ulica Matejki

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 28 lis 2014, o 19:31

No niestety skrzyżowanie Jana Pawła z Zwirki i Wigury już dawno powinno być z sygnalizacją !!!
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2014, o 21:31

Gość pisze:Kolego tu nie chodzi o żaden deptak, tylko o uporządkowany ruch, a nie jazdę bez trzymanki, slalomem miedzy samochodami, po krawężnikach i chodniku.

To samo jest na ul. Chocimskiej wyjeżdżając od przedszkola do ul.Piekarskiej slalom.....
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2014, o 21:38

dla głupoli szlaban nawet postawili
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2014, o 21:48

Gość pisze:
Gość pisze:Kolego tu nie chodzi o żaden deptak, tylko o uporządkowany ruch, a nie jazdę bez trzymanki, slalomem miedzy samochodami, po krawężnikach i chodniku.


Kolego tu nic nie uporządkowano, natomiast spiętrzono znacznie kłopoty kierowców korzystających z ul. Jana Pawła. Chaos na Matejki brał się głównie z nieprzestrzegania ustawionych dawno zakazów zatrzymywania i nieprawidłowego parkowania. W tej materii dziś nic się nie zmieniło. Uporządkowanie ruchu nie zaczyna się od zmiany jego organizacji ale od egzekwowania przestrzegania znaków.

To gdzie mam stawac do szkoly 3 .Kolo parku?
Na górę

Postautor: gosciu » 28 lis 2014, o 21:53

Gość pisze:
gosc55 pisze:dzisiaj się przekonałem co to znaczy wyjechać stamtąd, o godz 16 zarówno wyjazd w lewo jak i w prawo gwarantuję korek na końcu przy poczcie jak i krzyżówce Jana Pawła- Kościuszki. człowiek jest zamknięty. jak się komuś spieszy to musi czekać, dziękuję komuś za takie "genialne" rozwiązanie.

Podziękuj burmistrzowi, pewnie na niego głosowałeś.


na szczęście się mylisz bo mój głoś oddałem na tego 2 w kolejce. po 2 co ma burmistrz do tego, mieszkańcy chcieli to im dał.
Na górę

Postautor: gosc55 » 28 lis 2014, o 21:55

Kolego tu nic nie uporządkowano, natomiast spiętrzono znacznie kłopoty kierowców korzystających z ul. Jana Pawła. Chaos na Matejki brał się głównie z nieprzestrzegania ustawionych dawno zakazów zatrzymywania i nieprawidłowego parkowania. W tej materii dziś nic się nie zmieniło. Uporządkowanie ruchu nie zaczyna się od zmiany jego organizacji ale od egzekwowania przestrzegania znaków.[/quote]
To gdzie mam stawac do szkoly 3 .Kolo parku?[/quote]

Ja staje koło Carrefoura. Później jest chociaż możliwość wyjechania bez stania w korku.
Na górę

Postautor: marchewa » 28 lis 2014, o 21:59

mieszkam w bloku obok i jakos nie przeszkadzal mi ruch w dwie strony, nie maja ludzie co do roboty i wymyslaja, ale co tam paliwo tanie i mozna krazyc do okola :))))))))))))
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2014, o 22:16

na Chocimskiej rzeczywiście bardziej przydałby sie jeden kierunek, bo tam juz od dawna jeżdżą po chodnikach nie mówiąc,że nie ma żadnej widoczności dla wyjeżdżających z domów prywatnych
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2014, o 01:39

Na Matejki można było usunąć jeden chodnik np. po stronie bloku "policyjnego" w jego miejsce poszerzyć ulicę. Dodatkowo zrobić parking przy szkole, miejsce na niego jest w tym momencie nie wykorzystane przed szkołą.
Była by to inwestycja kosztowna, ale może rozwiązała by problem tej ulicy na lata ?

A co do karania mandatami to tylko polaczek tak potrafi..... wszystko załatwić mandatem zero zrozumienia drugiej strony.

Jak już chcecie tak uczyć przepisów to nie można tego zrobić w cywilizowany sposób ?
Osobom które faktycznie nie stosują się do znaków bo np. ich nie widzą, bo są wysokie, nie zwracają na nie uwagi z innych powodów. Wystarczy zwrócić właśnie im uwagę czyli kierowcom, wytłumaczyć, pokazać, że zaszły zmiany.
Myślę, że tego typu podejście będzie bardziej cywilizowane i skuteczne niż od razu MANDAT typowy dla .... polaczka któremu się wydaje, że jest szeryfem i jak komuś zrobi "krzywdę" to od razu poczuje się lepiej.

Pozdrawiam ludzi używających rozumu.
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2014, o 08:18

co by nie mówić, toruch na jana pawła się zwiększył korki przy poczcie tragiczne z kościuszki też totalny niewypał i co z tego że na matejki luźniej
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2014, o 09:02

To wszystko wina straży miejskiej, to oni wnioskowali
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2014, o 11:07

Zamiast zrobić porządek z ludźmi przyjeżdżającymi po dzieci ze szkoły, do biedronki, na inne zakupy do sklepów przy Lwowskiej, to lepiej zrobić bałagan przez zmianę organizacji ruchu. Co to poprawiło? Tylko tyle, że nie ma problemu z mijaniem się na zwężonym odcinku przez stojące samochody z jednej strony ulicy? A burdel pod szkołą jak był, tak i jest. Jeżeli ktoś nie potrafi opanować manewru parkowania, to nie powinien jeździć po mieście. Wystarczy przyjść i popatrzeć co się dzieje głównie po 15 i w godzinach końca lekcji. Horror i komedia w jednym. Stają jak chcą i gdzie chcą, zajmując dwa miejsca, zastawiając wyjazd z parkingu. Samochody poobijane drzwiami, bo po jaką cholerę wytłumaczyć dziecku, że jak się drzwi otwiera, to trzeba przytrzymać. W sumie co się dziwić, jak sami tego nie robią. Szkoda, że nie zrobią podjazdu pod same drzwi szkoły, albo żeby można było wjechać do środka, wtedy odbierali by dzieci bez wysiadania. Mieszkańcy kręcą się w kółko, bo nie ma gdzie zaparkować, żeby spokojnie pójść do domu. Teraz będą musieli jeszcze jeździć na około. Ciężko zrobić parking dla szkoły?
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2014, o 18:20

gostek24 pisze:a i tak połowa pseudo-kierowców jeździ jak chce. gdzie jest policja i straż miejska?

Up znalazł się jedyny ideał. :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2014, o 10:32

Grunt to samouwielbienie rządzących. Tak trzymać. Najlepiej wicie, najlepiej umicie. Sam się jeden z drugim burmistrzu i inny palancie przejedź po Matejki, tak jakbyś odbierał dziecko ze szkoły i mieszkał na Kaczyńskiego. Zobacz durniu co się dzieje przy poczcie, a jeszcze nie ma zimy. Tam jak jest lód to dopiero jest zabawa, szczególnie dla tych od parku. Oj, poprzewracało się we łbach niektórym, poprzewracało.
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2014, o 13:00

Jeżeli dużo ludzi się wypowiada, że zmianą tą spowodowała duży bałagan i utrudnienia , to poprostu trzeba wrócić do stanu poprzedniego i szukać dobrych sprawdzonych rozwiązań .
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”