zagadka

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: klient » 25 paź 2014, o 23:31

jakiego produktu jest to skład - mleko krowie odtłuszczone, tłuszcz roślinny uwodorniony (18%), stabilizator zagęstnik E1422, żelatyna wieprzowa. Odpowiedz to skład naszej Tomaszowskiej śmietany ZNAKOMITA 18 % :lol: Dziś wrzuciłem do koszyka, kupiłem po drodze ze sklepu zagłębiłem się w lekturę składu i :shock: myślałem że śmietanę odwirowuje się z mleka, zaszczepia jakieś żywe kultury bakterii i tyle.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2014, o 07:37

Ciekawi mnie, w jaki sposób zostaje wyliczony procent tłuszczu w śmietanie. Logicznie, tym tłuszczem powinna być zawartość tłuszczu z mleka naturalnego , a tu piszą, że mleko jest odtłuszczone a tłuszczem w ilości 18% jest tłuszcz roślinny uwodorniony (18%). W mojej śmietanie , też 18%, jest w zawartości śmietana, tłuszcz, w tym kwasy tłuszczowe nasycone , węglowodany, w tym cukry, białko , sól, skrobia modyfikowana, stabilizator i pektyny. Tyle dobrodziejstw nam serwują. I to, pomyśleć , ogarniamy jedynym, pięknym słowem śmietana .
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2014, o 08:50

Gość pisze:Ciekawi mnie, w jaki sposób zostaje wyliczony procent tłuszczu w śmietanie. Logicznie, tym tłuszczem powinna być zawartość tłuszczu z mleka naturalnego , a tu piszą, że mleko jest odtłuszczone a tłuszczem w ilości 18% jest tłuszcz roślinny uwodorniony (18%). W mojej śmietanie , też 18%, jest w zawartości śmietana, tłuszcz, w tym kwasy tłuszczowe nasycone , węglowodany, w tym cukry, białko , sól, skrobia modyfikowana, stabilizator i pektyny. Tyle dobrodziejstw nam serwują. I to, pomyśleć , ogarniamy jedynym, pięknym słowem śmietana .

a jak na opakowaniach wyeksponowana ta zawartość tłuszczu 18%, w sumie 18% to dla tych bogatych biedniejsi kupują 12% :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2014, o 11:06

Żelatyna :?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”