Mops-y i Gops-y do reformy

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 1 sty 2015, o 16:47

Do tego jeszcze te trzynastki dla opieki.
Państwo na wiele świadczeń nie ma ale na tak duże zatrudnienie i dodatkowo jeszcze trzynastki to ma!
Na górę

Postautor: Gość » 2 sty 2015, o 15:39

Gość pisze:
Gość pisze:Prawdziwy problem to niskie budżety i za duże zatrudnienie w stosunku do przyznawanej pomocy i wsparcia.

niebawem po ostatnim zabójstwie urzędniczki i podpaleniu dojdą nowe etaty ochroniarzy jak w ZUS czy KRUS, wtedy już wystarczy wyłącznie na utrzymanie administracji dla potrzebujących nic nie zostanie. Instytucje i ośrodki pomocy społecznej obsadzone etatami do granic wytrzymałości, niebawem to wszystko moim zdaniem pier...nie. Utrzymywanie stada urzędników, żeby rozdać kilkaset konserw i parę worków jabłek no i kilka tysięcy złotych z budżetu w słabo kontrolowany i często nie tym co naprawdę potrzebują.
Ostatnio szedłem do Biedronki, przechodziłem obok MOPS-u jakieś jabłka przywieźli mały busik, kilkadziesiąt pudełeczek a ile tego urzędniczego narodu wylazło zza biurek do rozładunku, jakie to było pokrzywdzone, jakie zmarznięte, jakie na ubierane rozładowywali to jak za karę w sumie godzina roboty dla trzech pracowitych osób a ta chmara urzędników nie wiem może do dziś zrzucają, trudno powiedzieć już kilka dni nie byłem w Biedronce.


W GOPS Susiec to są dopiero przodownicy pracy .
Przyjdziesz tam o dziewiątej,jeszcze się złażą , przyjdziesz o czternastej już nikogo nie ma!
Na górę

Postautor: Gość » 2 sty 2015, o 18:06

Czy nowa Wójt w gminie przejrzała już zarobki w GOPS? Otrzymali podwyżki przed wyborami i stanowiska, bo tak pasowało w widełkach wynagrodzeń i jest teraz jeden pracownik i jeden kierownik, jeden pracownik i jeden kierownik itd......, a pracuje ich tam od groma. Kiedyś jeden pracownik prowadził wszystkie sprawy i miał czas odwiedzać podopiecznych w domach, bo miał taki obowiązek, a teraz cała zgraja pracowników. Wiadomo przybyło trochę pracy, doszły zasiłki rodzinne itp, ale bez jaj......... o połowę zredukować.
Na górę

Postautor: Gość » 5 sty 2015, o 11:48

Zredukować!
Na górę

Postautor: Gość » 8 sty 2015, o 17:11

U mnie na wsi taki jeden opiekował się rodzicielem więc miał opiekuńcze ,podobno trzeba było się wykłócać , ale w końcu była renta rodziciela, no i z pięć stów tej opieki ,należało się tyle wtedy .Niestety ludzie nie są wieczni .Został bez renty i pracy i opiekuńczego .Poszedł po pomoc dostał 200zł , zaczął coś tam chorować, to dostał 100zł ,jeszcze latem ,czy jesienią.A teraz zima zły czas dla biedaków ,to złośliwi śmieją się, że teraz, to już szybko tam nie dotrze,do tego na znaczek nie ma ,żeby się odwołać ,w razie czego ,to lepiej niech nie idzie, bo teraz to mu jeszcze skażą oddać to co wcześniej wziął!
Na górę

Postautor: Gość » 8 sty 2015, o 18:28

Gość pisze:U mnie na wsi taki jeden opiekował się rodzicielem więc miał opiekuńcze ,podobno trzeba było się wykłócać , ale w końcu była renta rodziciela, no i z pięć stów tej opieki ,należało się tyle wtedy .Niestety ludzie nie są wieczni .Został bez renty i pracy i opiekuńczego .Poszedł po pomoc dostał 200zł , zaczął coś tam chorować, to dostał 100zł ,jeszcze latem ,czy jesienią.A teraz zima zły czas dla biedaków ,to złośliwi śmieją się, że teraz, to już szybko tam nie dotrze,do tego na znaczek nie ma ,żeby się odwołać ,w razie czego ,to lepiej niech nie idzie, bo teraz to mu jeszcze skażą oddać to co wcześniej wziął!

Czy ktos z tego coś zrozumiał? moze lepiej co jeden wyraz to przecinek :lol: sam bełkot
Na górę

Postautor: Gość » 8 sty 2015, o 18:56

Gość pisze:
Gość pisze:U mnie na wsi taki jeden opiekował się rodzicielem więc miał opiekuńcze ,podobno trzeba było się wykłócać , ale w końcu była renta rodziciela, no i z pięć stów tej opieki ,należało się tyle wtedy .Niestety ludzie nie są wieczni .Został bez renty i pracy i opiekuńczego .Poszedł po pomoc dostał 200zł , zaczął coś tam chorować, to dostał 100zł ,jeszcze latem ,czy jesienią.A teraz zima zły czas dla biedaków ,to złośliwi śmieją się, że teraz, to już szybko tam nie dotrze,do tego na znaczek nie ma ,żeby się odwołać ,w razie czego ,to lepiej niech nie idzie, bo teraz to mu jeszcze skażą oddać to co wcześniej wziął!

Czy ktos z tego coś zrozumiał? moze lepiej co jeden wyraz to przecinek :lol: sam bełkot

Patrz odezwał się ten , co czytanie ze zrozumieniem studiował! :evil:
8) moze okulary albo moze ktos czytać nauczy :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2015, o 10:16

Nowy podatek mamy bo trzeba kaski kopalnie zamykane bo mały dochód (podobno trzeba dopłacać, ciekawe ile może to sprawa tak jak PKS-em u nas )a tu garnuszków chmara, nie wiadomo po co wcale przecież nie zarabiają i jeszcze ile kosztują i nic z tym nie zrobią! To jest rząd PO.Szabry na Rzeczypospolitej i niszczenie miejsc pracy!
My jesteśmy bardziej zniewoleni i uciskani jako kraj naród niż za zaborów.Pamiętacie to sprytne prawo zakazujące wznoszenia nowych zabudowań.Dzisiejsi nasi włodarze poszli dalej i zamykają i likwidują nasze ,,zagrody''!
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2015, o 14:06

Gość pisze:Nowy podatek mamy bo trzeba kaski kopalnie zamykane bo mały dochód (podobno trzeba dopłacać, ciekawe ile może to sprawa tak jak PKS-em u nas )a tu garnuszków chmara, nie wiadomo po co wcale przecież nie zarabiają i jeszcze ile kosztują i nic z tym nie zrobią! To jest rząd PO.Szabry na Rzeczypospolitej i niszczenie miejsc pracy!
My jesteśmy bardziej zniewoleni i uciskani jako kraj naród niż za zaborów.Pamiętacie to sprytne prawo zakazujące wznoszenia nowych zabudowań.Dzisiejsi nasi włodarze poszli dalej i zamykają i likwidują nasze ,,zagrody''!

Albo inaczej zamykają i likwidują to co wybudowali !
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2015, o 14:09

Gość pisze:
Gość pisze:Nowy podatek mamy bo trzeba kaski kopalnie zamykane bo mały dochód (podobno trzeba dopłacać, ciekawe ile może to sprawa tak jak PKS-em u nas )a tu garnuszków chmara, nie wiadomo po co wcale przecież nie zarabiają i jeszcze ile kosztują i nic z tym nie zrobią! To jest rząd PO.Szabry na Rzeczypospolitej i niszczenie miejsc pracy!
My jesteśmy bardziej zniewoleni i uciskani jako kraj naród niż za zaborów.Pamiętacie to sprytne prawo zakazujące wznoszenia nowych zabudowań.Dzisiejsi nasi włodarze poszli dalej i zamykają i likwidują nasze ,,zagrody''!

Albo inaczej zamykają i likwidują to co wybudowaliśmy wcześniej !
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2015, o 14:49

TO NIE JEST TEMAT O POLITYCE ,SWOJE UWAGI DOTYCZACE RZADU WPISUJ W INNYCH POSTACH!!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2015, o 19:03

To od decyzji politycznej zależy czy coś zrobimy w temacie.

A co do zdania o władzy to nie zmienię niestety ,chociaż już czytając go pożałowałem trochę , pisałem to tak na szybko przy kotlecie co się więcej nie powtórzy!
Na górę

Postautor: Gość » 13 sty 2015, o 12:58

Już wcześniej pisałam że ludzie w mojej okolicy umierają bo nie otrzymują pomocy z pomocy społecznej .Wiem co piszę swojego czasu odmówiono mi pomocy w GOPS Susiec z tego tytułu że żyję.Wiele grup społecznych jest nawet tych groszy śmiesznych pozbawieni z ustawy np. bezrobotny ma prawo do pomocy w wysokości maksymalnie ok 270 zł na miesiąc i tylko przez pół roku w roku. I umierają u nas bezrobotni przed czterdziestką!
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2015, o 20:53

Oglądaliście informacje na polsacie? Opieka będzie po domach latać w dni wypłaty zasiłku i sprawdzać lodówki czy aby dobrze benificjenci gospodarują pieniędzmi.Ciekawe.
Szkoda że sami nie są tak samo pilnowani i rozliczani z tego czy dobrze gospodarują pieniędzmi gołym okiem widać że nie skoro połowę pieniędzy sami przeżerają a dla kilku tys. osób czyli kożystające15% ogólu w gminach zostaje ta druga połowa budżetu. :twisted:


Rencistom, pomostowiczom że nie wspomnę o benificjentach unijnych to nikt do lodówki nie zagląda !To jawna dyskryminacja ! :panzielony: :panzielony: :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2015, o 22:57

:roll: CZYTAĆ PRZED WYSŁANIEM! CZYTAĆ :!: :oops: :oops: :oops:
wrażliwców proszę o wybaczenie :oops:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”