księgowość

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: firma » 2 sty 2014, o 23:09

Zakladam firmę i chcę zasięgnąć porady odnośnie prowadzenia księgowości. Jak to wygląda finasowo? Moja firma będzie miała charakter usługowy, a więc kilka faktur na miesiąc.
Na górę

Postautor: Gość » 2 sty 2014, o 23:20

Sam się tym zajmij przy tej ilości dokumentów szkoda czasu i paliwa
Na górę

Postautor: Gość » 3 sty 2014, o 00:12

firma pisze:Zakladam firmę i chcę zasięgnąć porady odnośnie prowadzenia księgowości. Jak to wygląda finasowo? Moja firma będzie miała charakter usługowy, a więc kilka faktur na miesiąc.


Finansowo to około 300 zł miesięcznie lub godzina Twojego czasu też miesięcznie (ma to tę zaletę że konkurencja nic o tobie nie wie ) zależy co wybierzesz ....
Na górę

Postautor: Gość » 3 sty 2014, o 08:05

firma pisze:Zakladam firmę i chcę zasięgnąć porady odnośnie prowadzenia księgowości. Jak to wygląda finasowo? Moja firma będzie miała charakter usługowy, a więc kilka faktur na miesiąc.


mniej wiecej powiedz jaki zakres uslug
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2014, o 16:50

Gość pisze:
firma pisze:Zakladam firmę i chcę zasięgnąć porady odnośnie prowadzenia księgowości. Jak to wygląda finasowo? Moja firma będzie miała charakter usługowy, a więc kilka faktur na miesiąc.


Finansowo to około 300 zł miesięcznie lub godzina Twojego czasu też miesięcznie (ma to tę zaletę że konkurencja nic o tobie nie wie ) zależy co wybierzesz ....


Popieram jak sam robisz to wiesz że wszystko ok - w końcu i tak Ty odpowiadasz nawet za czyjeś błędy więc nie widzę sensu żeby brać biuro które takiej motywacji nie ma - godzina pracy 300 w kieszeni brak plotek bezcenne ;) . Kolejny plus możesz kompletować faktury w ostatniej chwili.
Na górę

Postautor: coole » 27 wrz 2014, o 17:35

300 zł za kilka dokumentów...... nie wiem czy w Warszawie tyle biorą, pracuję w księgowości, pracowałam w biurze rachunkowym, kilka dokumentów to koszt 50-100 zł. Pozdrawiam.
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2014, o 18:25

coole pisze:300 zł za kilka dokumentów...... nie wiem czy w Warszawie tyle biorą, pracuję w księgowości, pracowałam w biurze rachunkowym, kilka dokumentów to koszt 50-100 zł. Pozdrawiam.


jakieś 10 lat temu szukałem dla swojej firmy 1 osobowa do 20 faktur - powiedziano mi 250 zł (byłem w 2 biurach)- znajomy w warszawie płacił wtedy 150 za to samo (tam jest większa konkurencja i taniej .
Na górę

Postautor: coole » 27 wrz 2014, o 18:43

W TOMASZOWIE JEST WIELE BIUR I KONKURENCJA TEŻ JEST DUŻA BO FIRM NIE MA ZBYT WIELE. JA NIE WZIĘŁABYM TYLE, TOMASZÓW SŁYNIE Z ZAWYŻANIA CEN.
Na górę

Postautor: coole » 27 wrz 2014, o 18:50

PROSZĘ TEŻ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA ZMIANY JAKIE ZASZŁY W CIĄGU KILKU LAT A MIANOWICIE UWALNIANIE ZAWODÓW KILKA LAT TEMU NIE KAŻDY MÓGŁ ZAŁOŻYĆ BIURO RACHUNKOWE, DZIŚ MOŻE PRAWIE KAŻDY PO RACHUNKOWOŚCI, CENY SPADŁY DRASTYCZNIE, ALE O TO CHODZIŁO, GDY KOŃCZYŁAM STUDIA TO JUŻ BYŁ WIDOCZNY SPADEK CEN, BIURA MUSIAŁY OBNIŻYĆ CENY ZE WZGLĘDU NA KONKURENCJĘ.
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2014, o 09:12

coole pisze:PROSZĘ TEŻ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA ZMIANY JAKIE ZASZŁY W CIĄGU KILKU LAT A MIANOWICIE UWALNIANIE ZAWODÓW KILKA LAT TEMU NIE KAŻDY MÓGŁ ZAŁOŻYĆ BIURO RACHUNKOWE, DZIŚ MOŻE PRAWIE KAŻDY PO RACHUNKOWOŚCI, CENY SPADŁY DRASTYCZNIE, ALE O TO CHODZIŁO, GDY KOŃCZYŁAM STUDIA TO JUŻ BYŁ WIDOCZNY SPADEK CEN, BIURA MUSIAŁY OBNIŻYĆ CENY ZE WZGLĘDU NA KONKURENCJĘ.


Pewnie masz rację moje dane są tak jak pisałem sprzed 10 lat wtedy się zniechęciłem .........
Na górę

Postautor: iwa89 » 31 mar 2016, o 11:46

Najlepiej korzystać z usług dobrego i sprawdzonego biura księgowego...niekoniecznie z Tomaszowa.
Poczytajcie sobie o Business-tax. To konkretne biuro rachunkowe oferuje usługi tradycyjne oraz online.
Tutaj http://business-tax.pl jest jego strona. Dokumenty można wysłać kurierem, albo skanem przez Internet.
Plusem jest to, że przedsiębiorca ma 24 na dobę dostęp do danych z księgowości.
Na górę

Postautor: gajuszz » 25 kwie 2016, o 15:36

Księgowość chyba najlepiej prowadzić przez biuro rachunkowe, chociaż bardziej opłaca się prowadzić ją samodzielnie. W serwisie wfirma.pl mają gotowe narzędzia niezbędne przy samodzielnym prowadzeniu księgowości, w tym programy do faktur, czy do kilometrówki - tutaj http://wfirma.pl/kilometrowka-online więcej info. Koszty są bardzo niskie i mamy w razie czego dostęp do porad ekspertów księgowych.
Na górę

Postautor: kanior » 4 maja 2016, o 10:19

Sam miałem wiele lat doświadczeń z księgowością stacjonarną i więcej miałem przez to nerwów i stresów niż, gdybym to zlecił komuś zdalnie. Zamiast wyjaśniać, więcej było tworzenia nowych problemów. Ostatecznie przerzuciłem się na księgowość w ING - http://www.ingksiegowosc.pl/ i od tamtej pory wszystko idzie sprawnie. Po prostu - zdalni i "wynajęci" pracownicy czują się w obowiązku służyć i pomagać, a nie narzucać swoją wolę. Jest współpraca, jest progres, także polecam.
Na górę

Postautor: Romeq77 » 10 maja 2016, o 11:29

Myślę, że księgowość online faktycznie może się sprawdzić. To dobre rozwiązanie, bo w ten sposób oszczędzamy sporo pieniędzy i przede wszystkim czasu. Wystarczy sprawdzić chociażby http://bilansy.pl/ by zauważyć, że taka forma księgowości się po prostu opłaca. Sprawdźcie sami :)
Na górę

Postautor: fakir » 10 maja 2016, o 16:55

Ja sugeruję, żeby zamiast samemu zajmować się kwestiami księgowymi firmy, powierzyć taką obsługę zewnętrznej firmie rachunkowej. Znajomy korzysta z usług http://www.biurorachunkowegusto.pl/ i bardzo chwali sobie współpracę. Dokumenty, rozliczenia itp. wysyła do tego biura kurierem, a poprzez dostęp do platformy online sprawdza, czy wszystko zostało wykonane na czas. Bez wychodzenia z domu i w miarę przystępnej cenie.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”