Leżanka dr Petera

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 20:15

:? Ja już nie mam siły :?
powinni ją postawić przed szpitalem!
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 21:38

Gość pisze::? Ja już nie mam siły :?
powinni ją postawić przed szpitalem!

o co ci konkretnie chodzi?
Na górę


Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 21:56

kolejny gadżet na rynku, tylko dlaczego nic do siebie nie pasuje - fontana nowoczesna - kamienie z Sudetów - łuk z karton-gipsu i teraz ławeczko-leżanka, może jeszcze coś dorzućmy? i tak już nic nie zaszkodzi temu przestrzennemu bajzlowi, szkoda słów
przypomina mi to taką scenę :)
https://www.youtube.com/watch?v=tVG0FYQ7Q8Q
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 22:04

Ja się pytam,gdzie jest presja społeczeństwa?


Peter powinien mieć swój pomnik popiersie na skwerze przed szpitalem.Zamiast tej armaty,ktora powinna wrócić na swoje fawne miejsce.NIe mam pojecia,kto wysadzi ją na ten wielki cokół.Wygld bardziej komoczny ni godny.
Ale co tu gadać,jak o scianę :twisted:
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 22:14

Wiecie co na to powiedziałby dr P.?
Ludzie! Zamiast myśleć o takich (tu wstawcie sobie jakiś zgrabne brzydkie słowo) oddajcie te kase na lepsze jedzenie dla chorych :!:

Kto go znał i z nim pracowa ten wie,że był stanowczy i mądry oraz niezwykle rozsądny.
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2014, o 22:53

Czy to prawda,czy żart. Jeżeli to prawda to Najwyższy, ulituj się nad tymi,którzy to wymyślili i daj im trochę oleum. Myślę,że ś.p. dr.Peter wolałby aby z opieki szpitalnej zadowoleni byli pacjenci tam przebywający na leczeniu. a jeżeli chodzi o pomnik to bardziej godnym pomnikiem byłoby nadanie szpitalowi Jego Imienia (bo sobie na to zasłużył) a nie ławeczka na rynku (jak napisano w 1-szm poście) z jego postacią, przy której będą siadać smakosze procentów przypijając "na zdrowie".Zastanawia mnie jak kilka decyzyjnych osób wie czego mieszkańcy miasta chcą i z czego będą zadowoleni (a może się mylę). I jeszcze jedno- w/g informacji TZ, decyzja o takim upamiętnieniu zapadła dzisiaj i dalej, żę wykonawcą pomnika jest artysta z określonym projektem. Jeżeli jest już projekt i zabezpieczono na ten cel środki finansowe to myślę, że decyzja o tym zapadła odpowiednio wcześniej a jeżeli tak to dlaczego utrzymywana była w tajemnicy?
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 08:06

Znowu ktoś (?) robi coś pod publikę? Jeśli faktycznie jest to prawda, to rzecz jest absolutnie nie przemyślana. Populistyczny pomysłodawco! Takie ławeczki stawiane są w miejscowościach turystycznych, tam gdzie przewijają się rzesze odwiedzających. Z pewnością nie pasuje ona do zgoła cmentarnego rynku Tomaszowa i towarzystwa miejscowych lumpów. Ani to pomnik, ani atrakcja turystyczna. Nie będę ci jednak podpowiadał, gdyż za pieniądze które bierzesz powinieneś wiedzieć gdzie ją ustawić, z szacunkiem dla Wielkiego Tomaszowianina, Obywateli tego miasta i kiedyś może licznych turystów, spragnionych widoku fontanny i zegara słonecznego, wtulonego w osłaniające go od promieni słonecznych drzewo. Kończ waść i wstydu oszczędź zarówno mieszkańcom, jak i historii tego miasta!
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 10:42

Można wejść na stronę artysty,by ocenić jaki prezentuje kierunek w sztuce.


No chyba,źe odejdzie od swoich artystycznych przekonań i stworzy coś dla prostego ludu :idea: bo przecieź jeść trzeba!

Mamy prawo do oceny tego projektu jako beneficjenci tegoż prezentu- miasto ludziom!
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 13:00

Gość pisze:Ja się pytam,gdzie jest presja społeczeństwa?


Peter powinien mieć swój pomnik popiersie na skwerze przed szpitalem.Zamiast tej armaty,ktora powinna wrócić na swoje fawne miejsce.NIe mam pojecia,kto wysadzi ją na ten wielki cokół.Wygld bardziej komoczny ni godny.
Ale co tu gadać,jak o scianę :twisted:



No to się Gościu popisałeś:
Poczytaj najpierw o pomniku Tadeusza Kościuszki zanim cokolwiek napiszesz bo się tylko ośmieszasz.

Oryginalne miejsce tego pomnika obecnie zajmowane jest przez oddział zakaźny (może ustawić ją na dachu albo oddział zburzyć)

Jest to pomnik o bardzo bogatej historii, próbowali go zniszczyć Niemcy w czasie okupacji i nie wyszło im bo między innymi Dr Peter uchronił elementy pomnika przed zniszczeniem a teraz co ? Bydło bez wiedzy i elementarnych podstaw historii ogłupione, chce dokończyć dzieła hitlerowców.

Ale pustaka nie wypełnisz co najwyżej betonem.
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 13:13

Proszę przyliż nam historię tego pomnika i jego losy po wojennej zawierusze.Kto co i kiedy?
To czy wygląda dobrze zostawiam do oceny bardziej wrazliwym artystycznie.
Ten skwer tez nigdy nie miał szczęścia aby dobrze wyglądać.

ale wróćmy do leżanki :!: konkretnie,gdzie będzie ustawiona?
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 13:18

Bydło bez wiedzy i elementarnych podstaw historii


zapamiętamy to historykom :wink:
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 17:17

:roll:
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 19:43

Gość pisze:Proszę przyliż nam historię tego pomnika i jego losy po wojennej zawierusze.Kto co i kiedy?
To czy wygląda dobrze zostawiam do oceny bardziej wrazliwym artystycznie.
Ten skwer tez nigdy nie miał szczęścia aby dobrze wyglądać.

ale wróćmy do leżanki :!: konkretnie,gdzie będzie ustawiona?

Ja nie o leżance, lecz pomniku-armacie na skwerze przy szpitalu. Jeśli ten pomnik masz na myśli, to ja pamiętam z licealnych czasów /lata siedemdziesiąte/, że stał przy żeńskim internacie Liceum. Wg oficjalnej wersji pomnik miał symbolizować armatę rosyjską, zdobytą pod Racławicami przez Bartosza Głowackiego, patrona Liceum na górce. Po przeniesieniu jej w obecne miejsce w mieście było mnóstwo komentarzy, że wreszcie armata jest skierowana we właściwą stronę. :lol: Wcześniej lufa była wymierzona w budynek Liceum. Wojennych i przedwojennych losów armaty nie znam.
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2014, o 22:16

Też ją(tę armatę pamiętam z liceum) dlatego wydawało mi sie,że to jej miejsce.Bardziej tam pasowała.
Co do leżanki to moja mama mówi,że doktor z takiej lawki nie byłby zadowolony.Co wiecej pomysłowadwców rozniósłby na strzempy za taki pomysł :panzielony: wydatkowania pieniędzy.
Szpital byl jego drugim domem i prędzej załožyłby przyszpitalny ogród dla grużlików lub spa dla reumatyków.
Taki był :wink:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”