Monter do pieca gazowego

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 17 lis 2013, o 21:32

Potrzebne są mi namiary na monterów kotłów gazowych z uprawnieniami. Znacie kogoś dobrego i nie drogiego?
Na górę

Postautor: kolo9 » 17 lis 2013, o 21:43

Heniek Miszczyszyn :!:
Na górę

Postautor: ODRADZAM » 18 lis 2013, o 00:42

ODRADZAM Stokfisza! Gość niekompetentny, pokręci się, a w końcu i tak powie że nie wie co zrobić, bo to nie jego działka.
Na górę

Postautor: Gość » 18 lis 2013, o 19:21

Gowin uwolnił zawód, więc nie jest potrzebny fachura z uprawnieniami :!:
Na górę

Postautor: Gość » 18 lis 2013, o 21:37

723-638-973 - Polecam!
Na górę

Postautor: Gość » 18 lis 2013, o 21:47

603520739 polecam
Na górę

Postautor: gosc567 » 19 lis 2013, o 10:26

Bo Stokfisz nie jest od piecy gazowych idioto
Na górę

Postautor: Gość » 24 lis 2013, o 00:57

Miszczyszyn jest beznadziejny i jak tylko moge unikam jak zarazy.
Na górę

Postautor: Gość » 24 lis 2013, o 05:41

Gość pisze:Miszczyszyn jest beznadziejny i jak tylko moge unikam jak zarazy.

Potwierdzam. Jak gangreny.
Na górę

Postautor: Gość » 24 lis 2013, o 08:41

gosc567 pisze:Bo Stokfisz nie jest od piecy gazowych idioto


A on w ogóle od czegoś jest ?
Na górę

Postautor: hit » 24 lis 2013, o 10:04

mi miszczyszyn zamontował piec i hula jak trzeba 8)
Na górę

Postautor: PANKTOS » 24 lis 2013, o 23:31

Gość pisze:Potrzebne są mi namiary na monterów kotłów gazowych z uprawnieniami. Znacie kogoś dobrego i nie drogiego?



Jeżeli szukasz montera z uprawnieniami to zapłacisz dużo więcej niż monterowi która nie ma uprawnień i też potrafi to zrobić. Wyjaśniam już dlaczego. Dzisiaj na rynku mamy bardzo dużą konkurencję jeżeli chodzi o produkcję kotłów gazowych. Każdy z producentów pozyskuje sobie pewną grupę osób na dany region i szkoli ich w ( i tu ważne zdanie) odpaleniu kotłów gazowych, robieniu przeglądów i serwisowaniu. Niestety nie prowadzi szkoleń w zakresie montażu kociołka itp. to niestety musi już taki oto fachowiec nauczyć się samodzielnie tzw. hydrauliki. Zazwyczaj w środowisku takich serwisantów i niby to kwalifikowanych autoryzowanych instalatorów 90 % zedrze z ciebie ogromne pieniądze za dojazd, naciągnie Cię na produkty firmowe , będą twierdzić że bez tego piec nie będzie chodził i zapłacisz mu duże pieniążki za markowy produkt którego nie będziesz używał Ty, tylko instalatorowi będzie łatwiej zamontować kociołek. Tu właśnie pojawia się problem gdyż taka osoba nie ma dużego pojęcia jak można tańszym a zarazem sprawdzonym sposobem podłączyć taki piec bez tych właśnie dodatkowych urządzeń które zaleca producent. Jestem instalatorem a raczej nim byłem podłączyłem wiele kotłów gazowych różnych firm , mam uprawnienia na montaż wielu kociołków i współpracowałem z wieloma instalatorami serwisantami i innymi osobami. Taki kwitek co wystawi producent że ma się wiedzę na temat znajomości kotła itp. można sobie wsadzić w odbyt. To że się zna znajomość kotła nie znaczy że umie się go dobrze podłączyć. np. mamy w jednej instalacji kociołek gazowy i kocioł stało palny, wiadome że piec na stałe paliwo musi pracować w układzie otwartym a kocioł gazowy powinien pracować w układzie zamkniętym. Wielu instalatorów po prostu nie radzi sobie z taką instalacją albo zamykają układ całkowicie i robią nieświadomie bombę w domu, albo zostawiają otwarta gdzie taki układ bardzo źle wpływa na sprawność oraz żywotność.

Kalkulacja

Autoryzowany inst. montaż pieca z dojazdem ok 1000 pln.
Instalator zwykły (hydraulik po szkole) 500 pln
Odpalenie i tak będzie musiał zrobić Ci zapewne autoryzowany instalator. za które nie zapłacisz złotówki bo pierwsze uruchomienia są darmowe.

Podam Ci namiar na dobrego fachowca jeżeli jeszcze potrzebujesz. Gość ma naprawdę pojęcie o tym co robi, jest dokładny i ma sporą wiedzę. Nie zdziera przede wszystkim ogromnych pieniędzy. Starszy pan po 50 z zawodu monter instalacji i urządzeń sanitarnych wodnych i centralnego ogrzewania. Kwalifikacje potwierdzone dyplomem mistrzowskim.

nr. tel. do tego człowieka 691807787.

Pozdrawiam autoryzowanych ;)
Na górę

Postautor: Gość » 25 lis 2013, o 21:22

PANKTOS'iu , strasznie wygórowane ceny podajesz za te montaże.
Istnieją również na rynku kotły , które bez problemu można wpinać w układ otwarty ,
bez stosowania wymienników płytowych , pomp , i całej "biżuterii" co nabija nam kasy
rozdzielając układ otwarty od zamkniętego (i tracąc znacznie na sprawności kotła , np kondensacyjnego).
Na górę

Postautor: PANKTOS » 28 lis 2013, o 14:17

Gość pisze:PANKTOS'iu , strasznie wygórowane ceny podajesz za te montaże.
Istnieją również na rynku kotły , które bez problemu można wpinać w układ otwarty ,
bez stosowania wymienników płytowych , pomp , i całej "biżuterii" co nabija nam kasy
rozdzielając układ otwarty od zamkniętego (i tracąc znacznie na sprawności kotła , np kondensacyjnego).



Panie GOŚCIU :

po pierwsze podałem przybliżone cenny montażów kotłów z tego względu iż trudno określić stałą cene gdyż każdy montaż różni się od siebie i nie wiemy zazwyczaj ile czasu nam zajmą przeróbki oraz jak wiele ich będzie.

po drugie na rynku owszem istnieją kotły które można montować w układzie otwartym ale są to tylko kotły z otwartą komorą spalania, cena tych pieców jest o wiele tańsza od np. kondensacyjnych lecz zużycie gazu jest do 20-30 % większe niż w kotle kondensacyjnym. Podejrzewam że kociołek kondensacyjny zwraca się inwestorowi po 2-3 sezonach grzewczych.

po trzecie nie spotkałem się z montażem i mam nadzieję że się nie spotkam by montowano "kondensata" w układzie otwartym, jak dla mnie jest poważny błąd instalatora gdyż w kotle kondensacyjnym występuje takie urządzenie jak wymiennik płytowy, który się za kamienia w układzie otwartym po przez częste dopuszczanie do instalacji wody miejskiej która jest twarda. Właśnie wtedy kocioł kondensacyjny instalowany w otwartym układzie traci na sprawności i to kilku krotnie szybciej niż w zamkniętym układzie.
W domu jak gotujemy wodę w czajniku to na płycie grzewczej powstaje kamień. To samo dzieje się z wymiennikiem płytowym. A środki specjalistyczne neutralizujące kamień kotłowy są bardzo drogie, koszt takiego preparatu będzie kosztował nie mniej niż 1000 zł na cały układ otwarty.

po czwarte

Montując dwa kotły gazowy i alternatywa kocioł stało palny trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami na tą "biżuterię" ale niestety jest ona nie zbędna gdyż naprawy kotłów gazowy są bardzo wysokie często wyniosą prawie co cały nowy piec a nie sądzę że po okresie gwarancyjnym każdego stać będzie na wymianę kotła czyli co 3 lata. Więc jeżeli kogoś nie stać na zamontowanie "biżuterii" to nie będzie stać na pewno na zmianę lub naprawę kotła. Więc decyduje się taka osoba z pewnością albo kocioł gazowy i układ zamknięty albo kocioł na paliwo stałe układ otwarty. A przekonany jestem również do tego że wymiennik w zupełności nie obniży sprawności "kondensata" bo mon tuje się go w tym samym układzie co grzejniki, natomiast piec na stałe paliwo jest od dzielony od układu zamkniętego właśnie po przez wymiennik płytowy i są tam zawory oraz obroty na pompie którymi regulujemy przepływ czynnika grzewczego.


Mówiąc krótko nie ma pan w ogóle racji, nie wiem skąd ma pan taką wiedzę ale to wszystko to stek bzdur. Nie chcę obrażać ale żeby się wypowiadać na poważny temat trzeba mieć odpowiednią widzę teoretyczną jak i praktyczną.

Pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2013, o 21:19

Kolego widzę , że to Ty masz ograniczoną wiedzę na ten temat , i to co pisze nie jest ''stekiem bzdur" ,
pisałem na temat kotłów kondensacyjnych , a nie z otwartą komorą spalania , obecnie w sprzedaży są kotły
na które czy to w układ otwarty , czy w zamknięty udzielana jest 5 letnia gwarancja ,(bo sam jako instalator i serwisant takiej udzielam ) kocioł posiada jeden wymiennik tzw. bitermiczny , kondensacja następuje zarówno w c.o jak i w c.w.u i producent nie ma żadnych obiekcji co do tego w jakim układzie kocioł jest zamontowany , gwarancji udziela w obydwu przypadkach. I tak jak pisałem wcześniej odchodzą wszelkie koszty typu wymiennik itp. (montaż jest tańszy , i szybszy)
Są oczywiście produkty na rynku , przy których jest wyraźnie napisane , że gwarancja nie jest udzielana ,jeśli kocioł jest wpięty w otwarty układ, a co do wymienników gdy już zachodzi potrzeba stosowania , warto zainstalować płaszczowo-rurowy , zamiast płytowego , ma on większą powierzchnię wymiany ciepła i praktycznie zerowe straty.

Także proszę nie pisać ,że "kondenstatów" nie montuje się w układ otwarty,
a jeżeli się Pan nie spotkał to chętnie pokażemy kilka takich instalacji ,w których są
zamontowane i pracują bezproblemowo.

Pozdrawiam !
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”