Handel papierosami bez akcyzy na ul. Traugutta

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: opal » 31 paź 2014, o 09:21

Czy ktoś wreszcie zrobi porządek z tymi natrętnymi osobami? Nie można spokojnie przejść chodnikiem, ani spokojnie wejść do Galerii Rynek. Na każdym kroku oferują te papierosy. Policja i straż miejska mają to w "głębokim poważaniu". Dla nich widocznie nie ma problemu. Ciągle handlują te same osoby i moim zdaniem dość szybko można temu przeciwdziałać. Pytam się, po co w rejonie ul. Traugutta od kilku już miesięcy funkcjonuje monitoring? Czy ktoś sprawdza co się tam nagrywa? Przecież na podstawie nagrań można "wyłapać" tych handlujących. Czy ten monitoring jest tylko po to aby był? Zjawisko to stanowi antyreklamę naszego miasta i przynosi nam wstyd. Niech ktoś wreszcie się tym zainetresuje. Co o tym sądzicie?
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 09:25

Aby było śmieszniej,to te kamery działają cały czas i każdy może sobie oglądać online w internecie,a nasza władza zapewne ma za wolny internet ? !!!
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 10:11

stań ty to od razu ciebie zgarną.To jest mafia.To trzeba interwencji ,uwagi ludzi z wykształceniem.którzy w jeden dzień to wyplewią.
Na górę

Postautor: Olo1 » 31 paź 2014, o 13:06

Wiele razy tamtędy chodziłem i ani razu nikt nie zapytał mnie czy kupie papierosy chociaz zdazalo sie ze kupowalem komus gdyz sam nie pale. Osobiscie mi to nie przeszkadza, palacze maja taniej a dla sprzedajacych to jedyna forma zarobku.Jak to sie mowi : jeszcze sie taki nue urodził co by każdemu dogodził.
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 13:46

Olo1 pisze:Wiele razy tamtędy chodziłem i ani razu nikt nie zapytał mnie czy kupie papierosy chociaz zdazalo sie ze kupowalem komus gdyz sam nie pale. Osobiscie mi to nie przeszkadza, palacze maja taniej a dla sprzedajacych to jedyna forma zarobku.Jak to sie mowi : jeszcze sie taki nue urodził co by każdemu dogodził.

Co tu ma do rzeczy "dogadzanie"? Zaczepiają wszystkich - bardzo dziwne, że ciebie nie zaczepiają. Teraz pytanie do Burmistrza i ludzi pilnujących porządku prawnego w naszym mieście. Czy w Tomaszowie można handlować papierosami na ulicy?
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 14:07

Nie tylko papierosami alkoholem ..... moze ktos zajmie sie ta sprawa
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 14:55

Ile to już lat, i tak nic z tym nie zrobią.


_
catering warszawa
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 15:59

Gość pisze:Ile to już lat, i tak nic z tym nie zrobią.


Taką skuteczną mamy straż miejską
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 16:15

Gość pisze:Nie tylko papierosami alkoholem ..... moze ktos zajmie sie ta sprawa


Proszę bardzo, Izba Celna w Białej Podlaskiej ogarnia też nasz teren.
Jest podany telefon, mail - można dzwonić, można napisać...
http://www.bialapodlaska.uc.gov.pl/?obiekt=15
Na górę

Postautor: png » 31 paź 2014, o 17:47

opal pisze: Nie można spokojnie przejść chodnikiem, ani spokojnie wejść do Galerii Rynek. Na każdym kroku oferują te papierosy

Czy zaczepką jest ciche pytanie niby do osoby przechodzącej: "papierosy?" Nie jesteś zainteresowany to ignorujesz i idziesz dalej, nie wiem w czym problem. Jeżeli nie masz większych zmartwień w życiu to wydaje mi się, że jesteś osobą bardzo znerwicowaną.
Mimo, że nie jest to legalne, to te fajki z przemytu dają utrzymanie sprzedającym, jak i pomagają zaoszczędzić palaczom. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to łamanie prawa, ale niestety czasy są jakie są - każdy kombinuje jak może. Za komuny ludzie również róznych rzeczy się chwytali i nikomu, oprócz szeroko pojętej władzy, to nie przeszkadzało.
I proszę mi nie mówić, że prawo to rzecz święta, ponieważ jestem przekonany, że każdy chociaż raz w życiu je złamał, nawet nieświadomie, kwestia tylko tego, żeby samemu przed sobą się do tego przyznać.
Postem tym oczywiście nie nakłaniam do życia wbrew przyjętym kodeksom, staram się jedynie spojrzeć na sprawę z szerszej perspektywy.
Ps. nie palę :wink:
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 17:51

Pomagamy w ten sposób Ukrainie dążącej do wstąpienia do UE i popieramy w ten sposób zachodzące tam demokratyczne przemiany.
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2014, o 18:06

Przestancie pitolic! Juz sie zapomnialo jak Polacy handlowali w innych krajch? Moze nie wiecie to zapytajcie rodzicow! Zapewniam Was ze czasem bylo mi wstyd jak zachowuja sie nasi rodacy zagranica. Ukraincy przy nich to bardzo kulturalni ludzie.
Na górę

Postautor: Gość » 1 lis 2014, o 02:54

Gość pisze:
Olo1 pisze:Wiele razy tamtędy chodziłem i ani razu nikt nie zapytał mnie czy kupie papierosy chociaz zdazalo sie ze kupowalem komus gdyz sam nie pale. Osobiscie mi to nie przeszkadza, palacze maja taniej a dla sprzedajacych to jedyna forma zarobku.Jak to sie mowi : jeszcze sie taki nue urodził co by każdemu dogodził.

Co tu ma do rzeczy "dogadzanie"? Zaczepiają wszystkich - bardzo dziwne, że ciebie nie zaczepiają. Teraz pytanie do Burmistrza i ludzi pilnujących porządku prawnego w naszym mieście. Czy w Tomaszowie można handlować papierosami na ulicy?

Jezeli nie wiesz co to dogadzanie to popytaj kolegow albo kogos starszego, tutaj chodzi o to ze jak zabraknie tanich fajek to i tak beda narzekac albo na coś innego albo na to ze szkoda ze juz ich niema bo bylo taniej.
Na górę

Postautor: marcin_rom » 1 lis 2014, o 07:20

Palenie papierosów to podtruwanie się a nie dogadzanie
Na górę

Postautor: Gość » 1 lis 2014, o 07:25

Dlatego należy zlikwidować straż miejską
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”