ulubione cytaty na temat religii rzymskokaltolickiej

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: milusia » 17 paź 2014, o 14:38

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."
(Tadeusz Kościuszko)

"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."
- George Bernard Shaw

"Religia jest obrazą godności ludzkiej.
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy.
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy, potrzeba religii"
-Richard Dawkins-

Testament
Autor tekstu: John Deer

Niech nad mym grobem oszust czarny
Nie wznosi w niebo swoich dłoni
Na nic mi jego obrzęd marny
Gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie

Nic mi martwemu z pustych zwrotów
Obłudnych próśb i modłów płatnych
Faryzeusza, który gotów
Wziąć od biedaka grosz ostatni

Niech mnie nie żegna świątobliwy
Wilk przyodziany owczą skórą
Przejrzałem jego serce chciwe
I myśli podłe pod tonsurą

Nie wskrzeszą mnie nabożne gesty
Ani organów głośne granie
Liść mnie pożegna swym szelestem
I gwiazd odległych migotanie

Szum lasu niech mi towarzyszy
I pieśń srebrzysta górskiej rzeki
Gdy w wiekuistej spocznę ciszy
Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki.


"Potępiam chrześcijaństwo, podnoszę przeciw Kościołowi chrześcijańskiemu najstraszniejsze ze wszystkich oskarżeń, jakie kiedykolwiek wyszły z ust oskarżyciela. Jest on w najwyższym stopniu skorumpowany... z każdej wartości uczynił jej przeciwieństwo, z każdej prawdy kłamstwo, z każdej prawości nikczemność duszy... Nazywam chrześcijaństwo jednym wielkim przekleństwem, jednym wielkim wewnętrznym zepsuciem, jednym wielkim instynktem zemsty, dla którego żaden środek nie jest dostatecznie trujący, podstępny, mały - nazywam je jedną, nie dającą się zmyć plamą na honorze ludzkości...”
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2014, o 09:56

Ojejku,jaki ty inteligentny jesteś...takie piękne słówka tutaj cytujesz.Normalnie jestem pod wrażeniem.Nie zapomnij tylko w testamencie chociaz zapisać,zeby "żaden czarny nad tobą dłoni nie wznosił",gdy ty już będziesz w trumience grzecznie leżał...taki cichy ,spokojny,zamyślony...żeby nikt cie nie odprowadzal na cmentarz,a najlepiej niech cie tak od razu do krematorium włożą,bo w końcu co to za różnica.Tobie i tak nic ani nikt niepotrzebny.Spokoju ducha ci życzę po tym ,coś tu wypisał.
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2014, o 10:02

Modlitwa za pieniądze jest nieważna
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2014, o 10:10

Gość pisze:Modlitwa za pieniądze jest nieważna

Nie w/g klechy i mohera . Co mówi czarna pijawka to ważniejsze od rozumu , ile ma go moher
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2014, o 20:14

Gość pisze:Ojejku,jaki ty inteligentny jesteś...takie piękne słówka tutaj cytujesz.Normalnie jestem pod wrażeniem.Nie zapomnij tylko w testamencie chociaz zapisać,zeby "żaden czarny nad tobą dłoni nie wznosił",gdy ty już będziesz w trumience grzecznie leżał...taki cichy ,spokojny,zamyślony...żeby nikt cie nie odprowadzal na cmentarz,a najlepiej niech cie tak od razu do krematorium włożą,bo w końcu co to za różnica.Tobie i tak nic ani nikt niepotrzebny.Spokoju ducha ci życzę po tym ,coś tu wypisał.

Uwazasz ze jestes kims lepszym bo wierzysz?Mozesz wierzyc ze dinozaury stworzono razem z czlowiekiem ale byly pierwsze i niepodzielnie panowaly miliony lat.Nikt ich na arke nie zabieral.Mozesz wierzyc ze swiety czynil cuda aja sie pytam dlaczego tyle osob pozostawil w niedoli i z chorobami .Mam moc to pomagam wszystkim.Po co nawracac z trudem swiat nawracac i oddawac za ludzi zycie wystarczy najprostszy cud i wszyscy by uwierzyli bez oddawania zycia.Cud to odrosniecie reki np a nie to ze jedno usg wykazalo guza a drugie juz po modlitwach nie wykazalo.Cud nad wisla to byl taki sam jak cud pod stalingradem.Wiele razy slabsze teoretycznie armie wygrywaly przypisujac pomoc Atenie , psejdonowi Odonowi itd.Czujesz wyzszosc nad tymi co tylko legna w ziemi bo ty zasiadziesz na tronie.
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2014, o 20:42

Gość pisze:Ojejku,jaki ty inteligentny jesteś...takie piękne słówka tutaj cytujesz.Normalnie jestem pod wrażeniem.Nie zapomnij tylko w testamencie chociaz zapisać,zeby "żaden czarny nad tobą dłoni nie wznosił",gdy ty już będziesz w trumience grzecznie leżał...taki cichy ,spokojny,zamyślony...żeby nikt cie nie odprowadzal na cmentarz,a najlepiej niech cie tak od razu do krematorium włożą,bo w końcu co to za różnica.Tobie i tak nic ani nikt niepotrzebny.Spokoju ducha ci życzę po tym ,coś tu wypisał.

Znowu dyżurny pasterz się odezwał :wink:
Może jednak napisałbyś coś na temat- dlaczego w taki sposób postrzegają Was inni?
Ty jesteś aż tak inteligentny, że tylko odwieczne straszenie piekłem Ci pozostaje....żałosne
Tym bardziej,że za takie "czary" życzycie sobie bardzo słono płacić
Chociaż nie wszyscy. Osobiście poznałem ostatnio dwóch księży (daleko od Tomaszowa), dla których mam szacunek. Proszę sobie wyobrazić, że za sakramenty, czy odwiedzanie chorych nie domagają się kasy, podczas mszy nie straszą tak jak ten tutaj i nie zajmują się politykowaniem.
Musi Cię to martwić, bo to też Twoja przyszłość. Kwestią czasu jest to, że nawet do Tomaszowa dojdzie zakaz pobierania opłat za sakramenty...
...ale tylko w takiej formie możecie przetrwać
Bo księża są potrzebni, ale księża prawdziwi. Myślałem że już takich nie ma. Cieszę się, że się pomyliłem
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2014, o 20:43

Gość pisze:
Gość pisze:Ojejku,jaki ty inteligentny jesteś...takie piękne słówka tutaj cytujesz.Normalnie jestem pod wrażeniem.Nie zapomnij tylko w testamencie chociaz zapisać,zeby "żaden czarny nad tobą dłoni nie wznosił",gdy ty już będziesz w trumience grzecznie leżał...taki cichy ,spokojny,zamyślony...żeby nikt cie nie odprowadzal na cmentarz,a najlepiej niech cie tak od razu do krematorium włożą,bo w końcu co to za różnica.Tobie i tak nic ani nikt niepotrzebny.Spokoju ducha ci życzę po tym ,coś tu wypisał.

Uwazasz ze jestes kims lepszym bo wierzysz?Mozesz wierzyc ze dinozaury stworzono razem z czlowiekiem ale byly pierwsze i niepodzielnie panowaly miliony lat.Nikt ich na arke nie zabieral.Mozesz wierzyc ze swiety czynil cuda aja sie pytam dlaczego tyle osob pozostawil w niedoli i z chorobami .Mam moc to pomagam wszystkim.Po co nawracac z trudem swiat nawracac i oddawac za ludzi zycie wystarczy najprostszy cud i wszyscy by uwierzyli bez oddawania zycia.Cud to odrosniecie reki np a nie to ze jedno usg wykazalo guza a drugie juz po modlitwach nie wykazalo.Cud nad wisla to byl taki sam jak cud pod stalingradem.Wiele razy slabsze teoretycznie armie wygrywaly przypisujac pomoc Atenie , psejdonowi Odonowi itd.Czujesz wyzszosc nad tymi co tylko legna w ziemi bo ty zasiadziesz na tronie.

Jego rozum nie ogarnia promila części świata , więc musi mieć wiarę w której jest jedna odpowiedz ( bóg tak chciał i on może wszystko) nie wymagająca myślenia , bo od myślenia to mu głowa pęka . I wiara jest właśnie pożyteczna dla tych ludzi , gdyż bez wiary czułby się jak mysz w pułapce , mając na każde pytanie gotową odpowiedz , uważa się za medrca .
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2014, o 23:22

Katotalib nie myśli. Katotalib wierzy tylko, że myśli ...
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2014, o 09:50

Czy chociaż jednym słowem napisałem,że jestem lepszy? Ani razu .Ale przeklinać chrześcijaństwo, to przeklinać Chrystusa, Jego Matkę ,Komunie sw,Mszę św, wszelkie sakramenty,ludzi znanych a związanych z Kościołem , przeklinać Krzyż ,Zmartwychwstanie....Można by wymieniać tysiące elementów zwiazanych z tą religia.Nie czuję sie jak mysz w pułapce,ale wiara jest mi tak potrzebna jak powietrze dla oddechu i wcale się tego nie wstydzę.Wiem,że za chwilę iles wypowiedzi pojawi sie tutaj i będą mnie wyśmiewać.Ja po prostu mam to w d...e.Mam swoje zasady,swoje przekonania-i wcale nie zaślepione-.Nie rozumiem tylko ile głupoty,tupetu i beznadziejnej odwagi trzeba mieć,by przeklinać Boga.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2014, o 11:49

Jak można przeklinać kogoś, kogo nie ma ? I kto tu przeklina boga ? Nie utożsamiaj kościoła ( instytucji ) i jego aparatczyków z bogiem.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2014, o 11:53

bóg , przyjacielu , to jest słowo . Znaczy dla każdego coś innego . Widać to po ewolucji chrześcijaństwa , z podstawowych 10 przykazań zrobiło się milion i nadal powstają kolejne . Czyżby bóg nadal pisał swą księgę a może piszą ją diabły w czarnych sukienkach ? I o to mi chodziło byś myślał a nie przyjmował cudze myśli za swoje , szczególnie gdy są kłamliwe . Wiara nie powinna oznaczać bezmyślności a propagować zgodne współżycie wszelkich organizmów na Ziemi .Slepa wiara w księdza prowadzi do piekła i tam się znajdziesz gdy nie zaczniesz analizować ich słów i czynów . Jeśli przestępca , bandyta , mafioso mnie uczy jak żyć i ja przyjmuję jego nauki , sam się staje przestępcą . Ale to wyższa szkoła rozumowania , nie dla was mohery , wasz los iest nierozłącznie związany z czarnymi sukienkowymi przestępcami . Dobrego samopoczucia w dzisiejszym dniu i następnych
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2014, o 14:19

A jak ty sobie wyobrażasz chrześcijaństwo bez Boga? a tak przecież w pierwszym tekście tego tematu zostalo wypowiedziane.Czytaj uważnie i nie udawaj wielce mądrego,bo nie takich zapatrzonych w siebie i w swoją mądrość Pan Bóg "zrzucał z tronu". Wielu "myślicieli" bylo przed tobą i jakoś im się nie udalo,a religia trwa.I miliony ludzi na ziemi ja wyznają.Tyle ode mnie w tym temacie.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2014, o 14:23

Gość pisze:bóg , przyjacielu , to jest słowo . Znaczy dla każdego coś innego . Widać to po ewolucji chrześcijaństwa , z podstawowych 10 przykazań zrobiło się milion i nadal powstają kolejne . Czyżby bóg nadal pisał swą księgę a może piszą ją diabły w czarnych sukienkach ? I o to mi chodziło byś myślał a nie przyjmował cudze myśli za swoje , szczególnie gdy są kłamliwe . Wiara nie powinna oznaczać bezmyślności a propagować zgodne współżycie wszelkich organizmów na Ziemi .Slepa wiara w księdza prowadzi do piekła i tam się znajdziesz gdy nie zaczniesz analizować ich słów i czynów . Jeśli przestępca , bandyta , mafioso mnie uczy jak żyć i ja przyjmuję jego nauki , sam się staje przestępcą . Ale to wyższa szkoła rozumowania , nie dla was mohery , wasz los iest nierozłącznie związany z czarnymi sukienkowymi przestępcami . Dobrego samopoczucia w dzisiejszym dniu i następnych


Nie pisałem o żadnej wierze w ksieży.Naucz sie czytać ze zrozumieniem.Ksiądz to zwyczajny człowiek ,a wiara odnosi sie do Boga.Pilnuj swojego piekła.Moja wiara nie jest ślepa.I dla twojej wiedzy-nie jestem żadnym moherem.Ale mam gdzieś twoje docinki.Świadczą tylko twojej kulturze. ...
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2014, o 15:57

Gość pisze:A jak ty sobie wyobrażasz chrześcijaństwo bez Boga? a tak przecież w pierwszym tekście tego tematu zostalo wypowiedziane.Czytaj uważnie i nie udawaj wielce mądrego,bo nie takich zapatrzonych w siebie i w swoją mądrość Pan Bóg "zrzucał z tronu". Wielu "myślicieli" bylo przed tobą i jakoś im się nie udalo,a religia trwa.I miliony ludzi na ziemi ja wyznają.Tyle ode mnie w tym temacie.

A wiesz lub myślałeś nad tym dlaczego religie są na świecie ? Pisałem o tym ale dla ciebie za trudne zrozumienie tekstu , bezmyślne klepanie modlitw lub mszy ( automatyzm odpowiedzi ) to jest to na czym się znasz . Ale religie istniały przed chrześcijaństwem tysiące tat wcześniej , gdyż człowiek nieustannie poszukuje odpowiedzi skąd się wziął i po co żyje . Zawsze znajdą się magowie i czarodzieje którzy znają odpowiedz , lecz jest to odpowiedz dla prostego i ciemnego ludu , bezmyślnego i bez wyobraźni i logiki . Im to wystarcza , gdyż gdyby naukowiec stanął przed nimi i zaczął udowadniać w jaki najprawdopodobniej sposób powstał świat i skąd się wziął człowiek , to ponad 90 % ludi nie zrozumiała by jego pierwszego zdania . A religia fantastycznie to tłumaczy . Bajka dla ciebie też jest zrozumiała , krasnoludki , baba jaga , alladyn , czary -mary . To rozumiesz , nauki nie . Dlatego religia będzie zawsze , bo takich ludzi jak ty jest większość . Mało z tego zrozumiesz co piszę ale może się znajdzie taki co zatrybi część i pomyśli głębiej i zacznie drążyć temat zestawiając fakty , nie mity .
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2014, o 16:06

Gość pisze:
Gość pisze:bóg , przyjacielu , to jest słowo . Znaczy dla każdego coś innego . Widać to po ewolucji chrześcijaństwa , z podstawowych 10 przykazań zrobiło się milion i nadal powstają kolejne . Czyżby bóg nadal pisał swą księgę a może piszą ją diabły w czarnych sukienkach ? I o to mi chodziło byś myślał a nie przyjmował cudze myśli za swoje , szczególnie gdy są kłamliwe . Wiara nie powinna oznaczać bezmyślności a propagować zgodne współżycie wszelkich organizmów na Ziemi .Slepa wiara w księdza prowadzi do piekła i tam się znajdziesz gdy nie zaczniesz analizować ich słów i czynów . Jeśli przestępca , bandyta , mafioso mnie uczy jak żyć i ja przyjmuję jego nauki , sam się staje przestępcą . Ale to wyższa szkoła rozumowania , nie dla was mohery , wasz los iest nierozłącznie związany z czarnymi sukienkowymi przestępcami . Dobrego samopoczucia w dzisiejszym dniu i następnych


Nie pisałem o żadnej wierze w ksieży.Naucz sie czytać ze zrozumieniem.Ksiądz to zwyczajny człowiek ,a wiara odnosi sie do Boga.Pilnuj swojego piekła.Moja wiara nie jest ślepa.I dla twojej wiedzy-nie jestem żadnym moherem.Ale mam gdzieś twoje docinki.Świadczą tylko twojej kulturze. ...


Jeżeli chodzisz na msze , przyjmujesz sakramenty z rąk KSIĘDZA , słuchasz jego nauk , wykonujesz nakazy , ( posty , dyspensy , mówi co dobre co złe , na kogo głosować itd ) to to jest WIARA iż ksiądz jest twoim mentorem i autorytetem i wykonujesz jego zalecenia . Gdy mu mówisz o najintymniejszych sprawach na spowiedzi ( gdy nie powiesz tego żadnemu innemu człowiekowi ) to kim jest ksiądz dla ciebie ? Ja widzę że wierzysz w niego bardziej niż w siebie i własny rozum . /przeanalizuj to co napisałem a jak nie rozumiesz czegoś to skonsultuj się z synem , by ci wytłumaczył sens
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”