Marcin Janos Krawczyk

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 wrz 2012, o 15:08

Gość pisze:
Gość pisze:Ludzie ogarnijcie się troche, jeszcze może z tego powodu żałobę miejską ogłosimy.

Sytuacja z tym pokazuje dobitnie, że tu się nic ciekawego nie dzieje, skoro do rangi tak wielkiego wydarzenia urasta jakiś filmik.


Kolego, nie dziw sie, ze ludzie są zbulwersowani, bo ktoś sobie zrobił żarty ich kosztem i wział to pieniądze, plus reklama 'niektórych' zakładów. Niestety, film jest w Necie i każdy ma prawo ocenić a nawet czuć się obrażonym. Ciekawe czy ludzie w kolejce pod ciuchlandem, spacerujący po rondzie z dzieckiem, itd, wyrazili zgodę, żeby pokazano ich twarze?



Jakoś nie słychać głosów ludzi, którzy są uwiecznieni i czują się obrażani.


Co do prawa do ochrony wizerunku, to są na ten temat ustawy.
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2012, o 16:33

Ten film to jakaś tragedia a nie reklama miasta. Gdybym zobaczyła coś takiego oczami obcego człowieka, to pomyślałabym , że to jakaś zacofana dziura zabita dechami z czasów PRLu. A może właśnie o to chodziło żeby pokazać nędzę i patologię bez cienia optymizmu. Zastój i beznadzieja- taki jest mój odbior tego filmu.
Mieszkam w tym mieście od urodzenia.Nazywam go czasami grajdołek albo dziura tomaszowska. Ale to MOJE miasto i mogę go sobie nazywać prywatnie jak chcę, ale na zewnątrz nigdy nie pokazałabym w internecie tego, co wy pokazaliście.Jest coś takiego jak obiektywizm, którego wam (przypadkowi artyści pod wezwaniem MJK) ZABRAKŁO.
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2012, o 21:00

a mnie jest trochę żal,że zmarnowano taka szansę na prawdziwa promocje miasta.Była i kasa i pogoda...ech...
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2012, o 21:00

Misoi pisze:Do roboty się wziąść, a nie jęczeć na forum, że wszytsko źle.


Chodzi o to, że bardzo obchodzi, bo to ich miasto, którego są częścią. Niejeden chciałby się 'wziąść' do roboty, a nie ma takiej możliwości, więc wkurza ich Rodzina K, która bierze 50 tys za film, który w dodatku ich ośmiesza. Coś tu chyba 'nie halo', prawda? Więc co sie tak ciskasz? Janos to se szczelił w kolano, że to swoim nazwiskiem firmował. Zanussi juz z niego nie bedzie.
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2012, o 23:21

niejeden z nas jest po studiach a musi fizycznie harować za 1 tys. miesięcznie, a tu taki przyjeżdża na kilka dni, kręci film w którym naśmiewa się z Tomaszowa i bierze za to kupę kasy i to jeszcze firmowaną przez jakiś urząd pracy.
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2012, o 09:40

CO TEN FILM MA ZNACZYC ? CZY ON JEST NORMALNY ? TO JEST BEZNADZIEJA ! TE CIUCHLANDY I TE ZALOSNE WYWIADY ! TO JUZ NIEMA ZNACZENIA CZY TO POJDZIE W POLSKE, ALE JESTEM TOMASZOWIANKA I SAMA NIE MOGE TEGO DZIDOSTWA OGLADAC !
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2012, o 11:21

Nie znam osobiście Krawczyka, ale byłam dumna, że tomaszowianin jest w telewizji, jest aktorem. Teraz się go wstydzę.
Zrobił nam świństwo.
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2012, o 12:17

ludzie opanujcie się , życzę wam trochę dystansu
Na górę

Postautor: ref » 28 wrz 2012, o 13:10

Dystans to można mieć do tego biednego człowieka w czerwonym kubraczku, ale "artysta" po szkołach, który otarł się o coś więcej niż tomaszowski ciuchland .... czy nie należałoby wymagać od niego nieco więcej wysiłku?? Powinien pomóc zrobić na tych warsztatach coś dobrego, a wyszło jak zwykle: aby kaskę wydoić. Po komentarzach widać, że pan M.K. ma sieczkę we łbie jako i ten biedny smerf (tylko temu nie ma się co dziwić, zrobił się niebieski od trunków). No chyba, że pan M. też coś z używek przyjmuje :evil: .
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2012, o 15:54

Aaa pisze:http://moje.radio.lublin.pl/04-09-2012-reportaz-cafe-reportaz-czeslawy-borowik-spoza-kadru.html

wlasnie trzeba bylo zaprosic pana Kudlickiego do tego filmu ale widac chodziloo to zeby pokazac Tl z" innej strony "
Na górę

Postautor: Gość » 29 wrz 2012, o 16:22

zdaje się, że zablokowano dostęp do filmu. Dlaczego?
Na górę

Postautor: Gość » 29 wrz 2012, o 21:11

Gość pisze:Jak się bierze za coś pieniądze,to się nie tłumaczy, że po warsztatach było za mało czasu na montaż Panie reżyserze. Tym bardziej jesli ten 'filmik' ma byc brany pod uwage w jakims konkursie międzynarodowym, chyba że to tylko kolejna ściema organizatorów (uczestnicy warsztatów pewnie już piszą w CeVau-kach, że robili filmy na międzynarodowe konkursy :lol:), no chyba, ze sa tak naiwni, żeby sadzić że taka bzdura może się komuś spodobac na arenie międzynarodowej. Stowarzyszenie i tak zawijaja sreberka. Mam nadzieję, że to blef z tym konkursem międzynarodowym. Takie filmiki na konkursy międzynarodowe to sobie róbcie we własnym domu i z własna rodziną

I ZA WŁASNE PIENIĄDZE ! dlaczego wyrzucono - coś się nie zgadza?, obraża kogoś, a kogo?
Na górę

Postautor: 1111 » 29 wrz 2012, o 21:36

Film został zrobiony za publiczne pieniądze.Powinien być dostępny dla wszystkich.
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2012, o 20:49

Gość pisze:Filmik autorstwa pana Janosa Krawczyka ośmieszający Tomaszów i jego mieszkańców wzbudził w naszym mieście powszechne oburzenie. Tymczasem zarówno tomaszowskie tygodniki jak i wszelkie władze nabrały wody w usta.

Dlaczego milczą władze Tomaszowa, którym przecież powinno zależeć na dobrym imieniu miasta ? Jak pamiętam ogłoszenie o naborze uczestników warsztatów było chyba zamieszczone na stronie miasta – sami więc przyczynili się pośrednio do realizacji tego żenującego w formie i treści filmu. Na jakich zasadach udostępniono budynek TDK ? Czy rozliczono wydatki za wynajem sal, wydatki na energię elektryczną itp. Czy realizującemu projekt stowarzyszeniu wystawiono stosowne faktury do zapłaty? Pytanie nie miałoby sensu gdyby nie fakt, że ktoś przecież za to przedsięwzięcie otrzymał przecież ogromną kasę ! A może burmistrz wraz z dyr. TDK siedzą cicho bo matka reżysera uczestniczy w miejskich imprezkach wraz ze swoim piejącym zespołem ?


Dlaczego milczą „Rewizje Tomaszowskie” ? Jest to przecież pismo samorządowe ściśle związane z urzędem miasta. Często redaktorzy zamieszczają w nim artykuły mające charakter zapchania dziury na stronie, a teraz milczą o „wydarzeniu”, które przecież było realizowane w TDK a więc instytucji jakby pokrewnej Rewizjom, mieszczącej się pod tym samym adresem. Co więcej na stronach dwutygodnika zamieszczane są cyklicznie ogłoszenia i teksty związane z TDK oraz niektórzy pracownicy TDK są stałymi współpracownikami Rewizji. Czy teraz wszystkim wstyd czy też może uważają że „obeschnie i odpadnie” ?

Dlaczego milczy „Tygodnik Tomaszowski” ? Nie raz pismo to wykazywało się dużą inwencją w piętnowaniu różnych tomaszowskich nadużyć i skandali – tymczasem teraz zamilkło. Przypatrzmy się bliżej a zobaczymy sieć dziwnych powiązań. Niedawno autorem jednego z artykulików opisujących koncert Sonaty była matka reżysera. Z panem reżyserem w ostatnich miesiącach przeprowadzono kilka wywiadów. Wydawcą „TT” jest Agencja Rozwoju Roztocza, której prezes jest szefem Czajni, której to pan reżyser udzielał swojej facjaty w akcji „przekaż 1% podatku”. Co więcej to właśnie pan reżyser robił w tym roku za wodzireja do kotleta w Staropolskiej na Balu Charytatywnym, który był objęty przez „TT” patronatem medialnym. No a na koniec bomba - czy to tylko zbieżność nazwisk czy też uczestnikiem warsztatów - była jedna z redaktorek „TT” prywatnie dobra znajoma jaśnie wielmożnego pana reżysera ?

Do Pań i Panów dziennikarzy tomaszowskich pism - jeśli wiecie co to jest dziennikarska rzetelność to nie powinniście przemilczać tematu, a przedstawić go mieszkańcom Tomaszowa. Oczywiście należy w takim przypadku wysłuchać obie strony, nie wątpię bowiem, że wystąpiły także pozytywne aspekty tego kulturalnego wydarzenia. Nabierając wody w usta po prostu kompromitujecie się.

Z zasady media powinny być czwartą władzą – to one nieformalnie kontrolują rządzących i wyciągają na wierzch nadużycia. Niestety w naszym mieście są one zależne od różnych instytucji i zwyczajnie boją się nastąpić "ważniakom" na odciski. Ta sprawa tego tak naprawdę mało znaczącego filmiku wykazała, że w Tomaszowie panuje zwykła SITWA władz, dziennikarzy, niby-społeczników. Jest mi naprawdę WSTYD za nasze "elyty" !

No, i w końcu wiadomo o co chodzi. dzieki
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2012, o 21:15

podobno pierwsza wersja filmu prezentowana na pokazie w TDK była jeszcze lepsza
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”