Inteligencja dostawców prądu

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 29 sie 2014, o 13:42

MG przygotowało projekt ws. inteligentnego pomiaru energii elektrycznej
dzisiaj, 09:12
PAP
Ministerstwo Gospodarki przygotowało i skierowało do konsultacji projekt założeń zmian w prawie, który przewiduje wprowadzenie inteligentnego pomiaru energii elektrycznej. Zdaniem resortu korzyści uzyskają zarówno przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa domowe.


i fajny post
~oleg : wymianę liczników zrobią tak jak obecnie czyli przychodzą panowie jakimś śmiesznym urządzeniem pomiarowym sprawdzają licznik a następnie stwierdzają że za dużo wskazuje i należy go wymienić a ten oddać do ekspertyzy bo przekłamuje (w moim przypadku 11%).. Chcieli zamontować nowy (stary) podobno legalizowany więc poprosiłem panów aby go sprawdzili. Byli strasznie oburzeniu no bo jak to przecież nowy !!!. Nowy który został zamontowany miał 7% uchybu. Szczęki im poopadały raban się zrobił ale licznik zostawili i teraz czekam na odpowiedz z zakładu. Jak nie to podjadę tam do ich siedziby w warszawie mam bliziutko to może mi wyjaśnią o co chodzi.
Poczytałem trochę na sieci i zobaczyłem od ilu ludzi w ten sposób wyłudzili pieniądze. To jest państwo w państwie.


co wy na to?
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2014, o 10:10

Wymiana licznków to ogromne pieniądze.Ciekawe czy jak wymienią liczniki na nowe to one będą własnością naszą czy "elektrowni"?
No i to potęzne narzdzie do inwigilacji!
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2014, o 16:52

czy musimy sie tak ze wszystkim zgadzać?
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2014, o 17:25

nie musisz , odłącz prąd i nie potrzeba ci licznika , dotyczy to gazu , wody , telefonu i usług w ogóle
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2014, o 19:33

Gość pisze:Wymiana licznków to ogromne pieniądze.Ciekawe czy jak wymienią liczniki na nowe to one będą własnością naszą czy "elektrowni"?
No i to potęzne narzdzie do inwigilacji!


Wiedząc,że za wymianę maja płacić odbiorcy, znając wartość licznika i wysokość miesięcznego haraczu za to; teoretycznie licznik powinien być nasz. Przecież za niego zapłaciliśmy. Ale znając pomysłowość tych u władzy ; zapłacisz, a i tak Twoje nie będzie.
Można postawić dolary przeciwko orzechom, że o ile cena 1 kilowatogodziny może minimalnie spaść, o tyle rachunek jako całość nie zmniejszy się, a może nawet wręcz przeciwnie. Przecież dojdzie opłata za nowy licznik.
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2014, o 21:37

Gość pisze:nie musisz , odłącz prąd i nie potrzeba ci licznika , dotyczy to gazu , wody , telefonu i usług w ogóle

Jesteś przykładem spolegliwego obywatela.Po co myśleć.
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2014, o 21:48

Projekt skierowany jest do konsultacji i mam nadzieję,że ktoś wreszcie stanie w obronie zwyklych ludzi.Mam na myśli posłów i senatorów.Tylko czy potrafią...chcą?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”