Jakich połączeń dalekobieżnych nam brakuje :)?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: wersatis » 11 lis 2014, o 11:43

Witajcie.

Jak zapewne wiecie od jakiegoś czasu jeździ z Tomaszowa nowa firma Albatrosbus do Warszawy. Staram się im bezpłatnie pomagać, aby zostali u nas na dłużej. Jakie macie sugestie godzinów odjazdów?
Aktualnie mamy kursy o 1:20, 12:00 oraz 18:40. Zgłaszałem już potrzebę kursu koło godz. 15. Ma być to w najbliższym czasie uwzględnione.

Dodatkowo chce powalczyć o łącznik Tomaszów-Lubaczów-Jarosław skomunikowany z kursami Albatrosa na Wrocław i Zakopane. Dzięki temu mamy szanse na wygodne połączenie do następujących miast:
Rzeszów, Łańcut, Dębica, Tarnów, Kraków, Myślenice, Nowy, Targ, Zakopane, Lotnisko Kraków Balice, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Zakopane.

Dzięki temu będzie można jeżdzić wygodnymi autobusami klasy turystycznej, a wypadku małej frekwencji Renault Traffic z 2013 z klimą, wifi i kontaktami do prąd. Firma trzyma wysoki standard pojazdów.

Powtórzę, iż nie jestem pracownikiem tej firmy, a jedynie fanem, który zabiega o godne warunki jazdy dla pasażerów z Tomaszowa. Jeżeli macie pytanie lub sugestie odpowiem na priv lub mailem piekno_roztocze at hotmail.com
Będę starał się pomagać odnośnie tego przewoźnika lub kierować gdzie można sprawę załatwić.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 11:49

Popieram! Popieram! Popieram!

Może konkurencja zmieni trochę podejście BigBusa do klienta!
Na górę

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 12:09

Jarosław i dalej to dobry pomysł. U nas jednak rządzi Lublin i Wa-wa o to trzeba powalczyć, żeby rozbić ten lokalny monopol !
Na górę

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 12:10

Też mi się to podoba. Moje dziecko studiuje w Krakowie. Aby się tam dostać, musi jechać okrężnie pzez Zamość. Jedyne bezpośrednie połączenie jest ok. godziny 1.00 w nocy. Na pewno by skorzystała z takiego busa.
Na górę

Postautor: gabdan » 11 lis 2014, o 12:49

Z połączeń dalekobieżnych z Tomaszowa brakuje:
- do Radomska
- do Michalowa gmina Rachanie
- do Grodysławic przez Michalów od strony Siemnic (taki okręglak).

Dobrze by było żeby z Michalowa do Grodysławic można było małego pieska takie jak są yorki przewieźć bez kagańca, tylko w szelkach i na smyczy na kolanach właściciela. Bez używania transporterów. To powinno być uwzględnione na krótszych trasach- 5 minutowych.
Na górę

Postautor: wersatis » 11 lis 2014, o 13:22

Na połączenia do Radomska bym nie liczył. Cały czas będzie trzeba robić 2 przesiadki. Pierwsza w Lublinie, a druga w Łodzi.

Reszta wymienionych tras nie ma charakteru dalekobieżnego. Trasy takie mają min. 50 km.

W sprawie albatrosa warto na jedna kwestie zwrócić uwagę. Są to zniżki dla seniorów wysokości 20 proc. Trzeba mieć min. 60 lat. Osoby w takim wieku mają bilet do Warszawy za 36 zł, Lublin 19,2 oraz Zamość 7,2. Bigbus nie daje zniżek dla seniorów. Ceny studenckie i seniorskie są takie same. Warto mówić o tym osobom w podeszłym wieku bo mogą zwyczajnie nie wiedzieć. Cena 49 w BB i 36 zł. w Albatrosie za kurs do Warszawy robi różnice.

Nr na rezerwacje: 16 6 780 870
Na górę

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 15:50

Popieram o jeszcze 1-3 kursy dodatkowo do W-wy uwazam ze jest to trasa bardzo oblegana przez innych przewoznikow i jest ich tzw. perełka , gdyz ogrom ludzi tam jezdzi a i zarobek nie byle jaki .w tej chwili b.duzo osob a szczególnie studentow grupuje sie i jezdza swoimi autami ze wzgl. na złe warunki u głownego przewoznika po prostu zaczynaja go bojkot ze wzgl tez na inne znane wszystkim sprawy. z tego co wiem i słysze chetnie przeniesli by sie na innego przewoznika ale godziny odjazdu nie pasuja ----3 kursy to zbyt mało, prosze o tym pomyslec; kazdy woli spokojnie przez kilka godzin siedziec, niz pilnowac kolka cała trase a i czesto problem z pozostawieniem auta w W-wie
Na górę

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 16:23

do Krakowa!!! więcej połączeń z Tomaszowa do Krakowa (bez przesiadek)!!!
Na górę

Postautor: obser » 11 lis 2014, o 17:56

tomaszów- katowice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 18:11

Tomaszów - Katowice na Sląsk dużo osób jeździ przy okazji Kraków itp
Na górę

Postautor: gabdan » 11 lis 2014, o 19:20

Właśnie ja jeździłam kiedyś PKS Chełm do Katowic przez Radomsko. Bilet 44 zł. Opłaca się. a można by zrobić że z Tomaszowa do Łodzi przez Lublin i Radomsko, wtedy byłoby szybciej i bez przesiadek.

A do Michalowa z Tomaszowa i do Grodyslawic przez Michalów opłacalby się przejazd.
Na górę

Postautor: wersatis » 11 lis 2014, o 20:37

Gość pisze:Popieram o jeszcze 1-3 kursy dodatkowo do W-wy uwazam ze jest to trasa bardzo oblegana przez innych przewoznikow i jest ich tzw. perełka , gdyz ogrom ludzi tam jezdzi a i zarobek nie byle jaki .w tej chwili b.duzo osob a szczególnie studentow grupuje sie i jezdza swoimi autami ze wzgl. na złe warunki u głownego przewoznika po prostu zaczynaja go bojkot ze wzgl tez na inne znane wszystkim sprawy. z tego co wiem i słysze chetnie przeniesli by sie na innego przewoznika ale godziny odjazdu nie pasuja ----3 kursy to zbyt mało, prosze o tym pomyslec; kazdy woli spokojnie przez kilka godzin siedziec, niz pilnowac kolka cała trase a i czesto problem z pozostawieniem auta w W-wie


Dzięki za informacje. Na tą chwile najbardziej realny jest dodatkowy kurs ok 15:00 do Warszawy i powrót ok. 23 do Tomaszowa. Na więcej na trasie do Warszawy bym nie liczył. Dokładanie kursów będzie możliwe, gdyż na aktualnych przejazdach będzie wysoka frekwencja. Studenci na trasie do Tomaszowa generują ruch w czwartki, piątki oraz powroty niedziele i poniedziałki. A jeszcze są inne dni tygodnia. Warto może po znajomych mówić o tym, że jest taka firma, która bije na głowe standardem BB.

Zauważam, ze pomimo reklamy firmy centralnie przy rondzie w Tomaszowie oraz 2 dużych szyldów na przystanku przy Armii Krajowej nie skutkuje to znaczącym zwiększeniem obłożenia na kursach. Może źle myśle, ale wydaje mi się, że jeżeli ma sie do wyboru wygodny autobus autobus w nie do końca dogodnych godzinach i nie wygodny bus w dogodnych godzinach to jednak lepie wybrać to pierwsze rozwiązanie.

Nawiązując do sprawy Radomska to jest to trudne. Trasa Lublin-Łódz i Łódz-Radomsko-Częstochowa jest mocno obstawiona. Trasa Lublin-Radomsko jest mocno ryzykowna pod względem ekonomicznym. Potwierdzeniem tego jest 1 kurs dzienny Lublin Radomsko PKS Chełm oraz nocny Lublin Częstochowa Polbus Wrocław.

Mam prośbę o nie włączanie tematu lokalnych tras. One z reguły są dotowane przez lokalne gminy lub powiaty. Z reguły magistraty zamawiają takie trasy dokładając 'cukierków".

Argumenty pod tytułem "na pewno sie opłaci" mnie nie rusza. Ja sprawdzam lokalny potencjał oraz ilość dostępnych tras, aby oszacować możliwości wdrożenia nowych połączeń. Jeżeli o coś walczę to muszę czuć przekonanie.
Na górę

Postautor: mari91 » 11 lis 2014, o 22:36

To w takim razie możemy inaczej podejść do tematu. Tomaszów Lubelski-Zamość-Janów Lubelski-Sandomierz-Kielce-Jędrzejów-Częstochowa. Taka trasa wygląda ładnie :D.
Na górę

Postautor: pieski » 12 lis 2014, o 10:02

gabdan pisze:Dobrze by było żeby z Michalowa do Grodysławic można było małego pieska takie jak są yorki przewieźć bez kagańca, tylko w szelkach i na smyczy na kolanach właściciela. Bez używania transporterów. To powinno być uwzględnione na krótszych trasach- 5 minutowych.


a jak nazywa się piesek? :)
Na górę

Postautor: Gość » 12 lis 2014, o 10:34

Tomaszów - Kraków!!!!!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”