Gdzie kupię drewno opałowe w przyzwoitej cenie?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 13 sie 2013, o 18:29

Jak w temacie poszukuję porąbane drewno opałowe: grab lub buk. Byłem na Ściegiennego i Wojska Polskiego ale tam ceny z kosmosu.
Na górę

Postautor: Gość » 13 sie 2013, o 19:29

Najlepiej podjedz na wsie wokol tomaszowa ludzie maja prywatne lasy tzw.chlopskie i dogadaj sie z facetem, mysle ze bedzie taniej
Na górę

Postautor: nnnnnnnn » 14 sie 2013, o 19:12

A ile pan potrzebuje tego drewna. Ja mam pociete w klocki w cenie 120 zł za metr szescienny.
Na górę

Postautor: Gość » 14 sie 2013, o 20:13

za taką kwotę kupię każdą ilość 120zł / m3 , gdyby to jednak był przestrzenny zapytałbym o rodzaj drzewa
Na górę

Postautor: Gość » 14 sie 2013, o 21:27

Gość pisze:Jak w temacie poszukuję porąbane drewno opałowe: grab lub buk. Byłem na Ściegiennego i Wojska Polskiego ale tam ceny z kosmosu.

Taniej wychodzi jak bierzesz 10m kupowałem porąbane ( plus15zł od metra) za 120zł.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sie 2013, o 07:03

Za drewno bukowe lub grabowe kupione u leśniczego trzeba zapłacić 136 zł za 1mp+dowiezienie do domu 35 zł.Pocięcie i porąbanie to 30zł.RAZEM za1 mp wychodzi ok 201 zł.Kupiłem 10 mp,zapłaciłem za transport,cięcie i rąbanie,a do suszenia w ramach relaksu ułożyłem sobie sam.Po ułożeniu zmierzyłem i wyszło 11,5 mp gotowego drewna za 2010 zł tj. około175zł za1mp. Tak robię już kilka lat.Taniej można kupić porąbane gałęzie.
Na górę

Postautor: nnnnnnnn » 15 sie 2013, o 09:00

buk, grab, dąb, czereśnia.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sie 2013, o 14:36

Gość pisze:Za drewno bukowe lub grabowe kupione u leśniczego trzeba zapłacić 136 zł za 1mp+dowiezienie do domu 35 zł.Pocięcie i porąbanie to 30zł.RAZEM za1 mp wychodzi ok 201 zł.Kupiłem 10 mp,zapłaciłem za transport,cięcie i rąbanie,a do suszenia w ramach relaksu ułożyłem sobie sam.Po ułożeniu zmierzyłem i wyszło 11,5 mp gotowego drewna za 2010 zł tj. około175zł za1mp. Tak robię już kilka lat.Taniej można kupić porąbane gałęzie.

Witam jest to chyba jedyna sensowna i dobra rada ( działam w tej branży i nie potrzebuje tu reklamy) a ludziom którzy chwalą sie jak to tanio kupili porąbane drewno to wypada tylko współczuć że nawet nie wiedzą ile tak naprawde zapłacili i przedewszystkim za co np. gałezie zmieszane ze zgnilizną...
Na górę

Postautor: Gość » 15 sie 2013, o 20:39

a ja przestałem bawić się w palenie drewnem zamiast 10m drewna przy którym jest masę roboty i jeszcze ciągłe podkładanie kupuję 3 tony węgla a drewno tylko na rozpałkę i wychodzi niewiele drożej a i ciepło z węgla jest inne
przy lżejszej zimie to i wszystkiego nie spalę, rano przyrusztuję dosypię węgla i pali się dalej dodam jeszcze, że piec ma ponad 30 lat więc nie jest nowoczesny bez nadmuchów i pompek. pozdrawiam wszystkich palaczy
Na górę

Postautor: Gość » 15 sie 2013, o 20:47

Gość pisze:a ja przestałem bawić się w palenie drewnem zamiast 10m drewna przy którym jest masę roboty i jeszcze ciągłe podkładanie kupuję 3 tony węgla a drewno tylko na rozpałkę i wychodzi niewiele drożej a i ciepło z węgla jest inne przy lżejszej zimie to i wszystkiego nie spalę, rano przyrusztuję dosypię węgla i pali się dalej dodam jeszcze, że piec ma ponad 30 lat więc nie jest nowoczesny bez nadmuchów i pompek. Pozdrawiam wszystkich palaczy

Wszystko fajnie, ale ja potrzebuję drewna do kominka, a tam węgiel nie pójdzie. Jaka masa roboty? Chcę kupić porąbane, czyli z mojej strony tylko złożyć w drewutni. Węgiel też trzeba do piwnicy zrzucić.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sie 2013, o 21:28

aaaa do kominka to co innego :D chyba nie doczytałem
a roboty niestety dużo kiedy kupuje się w metrówkach
Na górę

Postautor: Gość » 29 paź 2013, o 12:32

nnnnnnnn pisze:A ile pan potrzebuje tego drewna. Ja mam pociete w klocki w cenie 120 zł za metr szescienny.




Czy ta oferta jest nadal aktualna?
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2013, o 14:44

Jak w temacie. Czy jeszcze gdzieś dostanę czy jestem skazany na Tomaszów?
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2013, o 20:34

W Korhyniach jest firma Irkiel wozi w dobrej cenie
Na górę

Postautor: Gość » 30 paź 2013, o 21:32

A jakis telefon do tego Pana , w goglach widzę tylko adres. dziękuję
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”