Konto oszczędnościowe. Czy to się opłaca?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: olterek » 10 paź 2014, o 07:21

Witam. Czy warto jest założyć sobie konto oszczędnościowe?
Mam wprawdzie częśc kasy na lokacie ale ta ma termin i raczej nie zerwę.A część pieniędzy przydałoby się jednak mieć do dyspozycji.
Tak więc zastanawiam się nad kontem oszczędnościowym. Ile rocznie można zarobić?
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2014, o 08:46

Zależy od banku, ale konto jest dużo lepsze bo jesteś wolny, możesz dopłacać kiedy chcesz i wypłacać. Ja używam takiego od kilku lat i sobie chwalę. (millenium)
Na górę

Postautor: Autor344 » 10 paź 2014, o 15:32

Gość pisze:Zależy od banku, ale konto jest dużo lepsze bo jesteś wolny, możesz dopłacać kiedy chcesz i wypłacać. Ja używam takiego od kilku lat i sobie chwalę. (millenium)

Właśnie o tym samym pomyślałem. Zastanawia mnie jednak kwestia samego oprocentowania. O ile lokaty są obecnie bardzo nisko oprocentowane ( obecnie mam pieniądze na lokacie 3,5%) to pewnie na koncie oszczędnościowym zarobi się o wiele mniej.
Jakie masz oprocentowanie u siebie?
Na górę

Postautor: karmazyn » 11 paź 2014, o 15:26

Mam konto oszczędnościowe w Bank Smart. Oprocentowanie na koniec września wynosiło 4% a więc najwyższe w kraju. Zdaję sobie sprawę, że po ostatnim obniżeniu stóp to się zmieni, ale spodziewam się, że i tak oprocentowanie będzie jedno z wyższych. Konto darmowe, bez opłat, mogę wpłacać i wypacać kiedy chcę nie tracąc odsetek.
Na górę

Postautor: karmazyn » 15 paź 2014, o 11:00

Bank Smart jest całkowicie mobilny i dzięki aplikacji na smartfona można korzystać z jego usług w każdej sytuacji i o każdej porze.
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2014, o 16:50

karmazyn pisze:Bank Smart jest całkowicie mobilny i dzięki aplikacji na smartfona można korzystać z jego usług w każdej sytuacji i o każdej porze.

Nastepny parabank,widać to po tym że dają coś extra.
Na górę

Postautor: karmazyn » 18 paź 2014, o 15:19

Gość pisze:Nastepny parabank,widać to po tym że dają coś extra.


I tu jesteś w błędzie. Bank SMART jest częścią FM Bank PBP S.A., banku działającego od wielu lat w Polsce. Smart bank jest inny,bo odszedł od utartych stereotypów i stawia na nowoczesną bankowość mobilną.
Na górę

Postautor: soken » 22 paź 2014, o 08:11

Czy działa on w tej samej grupie co Mbank?
W sumie oprocentowanie konta jest niezłe ( 4% to nawet więcej niż na lokacie...).
Zastanawiam się jednak ile taka promocja się utrzyma.
Sam obecnie mam konto oszczędnościowe w GETIN Online. Brak darmowych przelewów ( no jest tam 1 na miesiąc...) ale oprocentowanie nie jest takie złe.
Na górę

Postautor: maja123 » 24 paź 2014, o 08:16

Ja też zastanawiałam się nad tym bankiem ale doszłam do wniosku,że dobie odpuszczę.
Ja mam w bgź obecnie. No oprocentowanie jakie jest takie jest ( czyli niezbyt wysokie...) jednak jest :P
I masz pewność,że nic się nie stanie z Twoją kasą bo to jednak jest wiekszy bank.
Na górę

Postautor: karmazyn » 24 paź 2014, o 10:15

soken pisze:W sumie oprocentowanie konta jest niezłe ( 4% to nawet więcej niż na lokacie...).
Zastanawiam się jednak ile taka promocja się utrzyma.



To nie jest promocja. Smart konto daje oprocentowanie 4% do kwoty 50tys. zł.
Na górę

Postautor: playka » 29 paź 2014, o 06:39

No to to ma sens.
4% to lepiej niż ogólnie na lokacie. Interesuje mnie jeszcze to czy na koncie są jakieś opłaty? Za prowadzenie na przykład? Bo to też się liczy.
Sama obecnie mam konto w Aliorze i wprawdzie oprocentowanie nie jest takie wysokie ale za to opłat brak :)
Na górę

Postautor: Gość » 29 paź 2014, o 10:52

w sumie jest to sensowne, bo zarabiają na obracaniu naszymi pieniędzmi
Na górę

Postautor: karmazyn » 31 paź 2014, o 13:04

playka pisze:No to to ma sens.
4% to lepiej niż ogólnie na lokacie. Interesuje mnie jeszcze to czy na koncie są jakieś opłaty? Za prowadzenie na przykład? Bo to też się liczy.
Sama obecnie mam konto w Aliorze i wprawdzie oprocentowanie nie jest takie wysokie ale za to opłat brak :)


W bank smart też nie ma opłat.
Na górę

Postautor: Gość » 1 lis 2014, o 12:54

stopy spadają już za moment obniżą procenty i przestanie się opłacać
Na górę

Postautor: dwarka » 4 lis 2014, o 08:13

I tak obecnie mało się opłaca ale biorąc pod uwagę deflację to nie jest tak źle. Poza tym konto oszczędnościowe służy głównie do oszczędzania a nie do inwestowania , nie sądzicie?
Sama mam na koncie 10 tys. złotych. Nie są to takie niskie oszczędności ale raczej nic innego z nimi nie zrobię bo to za mało na jakieś inwestycje.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”