Jazda rowerem po chodniku i po pasach

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 lip 2014, o 15:31

też jeździłem chodnikiem wzdłuż lwowskiej ale psiarnia dwa razy zwróciła mi uwagę i już nie jeżdżę, nie mam zamiaru płacić mandatu
Na górę

Postautor: Gość » 27 lip 2014, o 20:07

też widziałem tego typa dziś, zasuwa zdrowo, mocny jest
Na górę

Postautor: Jam » 27 lip 2014, o 20:24

Jak ten gościu wygladal ?
Na górę

Postautor: Gość » 27 lip 2014, o 20:40

no rower taki jak ktoś opisał w pierwszym poście, a poza tym wysoki, ubrany cały na czarno i żółty kask
Na górę

Postautor: Gość » 27 lip 2014, o 20:59

Gość pisze:
Gość pisze:i jeszcze to wciskanie się rowerem z prawej strony jak pojazd stoi na światłach. W TL-U NIE MA ŚLUZ ROWEROWYCH, i dobrze


poczytaj przepisy drogowe , rower i motorower mogą wyprzedzać z prawej a ty jeździsz chyba jak tato lub dziadek , przepisy się zmieniają . Każdy uczestnik ruchu ma znać przepisy



"Art. 24.12. Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony." WYPRZEDZAĆ A NIE OMIJAĆ -czytaj ze zrozumieniem

tato lub dziadek rozróżnia wyprzedzanie od omijania TY nie
Na górę

Postautor: Gość » 27 lip 2014, o 21:31

Gość pisze:
Gość pisze:i jeszcze to wciskanie się rowerem z prawej strony jak pojazd stoi na światłach. W TL-U NIE MA ŚLUZ ROWEROWYCH, i dobrze


poczytaj przepisy drogowe , rower i motorower mogą wyprzedzać z prawej a ty jeździsz chyba jak tato lub dziadek , przepisy się zmieniają . Każdy uczestnik ruchu ma znać przepisy



"Art. 24.12. Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony." WYPRZEDZAĆ A NIE OMIJAĆ -czytaj ze zrozumieniem

tato lub dziadek rozróżnia wyprzedzanie od omijania TY nie


Twoim zdaniem rowerzysta nie może omijać stojących na drodze samochodów ??? Niesamowity jesteś. Wyprzedzać może, ale omijać nie może? :roll: Takie rzeczy to tylko w Tomaszowie - bez urazy.
Na górę

Postautor: Gość » 27 lip 2014, o 21:37

Gość pisze:było lekko pod górkę, między szpitalem a brico w stronę bełżca, no czaje że miał lżej ale pół metra za zderzakiem przy tej prędkości to samobójstwo, wyobraź sobie że tir hamuje albo leży coś na jezdni, koleś nie ma szans, najpierw ląduje na asfalcie a potem wpada mi pod samochód.

A pedałował ten gościu na góralu czy jechał na luzie? Jak pedałował to oblicz sobie jaką musiał mieć kadencję. I jeszcze pod górkę... włóżmy to między bajki.
Na górę

Postautor: Gość » 27 lip 2014, o 23:35

swojego wacka se włóż między bajki
Na górę

Postautor: Gość » 28 lip 2014, o 07:41

Gość pisze:Twoim zdaniem rowerzysta nie może omijać stojących na drodze samochodów ??? Niesamowity jesteś. Wyprzedzać może, ale omijać nie może? :roll: Takie rzeczy to tylko w Tomaszowie - bez urazy.

Nie moim zdaniem, tylko:
"Od nowelizacji Kodeksu Drogowego w 2011 roku rowerzysta ma prawo wyprzedzać inne pojazdy z prawej strony.
Do 2011 roku kierujący rowerem nie mogli legalnie wyprzedzać stojących i wolno jadących samochodów w korku. Obecnie jest to legalne. Pamiętajmy jednak, że i w tym przypadku obowiązują nas pewne ograniczenia.

Wyprzedzać innych pojazdów nie wolno:
na skrzyżowaniach
na przejściach dla pieszych/rowerów
po prawej stronie pojazdu, jeśli on sygnalizuje skręt w prawo
po lewej stronie pojazdu, jeśli on sygnalizuje skręt w lewo
"


http://wrower.pl/prawo/wyprzedzanie-row ... ,5785.html
Na górę

Postautor: Gość » 28 lip 2014, o 07:45

jadę jakieś 40 cm od krawężnika i żaden rower mnie nie ominie na światłach
Na górę

Postautor: Gość » 28 lip 2014, o 08:24

Gość pisze:jadę jakieś 40 cm od krawężnika i żaden rower mnie nie ominie na światłach


bo jesteś najmądrzejszy i najważniejszy w powiecie tomaszowskim i masz wielkie osiągnięcia w różnych dziedzinach , szacun
Na górę


Postautor: Gość » 28 lip 2014, o 08:46

Gość pisze:
Gość pisze:Twoim zdaniem rowerzysta nie może omijać stojących na drodze samochodów ??? Niesamowity jesteś. Wyprzedzać może, ale omijać nie może? :roll: Takie rzeczy to tylko w Tomaszowie - bez urazy.

Nie moim zdaniem, tylko:
"Od nowelizacji Kodeksu Drogowego w 2011 roku rowerzysta ma prawo wyprzedzać inne pojazdy z prawej strony.
Do 2011 roku kierujący rowerem nie mogli legalnie wyprzedzać stojących i wolno jadących samochodów w korku. Obecnie jest to legalne. Pamiętajmy jednak, że i w tym przypadku obowiązują nas pewne ograniczenia.

Wyprzedzać innych pojazdów nie wolno:
na skrzyżowaniach
na przejściach dla pieszych/rowerów
po prawej stronie pojazdu, jeśli on sygnalizuje skręt w prawo
po lewej stronie pojazdu, jeśli on sygnalizuje skręt w lewo
"


http://wrower.pl/prawo/wyprzedzanie-row ... ,5785.html


To teraz poszukaj o omijaniu.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lip 2014, o 09:06

- do tego co jedzie 40cm od krawężnika - ja cię ominę ale stracisz prawe lusterko cieciu malinowy
Na górę

Postautor: Gość » 28 lip 2014, o 09:27

podaj link mówiący że nie wolno omijać rowerem aut , bo nie umiem znaleść info
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”