Dobry internet

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: gosc1221 » 24 lip 2014, o 13:21

W najbliższym czasie mam zamiar zmienić internet, ponieważ mam już dość obecnego. Jego prędkość mnie po prostu doprowadza do białej gorączki. Chce na prawdę szybki internet w atrakcyjnej cenie.
Wie ktoś może, gdzie obecnie 24 lipca wziąć internet, który nie będzie zamulał?
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2014, o 13:31

Wnętrze komputera czyli procesor itd. masz dobre? Bo nawet najszybszy internet na słabszym sprzęcie nie pociągnie.
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2014, o 13:42

Gość pisze:Wnętrze komputera czyli procesor itd. masz dobre? Bo nawet najszybszy internet na słabszym sprzęcie nie pociągnie.

Potwierdzam. Po przejściu na światłowód mój stary komp pozwalał wykorzystywać góra połowę opłacanej prędkości.
Dobry laptop znajomego na testerze pokazał, że dostawca internetu daje go z prędkością, za jaką zapłaciłem
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2014, o 13:50

Gość pisze:Wnętrze komputera czyli procesor itd. masz dobre? Bo nawet najszybszy internet na słabszym sprzęcie nie pociągnie.

Jasne. Mam w domu kilka terminali i wiem, że "szybkość łącza" to nie wszystko. Zresztą można mniej więcej obliczyć
jakie straty w "wydajności" powoduje słaba jednostka.
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2014, o 14:25

szybki - to określenie nie precyzuje prędkości , to tak jak szybkie np rolki , dla jednego 40km/h to zabójstwo a dla drugiego ciągle za mało . Jak chcesz 100 mb to tylko światłowód
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2014, o 20:19

jak mieszkasz w bloku i masz mozliwosc podlaczyc swiatlo to sie nie wachaj.
bo radio w tej dziurze to porazka.
niby mamy net z zamoscia ale tu zajmuje sie nim emedia wiec z daleka od tego
Na górę

Postautor: Gość » 25 lip 2014, o 19:59

to nie kwestia procesora w komputerze tylko karty sieciowej, musi być w standardzie przesyłania b/g/n, starsze karty z przed 2009 miały b/g i nie wykorzystają pełnej przepustowości obecnego łącza, o szczegółach można poczytać w necie jakby kogo interesowało ;)
Na górę

Postautor: marcin_rom » 26 lip 2014, o 11:24

gosc1221 pisze:W najbliższym czasie mam zamiar zmienić internet, ponieważ mam już dość obecnego. Jego prędkość mnie po prostu doprowadza do białej gorączki. Chce na prawdę szybki internet w atrakcyjnej cenie.
Wie ktoś może, gdzie obecnie 24 lipca wziąć internet, który nie będzie zamulał?

Kolejny klient który ucieka z tom-netu
Na górę

Postautor: Gość » 26 lip 2014, o 13:55

Gość pisze:to nie kwestia procesora w komputerze tylko karty sieciowej, musi być w standardzie przesyłania b/g/n, starsze karty z przed 2009 miały b/g i nie wykorzystają pełnej przepustowości obecnego łącza, o szczegółach można poczytać w necie jakby kogo interesowało ;)


Procesora, karty graficznej itd TEŻ.
Na górę

Postautor: gosc1221 » 1 sie 2014, o 12:57

marcin_rom pisze:
gosc1221 pisze:W najbliższym czasie mam zamiar zmienić internet, ponieważ mam już dość obecnego. Jego prędkość mnie po prostu doprowadza do białej gorączki. Chce na prawdę szybki internet w atrakcyjnej cenie.
Wie ktoś może, gdzie obecnie 24 lipca wziąć internet, który nie będzie zamulał?

Kolejny klient który ucieka z tom-netu


Tak to prawda, nie zniosę ich extra prędkości jaką oferują. Może niech przypną jeszcze więcej osób pod 1 antenę czy co to tam jest... ._.


Wątpię, żeby to była wina mojego laptopa ma raptem 2 lata...

Nie mam pojęcia skąd wziąć internet... Nie mam ochoty tracić nerwów na wolne gówno.
Na górę

Postautor: Gość » 1 sie 2014, o 13:27

TOM-NET ma najlepszy internet w Tomaszowie i różne prędkości. Ja mam już 7 lat od nich i nie narzekam. Serwis w kilka minut jest od zgłoszenia w razie awarii która przez tyle lat zdarzyła mi się tylko 2 razy. Naprawdę polecam.
Na górę

Postautor: Gość » 1 sie 2014, o 13:57

ale się uśmiałem .... szybki serwis - wysiadł mi 29 lipca o 9 rano, dopiero dzisiaj ok 12 naprawili, matkę szlak trafił jak panienka z serwisu jej powiedziała, że dopiero dzisiaj dostała zgłoszenie, a rozmawiała z nią klika razy i ta zapewniała ją codziennie, że na pewno dzisiaj, zaraz, za chwilę, naprawią....powiem tak gdyby było coś lepszego w Tarnawatce dawno zmienilibyśmy operatora bo co tydzień nie ma internetu z reguły po dwa dni!
Na górę

Postautor: Gość » 1 sie 2014, o 15:06

u nas w miescie wszystko chodzi podobnie.
ja mam neta z zamoscia na moje nieszczescie tomaszowski serwis to emedia i serwis ktory mial byc w poniedzialek byl w piatek...
niestety jestesmy jeszcze w czarnej du.. jesli chodzi o internet.swiatlowody maja tylko nieliczni i to w blokach reszta musi sie meczyc na radiówkach ktore ciagle nawalaja placac duzo za male predkosci.
Na górę

Postautor: Gość » 1 sie 2014, o 17:42

Tak to prawda, nie zniosę ich extra prędkości jaką oferują. Może niech przypną jeszcze więcej osób pod 1 antenę czy co to tam jest... ._.
Wątpię, żeby to była wina mojego laptopa ma raptem 2 lata...
Nie mam pojęcia skąd wziąć internet... Nie mam ochoty tracić nerwów na wolne gówno.

Tutaj nie chodzi o wiek komputera ale o stan systemu operacyjnego, 2 letni system operacyjny to jest zazwyczaj wrak systemu. Proszę naprawdę sprawdzić to po swojej stronie.
My po swojej stronie niestety sprawdzić nie możemy bo nie wiemy u kogo.
Kiedyś miałem przypadki, że świeży system operacyjny po włożeniu pendriva przestawał działać.

Odnośnie Marcina to chłopak ma już pod domem światłowód ale on woli mieć internet radiowy z konkurencyjnej firmy i nic mu na to nie poradzę - jego wybór, jego pieniądze.

Nie da się zrobić tak aby każdy był zadowolony, bo jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Na górę

Postautor: Gość » 1 sie 2014, o 22:00

2 letni system operacyjny to jest zazwyczaj wrak systemu

Jako informatyk muszę napisać. Rzygać się chce jak czytam takie głupoty. To pewnie jeden z tych serwisów co reinstall systemu jest lekarstwem na wszystko.

Sami widzicie nie tylko nie warto brać internetu z Tom-netu ale również nie należy wozić tam komputerów.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”