Pytanie jakie schody?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 24 kwie 2014, o 15:49

Witam potrzebuję rady i opinii od wszystkich którzy robili taką inwestycję robię skromnie podwyższenie i potrzebne mi będą schody na górę ale nie wiem jakie będą lepsze drewniane, murowane czy gotowe np. z Nomi jak cenowo bo szczerze na aż tak drogie to mnie za bardzo nie stać a jakość jak jest ze schodami może ktoś juz robił, zamawiał czy kupował takie i wie co i jak proszę o podpowiedz bo się nie orientuję. Z góry dziękuję.
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2014, o 16:06

czekaj zaraz dostaniesz linka :wink:
co to sie wyrabia na tym forum,zawłaszczone przez spam reklamowy :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2014, o 18:14

Gość pisze:Witam potrzebuję rady i opinii od wszystkich którzy robili taką inwestycję robię skromnie podwyższenie i potrzebne mi będą schody na górę ale nie wiem jakie będą lepsze drewniane, murowane czy gotowe np. z Nomi jak cenowo bo szczerze na aż tak drogie to mnie za bardzo nie stać a jakość jak jest ze schodami może ktoś juz robił, zamawiał czy kupował takie i wie co i jak proszę o podpowiedz bo się nie orientuję. Z góry dziękuję.


ja tobie powiem, że widziałam u stryja w domu na 1 piętrze były wyłożone płytkami szarymi na schody, a na mieszkanko na strychu drewniane stopnie lakierowane na chyba metalowej konstrukcji, to podobały mi się te drewniane. Ale jeśli wybrałbyś ładną glazurę z połyskiem np. To zależy od gustu. Sam zdecyduj co się podoba Tobie bardziej
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2014, o 22:04

Najdrożej , to pewnie kosztowałyby ażurowe , kręcone z dębu.... na Szarowoli jest majster od takich schodów i robi ładnie . Taniej na pewno wyjdą tzw. ,,samonośne" z sosny - można je przed lakierowaniem zakolorować na brązowo bejcą SOPUR - to oczywiście wraz z montażem wykonuje stolarz. Fachowców od tego jest sporo . Zawsze na początku trzeba sobie zażyczyć dokładny kosztorys , wycenę a po podjęciu decyzji stolarz na pewno zechce zaliczkę - wtedy trzeba spisać to na papierze , uwzględniając cenę końcową i termin wykonania żeby nie trzeba było czekać na schody rok czasu ... Jeśli betonowe , to trep lakierowany w brązie a podstopnica z polerowanego gresu ciemnego lub jasnego . Jeśli schody są przy ścianie to fajnie byłoby zamontować w ścianie oświetlenie 10 - 15 cm nad co czwartym , piątym trepem. W każdym bądź razie zawsze najpierw musisz mieć wycenę a potem dopiero planujesz co wybierasz. Pozdrawiam :)
Na górę

Postautor: Gość » 25 kwie 2014, o 08:04

Proszę o więcej komentarzy na temat schodów i jak cenowo jak wspomniałem żeby nie były drogie bo teraz mało kogo stać na super schody mi potrzebne ładne i nie drogie bo niestety mam za mało funduszy żeby wymyślać.
Na górę

Postautor: kolak » 1 lut 2015, o 10:44

A czywarto jest kupować schody kręcone? Czy są wygodne?
Na górę

Postautor: dokak » 1 lut 2015, o 11:11

kolak pisze:A czywarto jest kupować schody kręcone? Czy są wygodne?

Powiem Ci, że tak średnio. Na pewno trzeba jest się dobrze nad tym zastanowić. Sam zdecydowałbym sie raczej na tradycyjne schody. Zaletą kręconych tak jak piszesz jest miejsce jednak tradycyjne są wygodniejsze. Szczególnie dla starszych osób . Możesz sobie zawsze przejrzeć kilka galerii tutaj: http://otoschody.pl/ - ( sam tam zamawiałem swego czasu schody, może nie jest najtaniej ale schody dobrej jakosci)
Na górę

Postautor: Gość » 1 lut 2015, o 12:41

Zrób z betonu obłóż kamieniem będziesz miał na zawsze nic nie będzie skrzypieć w nocy - znajomy wyburzył betonowe zrobił ażurowe po 2 latach ponownie wylał beton - chyba nie trzeba nic dodawać ...
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2015, o 13:02

to prawda mi też fachowiec powiedział ze betonowe (bo długo się zastanawialiśmy jakie)bo lepsze mozesz czym chcesz wtedy obłożyć i zrobiłiśmy betonowe i nie żałujemy sama się przekonałam że praktyczniejsze i silniejsze i też bardzo ładnie wyglądają
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2015, o 13:32

betonowe wyjdą taniej chyba no zalezy czym chcesz wyłożyć u nas szwagier miesiąc temu zrobił betonowe nie chciał innych bo praktyczne obłożył jak na zdjeciu
tutaj http://www.stolarts.pl/wszystkie/bb/ mi się to bardzo podoba bo bardzo też ładnie wyglądają i taka teraz moda a poza tym czym się chce mozesz samymi płytkami taniej wyjdzie i też ładnie ale tak szczerze to bym robiła tez betonowe
Na górę

Postautor: asap » 24 lut 2015, o 22:43

To zależy ile masz powierzchni do zagospodarowania i jaki jest Twój budżet. Schody betonowe musisz wbudować w konstrukcję domu i zajmują dużo miejsca. Schody drewniane możesz zbudować wolno, nie obudowywać ich, czyli wykorzystać powierzchnię pod nimi a w dodatku są tańsze. Dużo na ten temat piszą w http://www.mgprojekt.com.pl/blog/schody-zelbetowe-czy-drewniane - na końcu jest nawet filmik :) Jesli nie masz potrzeby budować żelbetowych to postawiłabym na drewno.
Na górę

Postautor: simerka7 » 30 mar 2015, o 14:27

Ja również stawiałabym na schody z drewna. Faktycznie sa bardziej praktyczne ponieważ zyskujesz dodatkową przestrzeń ( zawsze mozesz sobie ją obudować w szafeczki albo zostawić wolną - ja tak zrobiłam).
Tutaj masz spory katalog: http://otoschody.pl/ , którym możesz się zainspirować. Jest to firma, w której zamawiałam schody dla siebie i jestem zadowolona.
Bardzo dobrej jakosci, świetnie się prezentują. Mam okrągłe, dość nowoczesny model. Podobne do tych:
Obrazek
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”