Prawdziwki

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: zosss » 22 wrz 2014, o 15:43

Gdzie na prawdziwki ? ewentualnie kurki ...
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 15:56

Najlepiej do lasu, albo na zielony rynek.
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2014, o 16:02

prawdziwki i kurki -las lisciasty bukowo-debowy, podgrzybki -las iglasty, najlepiej sosnowy, mniej jodłowy
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2014, o 10:02

Gość pisze:prawdziwki i kurki -las lisciasty bukowo-debowy, podgrzybki -las iglasty, najlepiej sosnowy, mniej jodłowy

Jeśli jest wysyp ,to nawet na drodze rosną,dzisiaj byłem i nic ciekawego w lesie nie znalazłem :(
Na górę

Postautor: poulsk » 23 wrz 2014, o 10:29

Ja dwa tygodnie temu byłem na grzybach i jakiegoś szału nie było. Może w tym tygodniu będzie lepiej.


___
Tak się zastanawiam - też szukasz pracy? CV gotowe szablony
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2014, o 10:47

jest sporo rydzy-susiec
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2014, o 11:27

poulsk pisze:Ja dwa tygodnie temu byłem na grzybach i jakiegoś szału nie było. Może w tym tygodniu będzie lepiej.

Wlasnie wtedy bylo grzybów ful,teraz za zimno.
Na górę

Postautor: nnnnnnnn » 24 wrz 2014, o 06:07

A gdzie dokładnie na te rydze pojechać
Na górę

Postautor: Gość » 24 wrz 2014, o 06:56

Żaden grzybiarz nie powie Ci gdzie zbiera grzyby(jego odpowiedz będzie...,,w Łosińcu",..,,w Suścu",...,,pod Krasnobrodem"...ale to nic konkretnego bo nadal nie wiesz w którym miejscu masz wejść do lasu :wink:
Na górę

Postautor: Gość » 24 wrz 2014, o 07:30

Gość pisze:Żaden grzybiarz nie powie Ci gdzie zbiera grzyby(jego odpowiedz będzie...,,w Łosińcu",..,,w Suścu",...,,pod Krasnobrodem"...ale to nic konkretnego bo nadal nie wiesz w którym miejscu masz wejść do lasu :wink:

pytanie ; czy wogole sa, czy warto jechac ?
Na górę

Postautor: Gość » 24 wrz 2014, o 09:14

nnnnnnnn pisze:A gdzie dokładnie na te rydze pojechać

Są w Susciu. Jedna porządna kolonia i tnie się je, jak opieńki w czasie ich wysypu.
Poświęciłem masę czasu i wędrówki wzdłuż i wszerz i znalazłem grzybowisko w banalnym miejscu. Jeżdzę co roku i zawsze przywożę do domu zapas na zimę. Patrzę tylko na targ czy handlują rydzami. Dla mnie jest to sygnał, że czekają na mnie.
Pozdrawiam. Miłosnik grzybobrania.
Na górę

Postautor: Gość » 25 wrz 2014, o 10:30

Na razie nie ma sensu się wybierać, grzybów w lesie bardzo mało. Za zimno jest, ale nadają ocieplenie, więc może w przyszłym tygodniu coś się pojawi.
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 10:21

I jak są jakieś grzyby teraz?
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 14:07

Są dzisiaj od 11 do 13 nazbierałem wiadro 12l i 5l
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 15:42

A jakich grzybów ?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”