ZUS czy OFE?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 09:29

Podpowiedzcie ale poważnie. Zostało mało czasu...
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 10:13

Gość pisze:Podpowiedzcie ale poważnie. Zostało mało czasu...

Wg mnie bez znaczenia, w obu przypadkach lipa. Ja wybrałem pozostanie w OFE ale główną moja motywacją była niechęć do Donka i jego ekipy. Nie bez znaczenia było też to, że pamiętam wprowadzanie OFE i pamiętam jak obiecywano nam, że są to nasze pieniądze odłożone na starość, które zostały po prosu nam ukradzione !
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 11:51

Gość pisze:
Gość pisze:Podpowiedzcie ale poważnie. Zostało mało czasu...

Wg mnie bez znaczenia, w obu przypadkach lipa. Ja wybrałem pozostanie w OFE ale główną moja motywacją była niechęć do Donka i jego ekipy. Nie bez znaczenia było też to, że pamiętam wprowadzanie OFE i pamiętam jak obiecywano nam, że są to nasze pieniądze odłożone na starość, które zostały po prosu nam ukradzione !

Dobrze zrobiles bo szefowie ofe nie pojda na bezrobocie ale jesli tylko 1000 osob zostalo w twoim ofe a to prawdopodobne koszty utrzymania rozloza na was rownomiernie tak ze g.. zostanie amen
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 12:27

na 10lat przed wypłacaniem emerytury środki z OFE i tak będą przekazywane do ZUS, więc te środki i tak tam trafią, a wtedy i tak zrobią co zechcą, a nie jak myślimy, że nam się należy..
Na górę

Postautor: Kolo » 21 lip 2014, o 12:35

W ZUS-ie poginęły papiery o składkach. Zła wiadomość ? Czyja wiem ? :wink:Z jednej strony tak, ale jak przyjdzie komornik za niezapłacone mamy świetny wytrych, żeby go spławić :panzielony:
Na górę

Postautor: niestka » 21 lip 2014, o 17:21

Na tym forum jest cały topik o tym czy lepiej jest zostać w ZUS czy OFE:
http://www.forum-kredytowe.pl/f142/zus- ... 83375.html
Ja również się zastanawiałam jednak jeszcze jestem młoda, do emerytury mam hej daleko tak więc jednak zostaję w OFE, kurczę, jeszcze również nie wypełniłam tych druczków to muszę się trochę pospieszyć do końca tygodnia. No i prowadzę działalność gospodarczą, odprowadzam najniższe składki i to co odłożyłam w ZUS jest raczej niewiele warte....
Za to słyszałam,że w przypadku ludzi po 50-tym roku życia to jednak lepiej jest chyba zostać w ZUS. Tak więc sytuacja sytuacji jest całkiem nierówna.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 17:34

Gość pisze:
Gość pisze:Wg mnie bez znaczenia, w obu przypadkach lipa. Ja wybrałem pozostanie w OFE ale główną moja motywacją była niechęć do Donka i jego ekipy. Nie bez znaczenia było też to, że pamiętam wprowadzanie OFE i pamiętam jak obiecywano nam, że są to nasze pieniądze odłożone na starość, które zostały po prosu nam ukradzione !

Dobrze zrobiles bo szefowie ofe nie pojda na bezrobocie ale jesli tylko 1000 osob zostalo w twoim ofe a to prawdopodobne koszty utrzymania rozloza na was rownomiernie tak ze g.. zostanie amen

Zawsze mniej dla bandy przy korycie, ja tej kasy i tak nie zobaczę czy w ZUS czy OFE. A czy napasie się jakiś boss z OFE czy jakiś minister to mi to lotto !
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2014, o 23:57

/quote]
Dobrze zrobiles bo szefowie ofe nie pojda na bezrobocie ale jesli tylko 1000 osob zostalo w twoim ofe a to prawdopodobne koszty utrzymania rozloza na was rownomiernie tak ze g.. zostanie amen[/quote]

Inteligencja aż bije z Ciebie koszty funkcjonowania OFE są procentowe więc czy zostanie więcej czy mniej nie zmieni się suma którą dana osoba zapłaci za zarządzanie ( tak na marginesie koszty OFE są jednymi z najniższych w porównaniu do kosztów innych funduszy funkcjonujących w Polsce także OFE, IKE, IKZE jak najbardziej się opłaca ...
Na górę



Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”