Fundusz inwescytyjny. Czy ktoś posiada?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: lestes » 26 sie 2014, o 07:59

Czy ktoś z Was odkładał może w taki sposób swoje pieniądze? Zastanawiam się ponieważ lokaty obecnie są strasznie niskie. Pamiętam,że jeszcze kilka late temu odkładało się pieniądze na 6 czasami 7 % a obecnie w banku pko zaproponowali mi 2 %. No śmiech na sali.
Przeczytałam,ze fundusze oferują nawet 8% czy jednak jest to bezpieczne rozwiązanie?
Na górę

Postautor: Gość » 26 sie 2014, o 08:31

lestes pisze:Czy ktoś z Was odkładał może w taki sposób swoje pieniądze? Zastanawiam się ponieważ lokaty obecnie są strasznie niskie. Pamiętam,że jeszcze kilka late temu odkładało się pieniądze na 6 czasami 7 % a obecnie w banku pko zaproponowali mi 2 %. No śmiech na sali.
Przeczytałam,ze fundusze oferują nawet 8% czy jednak jest to bezpieczne rozwiązanie?

Fundusz nie bardzo może oferować jakieś oprocentowanie ponieważ inwestuje Twoje pieniądze w różne instrumenty (akcje, obligacje, opcje, itp.) i zysk zależy od efektywności tych operacji, od sytuacji na rynku finansowym. Lokaty bankowe (pomijając możliwość upadku banku i gwarancje rządowe) zapewniają w zasadzie ochronę realnej wartości depozytu, natomiast fundusze dają możliwość (nie pewność) większych zysków za cenę ryzyka utraty części czy nawet całości kapitału. Ważny jest też planowany czas oszczędzania, w normalnych warunkach lokowanie w fundusze inwestycyjne w dłuższym okresie czasu (np.10 lat) daje statystycznie lepsze efekty. W krótkim horyzoncie czasowym (1 - 2 lata) różnie może być. Jeżeli trafimy na czas hossy będzie dobrze, natomiast jeżeli rynek tąpnie może być cieniutko.
Piozdrawiam
Na górę

Postautor: tomurek » 27 sie 2014, o 07:49

Sam od dłuższego czasu bawię się w fundusze.No zysk jest faktycznie lepszy niż na lokatach ( jednak nie nastawiaj się na nie wiadomo jakie kokosy, bedzie to max 5% więcej w skali roku od lokaty) jednak można zarobić.
Na początku dobrze zapozna się z rodzajami funduszy, poczytaj sobie strategie działania itp.
Tutaj:
http://www.comperia.pl/fundusze_inwestycyjne
znajdziesz ich porównanie.
Jest pewne ryzyko tak więc jeśli będziesz inwestował warto byłoby podzielić środki pomiędzy kilka funduszy. Zawsze dzięki temu rozproszysz ryzyko.
Na górę

Postautor: lestka » 28 sie 2014, o 07:36

Gość pisze:
lestes pisze:Czy ktoś z Was odkładał może w taki sposób swoje pieniądze? Zastanawiam się ponieważ lokaty obecnie są strasznie niskie. Pamiętam,że jeszcze kilka late temu odkładało się pieniądze na 6 czasami 7 % a obecnie w banku pko zaproponowali mi 2 %. No śmiech na sali.
Przeczytałam,ze fundusze oferują nawet 8% czy jednak jest to bezpieczne rozwiązanie?

Fundusz nie bardzo może oferować jakieś oprocentowanie ponieważ inwestuje Twoje pieniądze w różne instrumenty (akcje, obligacje, opcje, itp.) i zysk zależy od efektywności tych operacji, od sytuacji na rynku finansowym. Lokaty bankowe (pomijając możliwość upadku banku i gwarancje rządowe) zapewniają w zasadzie ochronę realnej wartości depozytu, natomiast fundusze dają możliwość (nie pewność) większych zysków za cenę ryzyka utraty części czy nawet całości kapitału. Ważny jest też planowany czas oszczędzania, w normalnych warunkach lokowanie w fundusze inwestycyjne w dłuższym okresie czasu (np.10 lat) daje statystycznie lepsze efekty. W krótkim horyzoncie czasowym (1 - 2 lata) różnie może być. Jeżeli trafimy na czas hossy będzie dobrze, natomiast jeżeli rynek tąpnie może być cieniutko.
Piozdrawiam

Czy odkładaleś może na funduszu? Bo widzę,że orientujesz sie w temacie. No nie będę oszukiwać,ze mnie również te informacje bardzo zainteresowały. W ostatnim czasie przeglądałam sobie różne fundusze. Tak samo z banku do mnie dzwonili i namawiali mnie na zainwestowanie pieniędzy. Może polecisz jakiś konkretny fundusz?
Tomurek - dzięki za zestawienie. Nie znalałm tej strony ale na pewno się przyda ;)
Na górę

Postautor: Gość » 28 sie 2014, o 14:29

jak nie chcesz być goła i smutna , to trzymaj się z daleka od tej strony którą podał . Amber gold miał tylko 10% rocznie i nie wydolił , ten indyjski ma 10 % miesięcznie i brak podanego zarządu , rocznie osiągnął 80% i wpłaty bez prowizji . No cóż , chytrość oślepia a potem żal do całego świata że obrabowali . Trzymaj swe grosze w skarpecie a będziesz szczęśliwa .
Na górę

Postautor: derek » 29 sie 2014, o 07:45

A tam w skarpecie. Bezsensowna rada. Kto nie inwestuje ten nic nie zyska.
Sam aktualnie trzymam pieniądze w kilku miejscach
Połowę na lokacie, połowę właśnie na funduszach inwestycyjnych. Lokata daje mały zysk ale jest pewna, z kolei na funduszach można trochę więcej zarobić ( nie nastawiajcie się na kokosy jednak jest to lepsze niż te dwa procent na lokacie).
Tak czy inaczej nikt nie każe jej wpłacać na WIOF, jest przecież bardzo wiele róznych. sam aktualnie mam pieniądze na kilku z nich ( dzięki temu ryzyko jest rozproszone jak ktoś wcześniej wspomniał i nic się nie straci).
Na górę

Postautor: Gość » 29 sie 2014, o 22:28

lestes pisze:Czy ktoś z Was odkładał może w taki sposób swoje pieniądze? Zastanawiam się ponieważ lokaty obecnie są strasznie niskie. Pamiętam,że jeszcze kilka late temu odkładało się pieniądze na 6 czasami 7 % a obecnie w banku pko zaproponowali mi 2 %. No śmiech na sali.
Przeczytałam,ze fundusze oferują nawet 8% czy jednak jest to bezpieczne rozwiązanie?


Obejrzyj film Wilk z wall street to zrozumiesz co to są fundusze w Polsce złodziejskie 2% prowizji rocznie zgarniają od wszystkich twoich pieniędzy nawet ja stracą
Na górę

Postautor: sewek » 3 wrz 2014, o 08:06

to durny film.
ja bym nie wierzył.
Na górę

Postautor: klara » 3 wrz 2014, o 08:19

Jest w tym jednak trochę prawdy niestety.
Na górę

Postautor: marcin_rom » 3 wrz 2014, o 13:09

Na górę

Postautor: blider » 5 wrz 2014, o 07:53

Indyjskie aktualnie mają dość dobry zysk - sam inwestuję ( WIOF) od zeszłego roku i zyski są aktualnie bardzo dobre. Tamtejszy rynek aktualnie jest bardzo pewny tak więc jest to opłacalne i wydaje mi się,że na przestrzeni najbliższych lat nie powinno się to zmienić.
WIele osób obawia się,ze jest to mało pewne ale co obecnie w zasadzie jest pewne ?
No na pewno fundusze sa lepsze niż nieruchomości ( których zakup jednak będzie wiązał się ze stratą ponieważ mieszkania w Pl tanieją).
Na górę

Postautor: czeslaw » 10 wrz 2014, o 09:57

Ja inwestuję od jakiegoś roku ( tak jak przedmówca WIOF). Zyski również całkiem w porządku. Fundusze są na pewno lepsze niż lokata/nieruchomości. Więcej możemy zyskać. Jednak jeśli jestes zielony w tym temacie znajdź dobrego doradcę i to z nim przedyskutuj wszystkie za i przeciw. Jeśli masz sporą sumę pieniędzy to lepiej rozbij ją na kilka funduszy.
Na górę

Postautor: maria55 » 24 wrz 2014, o 20:59

A czy istnieje jakiś fundusz bez jakiegokolwiek ryzyka? Zależy mi na czymś bezpiecznym.
Ostatnio zainteresowałam się tym tematem, w banku zaproponowali mi lokatę z 2%.... Przeglądałam to zestawienie na comperii i przy niektórych funduszach stopa zwrotu wynosi aż ok 16%. Czy taki zysk jest faktycznie możliwy?
I czy istnieje jakaś minimalna kwota którą muszę zainwestowac?
Na górę

Postautor: tortelek » 25 wrz 2014, o 09:30

Z tego co wiem nie ma minimalnej kwoty. No może istnieje ale są to raczej groszowe sprawy : jakieś 50 czy 100 zł a jednak zwykle inwestuje się o wiele więcej.
Zysk 16% jest faktycznie możliwy chociaż ja jak inwestuję to zarabiam rocznie jakieś 10 czy 12% ale są to bezpieczne fundusze pieniężne.
Zadzwoń sobie do comperii. Pogadasz sobie i tam najlepiej się wszystkiego dowiesz :P
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”