Marcin Janos Krawczyk

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: lexx » 22 wrz 2012, o 07:42

Stowarzyszenie Promowania Polski na Arenie Międzynarodowej Firmy „Ministry of Poland” " Moje Miasto Tomaszów Lubelski"
Panie Marcinie jako wielki fachowiec zrób Pan warsztaty na poziomie Gminy Józefów. Zapewne koszt produkcji filmu o Józefowie jest mniejszy od pana DOKUMENTU. Nazwa stowarzyszenia do czegoś zobowiązuje.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... HMpZdAI8Tk

Nie da się porównać narratorki z filmu do smerfa :lol: i całej reszty też NIESTETY :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 08:31

po obejrzeniu..urywka z piekarni w Rabinówce pytam..GDZIE JEST SANEPID!?? Te gołe,spocone cielska,granatowe bokserki(majtki? :roll: ),ten pot kapiący do chleba,buuee,już nie kupię tego chleba(ja wiem że jakbyśmy wszystko zobacztli jak produkują i z czego :roll: to byśmy nic nie jedli ale..co oczy nie widzą..PANOWIE PIEKARZE!! WSTYYYD!!
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 09:53

Nie ,no bez przesady proszę...ta dyskusja zaczyna zbaczać na przyziemnie tory i zapachniało niezdrową konkurencją.

:twisted:
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 12:10

Wiadomośći



Stowarzyszenie Promowania Polski na Arenie Międzynarodowej Firmy "Ministry of Poland", którego jednym z głównych celów jest pozytywna promocja Polski na arenie międzynarodowej zainicjowała kolejny projekt integrujący społeczność lokalną w województwie lubelskim. Projekt nosi nazwę „JA I MOJE MIASTO” .



W swojej działalności Stowarzyszenie realizowało sukcesywnie zadania związane z organizacją imprez i wydarzeń o charakterze kulturalnym i historycznym, kładąc przede wszystkim nacisk na zagadnienia integracji społecznej mieszkańców powiatu Tomaszowskiego. W 2011 r. Stowarzyszenie było organizatorem trzech koncertów. Pierwsze dwa koncerty: „Dzień Matki” (12 maj) i „Koncert dla 50 +” (16 październik) odbyły się w Tomaszowskim Domu Kultury. Koncert „Wakacje z Sonatą miał miejsce 12 sierpnia na Rynku Głównym w Tomaszowie Lubelskim.



Tym razem inicjatywą lokalną, integrującą społeczność Tomaszowa Lubelskiego będą Warsztaty Filmowe skierowane do: młodzieży szkolnej w wieku 15-16 lat oraz osób nieaktywnych zawodowo (w tym osób niepełnosprawnych) w wieku 18-64 lat.Jakogłówny cel, stowarzyszenie założyło sobie kształtowanie świadomości społecznej mieszkańców Miasta Tomaszów Lubelski. Inicjatywa ta przyczyni się bowiem do większej aktywności społecznej poprzez popularyzację regionu i tym samym zachęci uczestników projektu do rozwijania własnych pasji i zainteresowań.



Warsztaty Filmowe rozpoczną się pod koniec lipca. W programie warsztatów przewidziano m.in. analizę filmów dokumentalnych, docenionych na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, montaż własnego materiału czy zajęcia z obsługi kamery (sposób filmowania, dźwięk na planie). Należy nadmienić, iż warsztaty filmowe prowadzone będą przez absolwentów Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Głównym prowadzącym będzie Marcin Janos Krawczyk.



Osoby zainteresowane rozbudzeniem aktywności twórczego myślenia oraz rozwijaniem zainteresowań filmowych proszone są o składanie swoich kandydatur do końca czerwca 2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia w każdy wtorek i czwartek w godz. od 9.00 - 15.00 (lub u Partnera Projektu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00.

Dodatkowe informacje udzielane będą pod numerem telefonu: 84 665 02 24 lub 663 852 433.


tak było :idea:
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 12:43

A filmik 'Moje Roztocze' też byl sponsorowany? Autorką przypadkiem nie jest siostra naszego Janosa?
Na górę

Postautor: Natala » 22 wrz 2012, o 14:12

Próbując zrozumieć autora owego "dzieła", doszłam do wniosku że musi to być to człowiek żyjący przeszłością, któremu bardzo ciężko jest się odnaleźć we współczesnym świecie. Wrażenia towarzyszące mi po obejrzeniu tego "filmu" to przede wszystkim bezsilność, brak perspektyw, smutek i powrót do przeszłości. Uważam że kłótnia o promocję miasta nie ma tutaj najmniejszego sensu gdyż ten twór ma przede wszystkim, jak wskazuje sama nazwa, przedstawić indywidualny sposób postrzegania Tomaszowa. Logicznym jest, że każdy z nas zrobiłby to w inny sposób.

Jedyne co mnie oburzyło czytając wiele postów, bo jak się okazało kilkanaście minut zlepku obrazów może wywołać prawdziwą burzę, to wypowiedzi że właśnie tak wygląda to miasto. Nie mogę się z tym zgodzić! Ja, jako osoba mieszkająca w tym mieście od urodzenia, nigdy nie postrzegałam go w taki sposób. I nie będę go tak postrzegała, ponieważ rzeczywistość wcale tak nie wygląda. Oczywiście nie zamierzam pisać jak to jest cudownie itd. ale też nie jest tak źle. Ten "filmik" aż razi patosem.

A swoją drogą bardzo ciekawa byłaby inicjatywa zorganizowania konkursu na zmontowanie filmu, poprzez który każdy mógłby ukazać "SWÓJ TOMASZÓW" :)
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 19:50

Natala pisze:Ja, jako osoba mieszkająca w tym mieście od urodzenia, nigdy nie postrzegałam go w taki sposób. I nie będę go tak postrzegała, ponieważ rzeczywistość wcale tak nie wygląda.

Ależ wygląda, tylko że większość z nas woli niektórych rzeczy nie widzieć i odwraca wzrok. Lubimy myśleć, że nasza miasto jest super nawet jeśli nie jest, bo tak przyjemniej żyć.
Myślę, że gdyby taki wyraźny sposób jak na filmie pokazać więcej Tomaszowa, obraz mógłby być jeszcze smutniejszy. Niestety.
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 20:00

Gość pisze:Wiadomośći



Stowarzyszenie Promowania Polski na Arenie Międzynarodowej Firmy "Ministry of Poland", którego jednym z głównych celów jest pozytywna promocja Polski na arenie międzynarodowej zainicjowała kolejny projekt integrujący społeczność lokalną w województwie lubelskim. Projekt nosi nazwę „JA I MOJE MIASTO” .



W swojej działalności Stowarzyszenie realizowało sukcesywnie zadania związane z organizacją imprez i wydarzeń o charakterze kulturalnym i historycznym, kładąc przede wszystkim nacisk na zagadnienia integracji społecznej mieszkańców powiatu Tomaszowskiego. W 2011 r. Stowarzyszenie było organizatorem trzech koncertów. Pierwsze dwa koncerty: „Dzień Matki” (12 maj) i „Koncert dla 50 +” (16 październik) odbyły się w Tomaszowskim Domu Kultury. Koncert „Wakacje z Sonatą miał miejsce 12 sierpnia na Rynku Głównym w Tomaszowie Lubelskim.



Tym razem inicjatywą lokalną, integrującą społeczność Tomaszowa Lubelskiego będą Warsztaty Filmowe skierowane do: młodzieży szkolnej w wieku 15-16 lat oraz osób nieaktywnych zawodowo (w tym osób niepełnosprawnych) w wieku 18-64 lat.Jakogłówny cel, stowarzyszenie założyło sobie kształtowanie świadomości społecznej mieszkańców Miasta Tomaszów Lubelski. Inicjatywa ta przyczyni się bowiem do większej aktywności społecznej poprzez popularyzację regionu i tym samym zachęci uczestników projektu do rozwijania własnych pasji i zainteresowań.



Warsztaty Filmowe rozpoczną się pod koniec lipca. W programie warsztatów przewidziano m.in. analizę filmów dokumentalnych, docenionych na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, montaż własnego materiału czy zajęcia z obsługi kamery (sposób filmowania, dźwięk na planie). Należy nadmienić, iż warsztaty filmowe prowadzone będą przez absolwentów Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Głównym prowadzącym będzie Marcin Janos Krawczyk.



Osoby zainteresowane rozbudzeniem aktywności twórczego myślenia oraz rozwijaniem zainteresowań filmowych proszone są o składanie swoich kandydatur do końca czerwca 2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia w każdy wtorek i czwartek w godz. od 9.00 - 15.00 (lub u Partnera Projektu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00.

Dodatkowe informacje udzielane będą pod numerem telefonu: 84 665 02 24 lub 663 852 433.


tak było :idea:


informacje o stowarzyszeniu
http://www.krs-online.com.pl/stowarzysz ... 88703.html
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 20:01

Ten film to jedna wielka parodia Tomaszowa. Pokazane jest praktycznie to, co najgorsze i najbardziej niepochlebne dla naszego miasta. I wcale to nie jest cały Tomaszów. My się mamy czym pochwalić, tylko trzeba to dostrzec.
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2012, o 23:52

Gość pisze:A filmik 'Moje Roztocze' też byl sponsorowany? Autorką przypadkiem nie jest siostra naszego Janosa?

nie wiem, czy jest siostra, ale na pewno jest prezesem stowarzyszenia , o ktorym tyle tutaj pisza
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2012, o 10:49

Na Facebooku p. Monika K, prezes, chwali się ze jej ulubiony program to Al Jazzera. Czy nie trzeba by było przyjrzec się temu stowarzyszeniu?
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2012, o 10:55

prosze obejrzec film BRAMY ROZTOCZA- I, II, III cz. promujacy Zwierzyniec. Powstal tez z funduszy unijnych ale ten promuje Roztocze i sama miejscowosc.

skoro pokazuje sie zle to trzeba by dla rownowagi pokazac tez dobre strony miasta a tak pozostajemy skansenem Europy
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2012, o 11:14

Gość pisze:Na Facebooku p. Monika K, prezes, chwali się ze jej ulubiony program to Al Jazzera. Czy nie trzeba by było przyjrzec się temu stowarzyszeniu?

o matko jeszcze talibow z nas zechca zrobic.
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2012, o 12:59

Gość pisze:My się mamy czym pochwalić, tylko trzeba to dostrzec.

Na przykład co?
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2012, o 13:08

Gość pisze:
Gość pisze:My się mamy czym pochwalić, tylko trzeba to dostrzec.

Na przykład co?

Mi znajomy chwalił się nową, położył kostkę na podwórzu i kupił Audi A6, 130 tys. km przebiegu, ale jak nowa. ;)

A czym nasze miasto może się pochwalić? Nowym budynkiem komendy Policji czy oblepieniem Urzędu Miasta styropianem? A może fontanną na rondzie? Dworcem PKS? Albo brakiem wysypiska śmieci?

Może zorganizowaniem jakiegoś festiwalu albo inną imprezą, o której by się mówiło?

Powiedzcie, czym miasto Tomaszów Lubelski może się pochwalić przed innymi? Niczym!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”