Korupcja w Straży Granicznej - ankieta

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Ewelina » 30 sie 2014, o 22:51

Szanowni Państwo!

Uprzejmie proszę o wypełnienie kilkuminutowej ankiety. Nazywam się Ewelina Sztab i jestem studentką Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, na kierunku Zarządzanie, o specjalności Zarządzanie w jednostkach bezpieczeństwa. Piszę pracę magisterską pt. ”Ocena skuteczności zarządzania procesami w zakresie przeciwdziałania korupcji w Straży Granicznej (na przykładzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie)”. Zebrane informacje zostaną wykorzystane do celów naukowych. Ankieta ma charakter anonimowy – jej wyniki zostaną opracowane statystycznie.

Poniższe pytania dotyczą Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie (NOSG) oraz podległych mu placówek (Janów Podlaski, Terespol, Kodeń, Sławatycze, Dołhobrody, Włodawa, Zbereże, Wola Uhruska, Dorohusk, Skryhiczyn, Horodło, Hrubieszów, Kryłów, Dołhobyczów, Chłopiatyn, Łaszczów, Hrebenne, Bohukały, Lublin oraz Biała Podlaska).

Link do ankiety:
http://www.survio.com/survey/d/W3E7T5D8F2W3L9Q0P


Ze względu nie brak wielu danych potrzebnych mi do ukończenia pisania pracy magisterskiej, których jednocześnie nie jestem w stanie uzyskać ze Straży Granicznej z powodu nie gromadzenia takich informacji przez w/w instytucję państwową zmuszona zostałam do napisania szczegółowej ankiety, co oznacza nieco dłuższej.

Wszystkim ankietującym bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony czas!


Z wyrazami szacunku!
Ewelina Sztab
Na górę

Postautor: Gość » 31 sie 2014, o 00:06

większość pytań sformułowana jest dosyć stronniczo, normalny uczciwy forumowicz najprawdopodobniej tego nie wypełni bo nie ma ze Strażą do czynienia, zaś sfrustrowany mieszkaniec Tomaszowa który kilka razy w tygodniu wyjeżdża na Ukrainę i kilka razy w miesiącu w Hrebennem płaci mandaty jak najbardziej poświęci kilka minut, dla takiego człowieka taka ankieta to młyn na wodę, żeby przynajmniej w ten sposób odegrać się na Straży Granicznej.
Takie forum tomaszowskie jest mało opinio twórcze.
Na górę

Postautor: Gość » 31 sie 2014, o 08:31

Gość pisze:większość pytań sformułowana jest dosyć stronniczo, normalny uczciwy forumowicz najprawdopodobniej tego nie wypełni bo nie ma ze Strażą do czynienia, zaś sfrustrowany mieszkaniec Tomaszowa który kilka razy w tygodniu wyjeżdża na Ukrainę i kilka razy w miesiącu w Hrebennem płaci mandaty jak najbardziej poświęci kilka minut, dla takiego człowieka taka ankieta to młyn na wodę, żeby przynajmniej w ten sposób odegrać się na Straży Granicznej.
Takie forum tomaszowskie jest mało opinio twórcze.



Za co płaci się mandaty Straży Granicznej ?
Na górę

Postautor: Ewelina » 31 sie 2014, o 14:49

Gość pisze:większość pytań sformułowana jest dosyć stronniczo, normalny uczciwy forumowicz najprawdopodobniej tego nie wypełni bo nie ma ze Strażą do czynienia, zaś sfrustrowany mieszkaniec Tomaszowa który kilka razy w tygodniu wyjeżdża na Ukrainę i kilka razy w miesiącu w Hrebennem płaci mandaty jak najbardziej poświęci kilka minut, dla takiego człowieka taka ankieta to młyn na wodę, żeby przynajmniej w ten sposób odegrać się na Straży Granicznej.
Takie forum tomaszowskie jest mało opinio twórcze.



Szanowny forumowiczu!


Ankieta jest jak najbardziej dla osób uczciwych, a także nie przekraczających granicy z Ukrainą i/lub Białorusią. Dane zebrane tutaj będę skorelowane z danymi statystycznymi uzyskanymi z Komendy Głównej Straży Granicznej. Owszem pytania mogą wydawać się stronnicze, jednak każdy ma możliwość zaznaczenia odpowiedzi negatywnej. Taka osoba może nie mieć wiedzy, jak również posiadać informacje na temat tego, że takie zjawisko istnieje (np. znajomi tej osoby przekraczają granicę w celach zarobkowych lub posiadanie wiedzy na ten temat jest wynikiem plotki). Wypełnienie ankiety przez osobę, która osobiście nie spotkała się z takim zjawiskiem, a ma wiedzę o takim procederze będzie w mojej pracy magisterskiej informacją sugerującą, że takie zjawisko może występować, ale nie musi. Biorąc pod uwagę statystyki Komendy Głównej Straży Granicznej również nie można mieć 100% pewności co do ich wiarygodności, ponieważ nie jest brana pod uwagę ciemna liczba przestępstw korupcyjnych popełnianych przez funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej. Ryzyko „nieuczciwego” wypełnienia ankiety z powodu jak to Pani/Pan ujęła/ujął „…aby przynajmniej w ten sposób odegrać się na Straży Granicznej” również istnieje. Dlatego w swojej prośbie proszę o wypełnienie ankiety przez ogół społeczeństwa.

Badania będę przeprowadzać również w Straży Granicznej, jeśli tylko dostanę na to zgodę. Także w tym przypadku nie można mieć pewności co do wiarygodności przy wypełnianiu ankiet. Pytania będą podobne jak w w/w ankiecie, a także będą dotyczyć organizacji i systemu przeciwdziałania korupcji w szeregach danego oddziału lub placówce Straży Granicznej.

Takie całościowe badania pozwolą mi ukazać jakie czynniki środowiskowe wpływają lub mogą wpływać na zjawisko korupcji w strukturze Straży Granicznej. Posiłkując się danymi z Komendy Głównej Straży Granicznej taki proceder istnieje, choć z roku na rok według danych KGSG zjawisko to maleje. Moje badania mają w swój sposób to potwierdzić lub temu zaprzeczyć. W żaden sposób nie zaszkodzi to opinii w/w instytucji państwowej, ponieważ są to badania wyłącznie do mojej pracy magisterskiej. Straż Graniczna prowadzi badania w swój określony sposób, wyłącznie dla potrzeb własnych.


Pozdrawiam!
Ewelina Sztab
Na górę

Postautor: glob » 1 wrz 2014, o 07:47

Pełna obróbka danych ankietowych (wykresy, charakterystyki liczbowe, korelacje), analizy statystyczne wyników badań, weryfikacja hipotez, pomoc w statystycznym formułowaniu problemów badawczych.

Pomoc odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, szybko, wygodnie, a co najważniejsze z gwarancją najwyższej jakości świadczonej usługi.

Jestem magistrem matematyki stosowanej, od 8 lat zajmuję się wykonywaniem statystyk do prac, obróbką i analizą danych.

Zapraszam

gg 4593140 globmistrz@tlen.pl
http://analizy-statystyczne.firma4u.pl
Na górę

Postautor: Ewelina » 3 wrz 2014, o 15:17

Szanowni Państwo!

Z przyczyn technicznych ponawiam swoją prośbę o wypełnienie ankiety. Wszelkie błędy techniczne zostały poprawione, a tabelki, które sprawiały trudności zostały rozpisane na pojedyncze pytania. Link znajdujący się w pierwszym poście, jak i ten poniżej jest prawidłowy.

Link do ankiety:
http://www.survio.com/survey/d/W3E7T5D8F2W3L9Q0P

Będę bardzo wdzięczna za czas poświęcony na wypełnienie ankiety!


Z wyrazami szacunku!
Ewelina Sztab
Na górę

Postautor: Ewelina » 3 wrz 2014, o 16:14

Proszę o nie wypełnianie ankiety z przyczyn administracyjnych. Do odwołania. Ewelina Sztab
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”