Rekonstrukcja-czy opłaca sie iść

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 16:35

Gość pisze:Cóż, jak wiele razy w tej kadencji, organizator nabrał ludzi. Kolejna edycja nie wniosła nic nowego, momentami była nudna, a sytuację ratował wspaniały konferansjer. W zasadzie gdyby nie było inscenizacji i tylko sama konferansjerka, było by tak samo. Na dodatek żeby zwiększyć frekwencję zapowiedziano walki powietrzne, ale czego to nie zapowiadał burmistrz, że zrobi. Niestety to także mu nie wyszło. Panie burmistrzu, na szczęście to już nie Pan będzie organizatorem następnych Bitew.

Ludzie walczyli kiedys na smierc i zycie a dzis dla paru ciuli to jest nudne.
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 16:48

Do zwracającego się do ciuli:

Upamiętnienie tamtych wydarzeń i oddanie czci to jedno, zresztą bardzo ważne, natomiast nieudolność organizacyjna i obiecywanie bez pokrycia, to drugie. Właśnie dlatego, że ktoś kiedyś walczył na śmierć i życie, uroczystości i inscenizację należy przygotować w sposób doskonały, a nie byle jak. Ci co oddali życie na to też zasłużyli swoją ofiarą.
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 17:15

Gość pisze:Do zwracającego się do ciuli:

Upamiętnienie tamtych wydarzeń i oddanie czci to jedno, zresztą bardzo ważne, natomiast nieudolność organizacyjna i obiecywanie bez pokrycia, to drugie. Właśnie dlatego, że ktoś kiedyś walczył na śmierć i życie, uroczystości i inscenizację należy przygotować w sposób doskonały, a nie byle jak. Ci co oddali życie na to też zasłużyli swoją ofiarą.

Oczywiscie uwazasz ze Burmistrz pisze scenariusz i cwiczy inscenizacje .Wiesz tez dokladnie dlaczego nie bylo lotnictwa bo oni maja latac we mgle, moze sie cos zepsulo?
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 18:26

Gość pisze:
Gość pisze:Do zwracającego się do ciuli:

Upamiętnienie tamtych wydarzeń i oddanie czci to jedno, zresztą bardzo ważne, natomiast nieudolność organizacyjna i obiecywanie bez pokrycia, to drugie. Właśnie dlatego, że ktoś kiedyś walczył na śmierć i życie, uroczystości i inscenizację należy przygotować w sposób doskonały, a nie byle jak. Ci co oddali życie na to też zasłużyli swoją ofiarą.

Oczywiscie uwazasz ze Burmistrz pisze scenariusz i cwiczy inscenizacje .Wiesz tez dokladnie dlaczego nie bylo lotnictwa bo oni maja latac we mgle, moze sie cos zepsulo?
to można było wyjasnić,
a miała być rekonstrukcja katastrofy smoleńskiej
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 19:03

Bylo w tv i calkiem calkiem, duzo pojazdow i zolnierzy.Ludzie zbudowali chate, poprzebierali sie , dzieci a temu sie nie spodobalo.Smolensk to jak sobie wyobrazasz ze samolot spada?w d. sie poprzewracalo.Kiedys to bys dostal batem i zadnych atrakcji by ci nikt nie robil
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 20:11

Mogles sie uczyc na plebana. Tez bys tak mial...[/quote]

Nie muszę być plebanem bym tak miał . Potrzeba tylko mieć charakter z urodzenia skur..na i oszusta i można trzepać kasę jak klecha , sposobem na wnuczka , sprzedając garnki czy pościel ,, zdrowotną ''' , oszukując babcie , rodzinę , wszystkich wokół , być politykiem i są jeszcze tysiące sposobów[/quote]


bardzo mądrze piszesz!! pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 20:20

Samoloty nie przyleciały ponieważ warunki pogodowe uniemożliwiły wystartowanie samolotów z lotniska w Koszycach.
Piloci z którymi byłem w stałym kontakcie telefonicznym próbowali wystartować w sobotę rano , i ponowili próbę wieczorem. Niestety nie udało się z powodu bardzo gwałtownych burz i niskich chmur.
Ponowili próbę w niedzielę o 8.00 i również pogoda nie była sprzyjająca.

Chmury zalegające na poziomie poniżej 300 metrów dla tych samolotów są przeszkodą nie do przebrnięcia.

Wszelkie starania o udział samolotów w dzisiejszej rekonstrukcji zaprzepaściła pogoda.

Jarek Antoszewski
koordynator rekonstrukcji.


P.S. Jeżeli ktoś chciałby podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi organizacji czy scenariusza proszę o maila na adres:
rekonstrukcja_tomaszow@wp.eu
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 21:41

Cóż...tak jak kiedyś wspominaliśmy i sugerowaliśmy zmianę.Impreza co trzy lata. :idea:
Ale teraz to jakby po zawodach
Moim zdaniem musowo zmienić sam zamsł i znalezć bardziej uskrzydlającą historię :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 08:21

Byłem, widziałem, czekałem z dziećmi cały rok. Oprócz bardzo dobrej pirotechniki było nudnie. Może należy zmienić formę, może zmienić miejsce (rekonstrukcja na ulicach miasta, oczywiście nie tak duża), a może nie mam racji. Czapki z głów przed organizatorami za upór w dążeniu do pokazania historii. Takiej imprezy nie robi się w tydzień.
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 08:39

Gość pisze:Bo w obecnym społeczeństwie szacunek maa kur.a , oszust i złodziej , gdyż społeczeństwo jest durnowate , bezmyślne i naśladujące celebrytów których wykreowali . Jednostki wartościowe , przynoszące istotny wkład w rozwój i poprawę życia owego społeczeństwa , uważani są za smutasów i nieciekawych, bo takiego kretyn nie rozumie gdyż jest głupkiem . Osoby typu Religa , tomaszowski p.Rak i inni którzy ni krzyczą a robią , nie są doceniani , bo głupek docenia drugiego głupka , gdyż mówią tym samym językiem

Masz rację, nie tylko mówią ale i piszą (ortografia) tak samo !
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 13:29

Gość pisze:Byłem, widziałem, czekałem z dziećmi cały rok. Oprócz bardzo dobrej pirotechniki było nudnie. Może należy zmienić formę, może zmienić miejsce (rekonstrukcja na ulicach miasta, oczywiście nie tak duża), a może nie mam racji. Czapki z głów przed organizatorami za upór w dążeniu do pokazania historii. Takiej imprezy nie robi się w tydzień.


No dobry pomysł.
Kobyły i wysadzanie chałup na Dąbrowie zdecydowanie się przejadło. Czas na zmianę scenariusza, bo ten sam serial co roku dłużej już nam nie będzie wchodził.


Panu Jarkowi podsuwam pomysł ze zdobyciem/odbiciem naszego niby ratusza przy rondzie, odbicie więźniów itp. Cokolwiek, byle nie to samo ósmy raz, bo nawet konie się zanudzą.
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 13:34

Gość pisze:Byłem, widziałem, czekałem z dziećmi cały rok. Oprócz bardzo dobrej pirotechniki było nudnie. Może należy zmienić formę, może zmienić miejsce (rekonstrukcja na ulicach miasta, oczywiście nie tak duża), a może nie mam racji. Czapki z głów przed organizatorami za upór w dążeniu do pokazania historii. Takiej imprezy nie robi się w tydzień.


Świetny pomysł! Proponuje wysadzenie handlowca jako rekonstrukcje wysadzenia synagogi, miejsce prawie się zgadza. Do tego jaki trwały efekt estetyczny w centrum !
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 14:31

Widzę że i Nasz POseł udzielał się POlitycznie, aż kolana ma POwypychane od klęczenia ! Mariusz niestety ale Kadencja Ci się kończy, załatwiaj sobię fuchę w PGE lub u wuja w Elektrowni Atomowej :lol: bo będziesz jak twoi wyborcy musiał robić za 1000zł. m-c ! https://www.facebook.com/media/set/?set ... 102&type=1
Na górę

Postautor: trooper » 22 wrz 2014, o 17:24

Trochę szkoda, że co roku organizowane są takie same rekonstrukcje bitew z Wojny Obronnej 1939, podczas gdy w tym roku zmarnowano doskonałą okazję do urządzenia obchodów 100-lecia wybuchu I wojny światowej. Na ziemi tomaszowskiej miały miejsce pierwsze boje tej wojny - Bitwa pod Komarowem pod koniec sierpnia 1914. Nie mylić z bitwą pod tym samym Komarowem 6 lat później, gdy pogoniliśmy bolszewicką zarazę. Bitwy w 1914 były największymi na tej ziemi, zdecydowanie większymi od tych z 1939, poległy w nich tysiące żołnierzy. Walczyli ze sobą Węgrzy, Słowacy, Czesi, Austriacy, Niemcy, Rumuni, Rusini (Ukraińcy), a nawet Bośniacy - a po drugiej stronie Rosjanie. Są grupy rekonstrukcyjne odtwarzające jednostki z tego okresu, wystarczyło się zainteresować. Rozmawiałem na wiosnę z dyrektorem muzeum regionalnego - i zero pojęcia czy zainteresowania.
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 21:23

Ja z przyczyn obiektywnych zawiesiłbym organizacje takich wojennych rekonstrukcji.
Wojna to nie zabawa i lepiej losu nie kusić.Co do historii to lepiej ją filmować.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”