasto jest piękne. Jadąc tam warto jednak zatrzymać się chociaż na chwilę w Przemyślu. Sam w sobie przemyski rynek już jest unikatowy - tunele podziemne, pomnik szwejka czy niedźwiadka. Do tego pyszna kuchnia, także regionalna w której prym wiedzie restauracja polanka będąca sercem tego niezwykłego rynku. Do tego niedaleko znajduje się zamek kazimierzowski i liczne muzea oraz kościoły różnych wyznań. Dla poszujących aktywności turystów też jest sporo atrakcji, wymienię tylko loty paralotnią, spływy kajakowe czy ścieżki rowerowe. Polecam Przemyśl, ale oczywiście do wyjazdów do Lwowa w żadnym wypadku nie zniechęcam. :)
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2015, o 12:09

za złotówkę płacą teraz 14 hrywien, więc opłaca się pojechać na zakupy, ubrania, elektronika, zatankować (30 hrywien za litr benzyny)
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2015, o 14:05

Dla polskich miłośników bandery polecam restaurację ,, kryjówka''. Nastrój panuje tam iście banderowski.Przy wejściu wita nas banderowiec z automatem,który wymaga oddania honorów banderowcom, a następnie częstuje nas kieliszkiem horiłki którą koniecznie musimy wypić jeżeli chcemy zostać wpuszczeni .Potem już bez przeszkód możemy wejść do lokalu który mieści się w piwnicy.No i już możemy sycić się miłą banderowską atmosferą ,i konsumując słynną pieczeń pod nazwą ,, żeź wołynska'' rozpamiętywać godne naśladowania szlachetne czyny czcigodnych kombatantów!
Na górę

Postautor: Tagera32 » 5 mar 2015, o 16:01

Nie ma się nad czym zastanawiać - polecam taką wycieczkę. Byłam we Lwowie dwa razy, wróciłam zafascynowana i z postanowieniem,że jeszcze na pewno tam kiedyś wrócę. Piękne stare miasto, opera, niesamowity cmentarz Łyczakowski i wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Tylko szczerze przyznaję - wycieczka 1-dniowa to trochę słaby pomysł, zdecydowanie za mało czasu. A to chyba nie na tym polega żeby "zwiedzać" biegając :wink: . Podsumowując - naprawdę warto tam pojechać.
MagdaTom.
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2015, o 12:10

Popieram piękne polskie miasto, co prawda leszcze na razie pod okupacją banderowską, ale warto zwiedzić.
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2015, o 12:14

Przepraszam a możesz przypomnień : ile lat Lwów był pod polską jurysdykcją ? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2015, o 12:18

No chyba z 350 lat. Więcej pod ukrainską? Tylko nie pisz o jakiś starozytnych panstwach bo ukraincy to przełom XIX/XX wieku. Wczesniej Rusini byli
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2015, o 16:58

Tagera32 pisze:Nie ma się nad czym zastanawiać - polecam taką wycieczkę. Byłam we Lwowie dwa razy, wróciłam zafascynowana i z postanowieniem,że jeszcze na pewno tam kiedyś wrócę. Piękne stare miasto, opera, niesamowity cmentarz Łyczakowski i wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Tylko szczerze przyznaję - wycieczka 1-dniowa to trochę słaby pomysł, zdecydowanie za mało czasu. A to chyba nie na tym polega żeby "zwiedzać" biegając :wink: . Podsumowując - naprawdę warto tam pojechać.
MagdaTom.


Pojedziesz ze mną jeszcze raz?
Na górę

Postautor: Tagera32 » 6 mar 2015, o 17:16

O.K. :wink:
MagdaTom.
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2015, o 18:13

Tagera32 pisze:O.K. :wink:
MagdaTom.


Zawsze to miło mieć przewodniczkę, osobę która już była i wie gdzie się obrócić.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”