jaki jest koszt postawienia parterowego 100m2 domu

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 12 wrz 2014, o 10:08

witam

czy może ktoś wie jaki mniej więcej jest koszt wybudowania parterowego domku 100m2
Na górę

Postautor: budow » 12 wrz 2014, o 10:34

to wszystko zależy czy oszczędzasz na materiałach budowlanych i wykończeniu no i jeszcze zależy kto będzie robił podpiwniczony, parterowy domek z poddaszem użytkowym, około 120-170m2 nie oszczędzając na jakości materiałów bez działki na gotowo licząc może wyjść od 300 - 550tys :shock:
Na górę

Postautor: ja555 » 12 wrz 2014, o 10:42

to zależy czym robisz i kto ci będzie robił, rozbieżność jest bardzo duża, np. 1m2 blachy na dach możesz kupić za 15 zł, no możesz kupić też za 48zł za m2 ale różnica w jakości jest duża to tylko zależy od cie bie i tak jest prawie ze wszystkim, pozdrawiam...
Na górę

Postautor: Gość » 12 wrz 2014, o 13:42

a co to za blacha po 15zl za metr?:)
Na górę

Postautor: olo77 » 12 wrz 2014, o 14:46

najtańsza :lol:
Na górę


Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 09:36

Ja wybudowałem 90 m kw. bez piwnicy za około 250 tys. zł. Materiały średniej jakości, chociaż niektóre brałem lepsze.
Na górę

Postautor: Gość » 3 paź 2014, o 16:48

Gość pisze:Ja wybudowałem 90 m kw. bez piwnicy za około 250 tys. zł. Materiały średniej jakości, chociaż niektóre brałem lepsze.



mówisz o cenie doprowadzenia do stanu surowego czy juz z wykończeniem wnętrza tzn posadzki i tynki?
Na górę

Postautor: Gość » 3 paź 2014, o 17:14

Mówię o stanie pod klucz. Już mieszkam w swoim domu. Materiały średniej jakości, chociaż, np. systemy kominowe mam Leiera. Oczywiście, bez tam jakichś fajerwerków.
Na górę

Postautor: jaa30 » 3 paź 2014, o 18:40

Gość pisze:Mówię o stanie pod klucz. Już mieszkam w swoim domu. Materiały średniej jakości, chociaż, np. systemy kominowe mam Leiera. Oczywiście, bez tam jakichś fajerwerków.

Rozumiem, że działkę miałeś swoją?
Na górę

Postautor: Gość » 3 paź 2014, o 20:00

Tak działka już była. Myślę, że w przedziale 250-270 tys. powinieneś spokojnie się zmieścić. Możesz oczywiście zaoszczędzić na materiałach budowlanych, biorąc te gorszej jakości, czy nawet fachowcach, biorąc pierwszego lepszego, ale myślę, że więcej niż 30 tys. nie zaoszczędzisz. Nie znam Twojego projektu, więc nie wiem, jakie rozwiązania są w nim przewidziane, ale mogę zakładać, że w 100 m kw. raczej nie wiadomo czego to tam nie ma.
Na górę

Postautor: Gość » 3 paź 2014, o 21:36

Gość pisze:Tak działka już była. Myślę, że w przedziale 250-270 tys. powinieneś spokojnie się zmieścić. Możesz oczywiście zaoszczędzić na materiałach budowlanych, biorąc te gorszej jakości, czy nawet fachowcach, biorąc pierwszego lepszego, ale myślę, że więcej niż 30 tys. nie zaoszczędzisz. Nie znam Twojego projektu, więc nie wiem, jakie rozwiązania są w nim przewidziane, ale mogę zakładać, że w 100 m kw. raczej nie wiadomo czego to tam nie ma.

Witam. Najwięcej można zaoszczędzić na etapie projektu. Dach mało skomplikowany, bez piwnicy, mur 2-warstwowy... nad (tańszym) rozwiązaniem- drewniany strop- bym się nie zastanawiał-skrzypi. Macie rację, że planujecie dom ok 100 m.mam 137 i powiem Wam, teraz budowałbym o tę odrobinkę mniejszy (ważne żeby działka miała chociaż 9-10 ar- masz kasę budujesz gospodarczy). Nie dajcie się namawiać na mieszkania- mieszkałem tak latami i teraz wiem, że to zupełnie inny komfort. Działki są już tanie, nawet te uzbrojone, do 2 km od ronda.
Na górę

Postautor: Gość » 4 paź 2014, o 12:15

jaki mniej więcej jest koszt wybudowania parterowego domku 100m2

Wiem jedno-dla Polaka zarabiającego średnią krajową ZA DUŻY!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”