Prawko w wakacje

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: jaa30 » 19 lip 2014, o 18:08

Kto może polecić mi jakąś dobrą szkołę w TL?? Mam dłuższy urlop i chcę zrobić prawko, Po waszych opiniach na tutejszym forum, zastanawiam się nad tym Auto Lux... ale sporo tam młodych kierowców jeździ, nie wiem czy to dobrze czy też odwrotnie... Może ktoś z was tam robi w chwili obecnej kurs? a może ktoś się podzielić może jakimiś opiniami na ten temat?
Na górę

Postautor: Gość » 20 lip 2014, o 15:58

Ja robiłem ponad rok temu w wurexie. Zdałem za pierwszym razem.

Jeśli chodzi o część teoretyczną kursu to nie mam zastrzeżeń, jednak po zmianach w egzaminie z teorii warto zasięgnąć świeższych opinii.

O części praktycznej mogę powiedzieć tak:
- na plus była punktualność instruktora i liczenie co do minuty długości jazd. Jeśli złożyło się tak, że jazdy skończyły się kilka minut wcześniej niż powinny, lub trzeba było zatankować lub instruktor chciał coś przy okazji załatwić to zawsze odrabiałem stracony czas na kolejnych jazdach.
- co do samego instruktora to nie był idealny i chyba to, że zdałem nie było w 100% jego zasługą, ale sądzę, że zrobił, bądź co bądź,dobrą robotę, gdyż jazdy samochodem uczyłem się od 0. Na pierwszych zajęciach nie wiedziałem jak się samochód odpala, ani do czego służy sprzęgło. Talentu do jazdy też ewidentnie nie mam.
- na minus należy zaliczyć fakt, że z kilka razy zdarzyło się tak, że jazdy rozpoczynały się już w TL i w ich ramach dojeżdżało się do Zamościa, co jest jednak trochę nieuczciwe. Tzn. można się raz przejechać, ale nie ma raczej sensu tego powtarzać.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 13:42

jaa30 pisze:Kto może polecić mi jakąś dobrą szkołę w TL?? Mam dłuższy urlop i chcę zrobić prawko, Po waszych opiniach na tutejszym forum, zastanawiam się nad tym Auto Lux... ale sporo tam młodych kierowców jeździ, nie wiem czy to dobrze czy też odwrotnie... Może ktoś z was tam robi w chwili obecnej kurs? a może ktoś się podzielić może jakimiś opiniami na ten temat?

jeżdzić mogą ale jak szczerze auto-lux się psuje z roku na rok i tak prawdę mówiąc ja bym tam nie poszła jakbym miała robić teraz prawko robiłam tam bo koleżanka mnie namówiła nie będę tu nikogo oczerniać ale na dzień dzisiejszy nie polecam tej szkoły wiadomo sa tacy co im sie podobało ale z mojego doświadczenia i ich poziomu szkolenia to było do bani a z tego co słyszę to i teraz nie jest ciekawie ludziska przenoszą sie do innych szkół bo profil można odebrać gorzej z kasa nie wpłacać na początek wszystkiego i już
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 13:43

Gość pisze:Ja robiłem ponad rok temu w wurexie. Zdałem za pierwszym razem.

Jeśli chodzi o część teoretyczną kursu to nie mam zastrzeżeń, jednak po zmianach w egzaminie z teorii warto zasięgnąć świeższych opinii.

O części praktycznej mogę powiedzieć tak:
- na plus była punktualność instruktora i liczenie co do minuty długości jazd. Jeśli złożyło się tak, że jazdy skończyły się kilka minut wcześniej niż powinny, lub trzeba było zatankować lub instruktor chciał coś przy okazji załatwić to zawsze odrabiałem stracony czas na kolejnych jazdach.
- co do samego instruktora to nie był idealny i chyba to, że zdałem nie było w 100% jego zasługą, ale sądzę, że zrobił, bądź co bądź,dobrą robotę, gdyż jazdy samochodem uczyłem się od 0. Na pierwszych zajęciach nie wiedziałem jak się samochód odpala, ani do czego służy sprzęgło. Talentu do jazdy też ewidentnie nie mam.
- na minus należy zaliczyć fakt, że z kilka razy zdarzyło się tak, że jazdy rozpoczynały się już w TL i w ich ramach dojeżdżało się do Zamościa, co jest jednak trochę nieuczciwe. Tzn. można się raz przejechać, ale nie ma raczej sensu tego powtarzać.

nie ma już w Tomaszowie Wurexu ani Eldaru
Na górę

Postautor: kursant » 21 lip 2014, o 13:46

hej ja robiłam w auto-lux,szkoła super,instruktorzy są i młodsi i starsi ale naprawdę fachowi,świetnie uczą,osobiście polecam tę szkołę
Na górę

Postautor: meme » 21 lip 2014, o 17:39

ja polecam naukę jazdy IGRAS, profesjonalni instruktorzy, którym na prawdę zależy na dobrym wyszkoleniu swoich kursantów.
Na górę

Postautor: jaa30 » 21 lip 2014, o 17:49

Igras? Trochę mnie nie było w tł...gdzie ta szkoła się znajduje? Dziękuję wszystkim za odzew
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 18:29

ja u igrasa sie szkolilem jakies 7 lat temu i bylem zadowolony bo ezgamin mialem tylko raz.
a "popularne" szkoly jazdy (wurexy i inne) sila rzeczy kursantow traktuja na sztuki bo nie ma technicznej mozliwosci przykladac sie indywidualnie ze wzgledu na ilosc ludzi.
mniejsza szkola ma czas zeby bardziej podszkolic osobe niz tylko wyjezdzic tyle godzin ile trzeba
Na górę

Postautor: annonim » 22 lip 2014, o 11:24

Ja polecam szkołę jazdy WIENIO. Jeżeli chcecie się naprawdę nauczyć jeździć, to nic lepszego w Tomaszowie nie znajdziecie..
Na górę

Postautor: Gość » 22 lip 2014, o 13:13

meme pisze:ja polecam naukę jazdy IGRAS, profesjonalni instruktorzy, którym na prawdę zależy na dobrym wyszkoleniu swoich kursantów.

co ty gadasz jacy instruktorzy syn i ojciec i jaki profesjonalizm :lol: ludzi jak na lekarstwo mało kto tam chodzi a tak przy okazji nie polecam Cabrio tych fałszerzy i oszukańców
Na górę

Postautor: prawko » 22 lip 2014, o 17:45

ja też polecam auto-lux,ci młodsi instruktorzy dobrze uczą i są cierpliwi polecam :) :)
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2014, o 08:21

prawko pisze:ja też polecam auto-lux,ci młodsi instruktorzy dobrze uczą i są cierpliwi polecam :) :)

nie wiesz co polecasz 2 godziny po Tomaszowie musiałam jezdzić i wcale mi sie to nie podobało ale nie miałam odwagi powiedzieć no i stracony czas bo po co mi Tomaszów jak w Zamościu się zdaje
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2014, o 15:50

prawko pisze:ja też polecam auto-lux,ci młodsi instruktorzy dobrze uczą i są cierpliwi polecam :) :)

nie polecam wykupiłam na darmo 6 godz. dodatkowych i nic sie nie nauczyłam a zwłaszcza na placu jezdziłam z młodym instruktorem który mało co wiedział bo dowiedziałam sie że jest mało doświadczony nie wiedziałam że tak się popsuła ta firma w poziomie szkolenia ale cóż nie podpytałam a poszłam mój błąd tylko szkoda kasy i na dodatek w trasie kazali jechać :?
Na górę

Postautor: jaa30 » 23 lip 2014, o 20:29

Jakaś szkoła jeszcze w Tl jest? jak wurexu nie ma, to chyba tylko ten auto lux zostaje ...ewentualnie zamosc
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2014, o 09:25

jaa30 pisze:Jakaś szkoła jeszcze w Tl jest? jak wurexu nie ma, to chyba tylko ten auto lux zostaje ...ewentualnie zamosc

jest jeszcze cztery szkoły oprócz auto-lux a cały czas mowa tylko o tej dziwne? tak bo wszyscy zdają za pierwszym razem :lol: co jest totalną bzdurą ludzie nawet po 5 razy zdają ale o tym sie nie mówi i nie jest ona wcale najlepsza jak mówisz bo tak to można zrozumieć bo każda szkoła ma swój poziom a co do instruktorów jak sie przyjmuje byle kogo to wina szefa bo jak nauczyciel do bani to i klient nie zadowolony bo właśnie w auto-lux sa tacy, jedni odchodzą a drudzy przychodzą nie doświadczeni dopiero co zakończyli kurs na instruktora a nie wiadomo za którym egzamin zdali świeżaki to co oni mogą potrafić i jakby w auto-lux było tak super to nie którzy by nie odbierali PKK oto jest pytanie dlaczego prawda? i przenieśli się do innych szkół
robiłam tam kurs i jakby nie koleżanka to teraz też bym tam nie poszła ale i wiem że nie ma co słuchać koleżanek czy kogokolwiek tylko pierwsze pochodzić i popytać o szczegóły a dopiero wybierać szkołę nie sugerować sie że ktoś namawia i jeszcze nie wie a chwali bo bajek to można każdemu nawciskać a wiadomo bajki są dla dzieci no a czasami i starsi w to wierzą niestety a poza tym w trasie dodatkowe jak masz godz. to jedziesz ja myślę że tak nie powinno być płacę za jazdę po Zamosćiu bo tam się zdaje egzamin więc ludziska patrzcie gdzie idziecie że ktoś kogoś chwali to nie znaczy że tak jest cud miód i maliny :P przynajmniej już nie dla mnie człowiek uczy się na błędach :P
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”