Pomoc nie dla wszystkich

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 15:21

Zdziwienie moje bylo wielkie ,gdy usłyszalem w kościele powiadomienie o udzielanej pomocy żywnosciowej.
Dostaniesz makaro i flaszkę oleju jak przedstawisz zaświadczenie z urzedu(chyba mopsy) :roll:
A jak ktos glodny?

Czy to prawda ?
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 15:32

Tak cię zdziwiło powiadomienie o udzielanej pomocy? Na pewno byłeś wtedy w kościele? Nie wierzysz temu co sam usłyszałeś?
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 15:45

Gość pisze:Tak cię zdziwiło powiadomienie o udzielanej pomocy? Na pewno byłeś wtedy w kościele? Nie wierzysz temu co sam usłyszałeś?

:roll: zdziwilo mnie to,że w kosciele wymagają jakiegoś zaświadczenia wydawanego w jakims urzedzie.
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 15:47

Zaświadczenie o biedzie?
Podwójne upokorzenie :( cos jest Jednak nie tak.
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 16:47

Gość pisze:
Gość pisze:Tak cię zdziwiło powiadomienie o udzielanej pomocy? Na pewno byłeś wtedy w kościele? Nie wierzysz temu co sam usłyszałeś?

:roll: zdziwilo mnie to,że w kosciele wymagają jakiegoś zaświadczenia wydawanego w jakims urzedzie.


A mnie nie dziwi. To troszeczkę może zniechęcić cwaniaków którzy chcieliby zaopatrzyć się za darmo, a mogą sobie z powodzeniem poradzić we własnym zakresie. Nie brak takich.
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 16:59

Żartujesz?
Przecież kluski i olej to nie są dobra luksusowe.TO nie trzeci świat!
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 17:03

Gość pisze:A mnie nie dziwi. To troszeczkę może zniechęcić cwaniaków którzy chcieliby zaopatrzyć się za darmo, a mogą sobie z powodzeniem poradzić we własnym zakresie. Nie brak takich.

Przudypnicy kleru bez względu na zaswiadczenia już wzięli
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2015, o 18:38

:roll: zdziwilo mnie to,że w kosciele wymagają jakiegoś zaświadczenia wydawanego w jakims urzedzie.


A mnie nie dziwi. To troszeczkę może zniechęcić cwaniaków którzy chcieliby zaopatrzyć się za darmo, a mogą sobie z powodzeniem poradzić we własnym zakresie. Nie brak takich.

[/quote]
No patrz jaki ten kościół podejrzliwy żeby przypadkiem na te sześć złoty się za bogaty nie pokusił.
A sami to podatków nie płacą a dochody to mają że ho ho .Taki proboszcz to z samej kolędy to ma średnią roczną pensję a jeszcze chrzty pogrzeby śluby dali wam kiedyś pokwitowanie? To skandal że przy takich dochodach nie płacą żadnych podatków!A jak był projekt ubezpieczenia emerytalnego to był kłopot że drogo.Do polityki
to pierwsi się wpie... , przywilejów mają jak nikt inny a kosztów utrzymania państwa to nie ponoszą żadnych! Trzeba było im najpierw zarejestrować wpływy a dopiero potem opodatkować i ubezpieczyć . Jeszcze religia w szkole przynajmniej za to niech płacą.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2015, o 08:25

Mnie nie o to chodzi aby przyłożyć księżom :wink: ale skąd ten pomysł?czy aby unijna dyrektywa?
Dla mnie jak kto przychodzi i prosi o jedzenie jest wiarygodny,bo chyba niewielu jest stać na taki krok.Jeśli bogaty :roll: co wątpi pokusi sie o paczkę klusek to też chyba zasługuje.....bo może ma coś z glową i teź należy mu siomoc.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2015, o 10:37

Gość pisze:Mnie nie o to chodzi aby przyłożyć księżom :wink: ale skąd ten pomysł?czy aby unijna dyrektywa?
Dla mnie jak kto przychodzi i prosi o jedzenie jest wiarygodny,bo chyba niewielu jest stać na taki krok.Jeśli bogaty :roll: co wątpi pokusi sie o paczkę klusek to też chyba zasługuje.....bo może ma coś z glową i teź należy mu siomoc.

Nieprawda, zapomnieliście o chytrej babie z Radomia i polskich cebularzach w Lidlu walczących o klapki lub karpia. Prawdziwa bieda jest cicha i nie rzuca się w oczy. Jestem przekonany, że większość rąk wyciągniętych po tę pomoc to to będą ręce ludzi biednych ale inaczej np. intelektualnie
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2015, o 11:56

No patrz jaki ten kościół podejrzliwy żeby przypadkiem na te sześć złoty się za bogaty nie pokusił.
A sami to podatków nie płacą a dochody to mają że ho ho .Taki proboszcz to z samej kolędy to ma średnią roczną pensję a jeszcze chrzty pogrzeby śluby dali wam kiedyś pokwitowanie? To skandal że przy takich dochodach nie płacą żadnych podatków!A jak był projekt ubezpieczenia emerytalnego to był kłopot że drogo.Do polityki
to pierwsi się wpie... , przywilejów mają jak nikt inny a kosztów utrzymania państwa to nie ponoszą żadnych! Trzeba było im najpierw zarejestrować wpływy a dopiero potem opodatkować i ubezpieczyć . Jeszcze religia w szkole przynajmniej za to niech płacą.


Dlaczego nie zostałeś księdzem? Robota lekka, łatwa i przyjemna. Zarobiłbyś średnią roczną pensję w kilka dni a to jeszcze nie wszystkie granty z tego fachu. Nie płaciłbyś podatków, rodzina twoja (włącznie z żoną i dziećmi) żyłaby jak pączki w maśle. Miałbyś wpływ na politykę i same przywileje. Dlaczego tego nie zrobiłeś? Widzisz jaki z ciebie dureń. Mogłeś zostać kimś frustracie. Teraz piszesz tylko po forach zazdrośniku. :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2015, o 18:50

Gość pisze:
No patrz jaki ten kościół podejrzliwy żeby przypadkiem na te sześć złoty się za bogaty nie pokusił.
A sami to podatków nie płacą a dochody to mają że ho ho .Taki proboszcz to z samej kolędy to ma średnią roczną pensję a jeszcze chrzty pogrzeby śluby dali wam kiedyś pokwitowanie? To skandal że przy takich dochodach nie płacą żadnych podatków!A jak był projekt ubezpieczenia emerytalnego to był kłopot że drogo.Do polityki
to pierwsi się wpie... , przywilejów mają jak nikt inny a kosztów utrzymania państwa to nie ponoszą żadnych! Trzeba było im najpierw zarejestrować wpływy a dopiero potem opodatkować i ubezpieczyć . Jeszcze religia w szkole przynajmniej za to niech płacą.


Dlaczego nie zostałeś księdzem? Robota lekka, łatwa i przyjemna. Zarobiłbyś średnią roczną pensję w kilka dni a to jeszcze nie wszystkie granty z tego fachu. Nie płaciłbyś podatków, rodzina twoja (włącznie z żoną i dziećmi) żyłaby jak pączki w maśle. Miałbyś wpływ na politykę i same przywileje. Dlaczego tego nie zrobiłeś? Widzisz jaki z ciebie dureń. Mogłeś zostać kimś frustracie. Teraz piszesz tylko po forach zazdrośniku. :lol: :lol:

:twisted: no patrz że też urodziłam się bez ptaszka i nici z takiego interesu!
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2015, o 19:40

a dla mnie sprawa jest jasna . Chodziły czarnuchy po kolędzie ? To widziały gały gdzie jest potrzeba wspomóc ale czarny jak zwykle zaślepiony mamoną i widział tylko kopertę . Ci co bronią czarnych to przygłupy tak że nie zwracać na niedorozwoja uwagi . A zaświadczenia w/g mnie po to , by znów nie dostali biedni a cwaniacy typu - bezczelny moher . Bieda nie reklamuje się , trzeba samemu ją znaleźć , cwaniak się reklamuje .
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2015, o 19:41

Gość pisze:
No patrz jaki ten kościół podejrzliwy żeby przypadkiem na te sześć złoty się za bogaty nie pokusił.
A sami to podatków nie płacą a dochody to mają że ho ho .Taki proboszcz to z samej kolędy to ma średnią roczną pensję a jeszcze chrzty pogrzeby śluby dali wam kiedyś pokwitowanie? To skandal że przy takich dochodach nie płacą żadnych podatków!A jak był projekt ubezpieczenia emerytalnego to był kłopot że drogo.Do polityki
to pierwsi się wpie... , przywilejów mają jak nikt inny a kosztów utrzymania państwa to nie ponoszą żadnych! Trzeba było im najpierw zarejestrować wpływy a dopiero potem opodatkować i ubezpieczyć . Jeszcze religia w szkole przynajmniej za to niech płacą.


Dlaczego nie zostałeś księdzem? Robota lekka, łatwa i przyjemna. Zarobiłbyś średnią roczną pensję w kilka dni a to jeszcze nie wszystkie granty z tego fachu. Nie płaciłbyś podatków, rodzina twoja (włącznie z żoną i dziećmi) żyłaby jak pączki w maśle. Miałbyś wpływ na politykę i same przywileje. Dlaczego tego nie zrobiłeś? Widzisz jaki z ciebie dureń. Mogłeś zostać kimś frustracie. Teraz piszesz tylko po forach zazdrośniku. :lol: :lol:


idioto lub fanatyku , dobry wieczór
Na górę

Postautor: jas » 24 sty 2015, o 20:14

Caritas Polska jako jedna z czterech organizacji pozarządowych rozpoczęła realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (PO PŻ) 2014–2020 - Podprogram 2014 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Instytucją Zarządzającą Programem FEAD jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a Instytucją Pośredniczącą Agencja Rynku Rolnego. Do realizacji PO PŻ w latach 2014-2015 zostały wybrane cztery organizacje pozarządowe: Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Federacja Polskich Banków Żywności oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.

2 grudnia rozpoczęły się dostawy artykułów spożywczych do 35 magazynów Caritas na terenie 16 województw.

W ramach Podprogramu 2014 dystrybuowane będą następujące artykuły spożywcze: mleko, cukier, olej, makaron świderki, mielonka wieprzowa. 42 Caritas diecezjalne będą wydawać paczki żywnościowe osobom najbardziej potrzebujących. Wsparcie żywnościowe w ramach Podprogramu 2014 otrzymają osoby indywidualne oraz rodziny, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Aby otrzymać paczkę żywnościową należy zgłosić się do Gminnego lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który wystawi zaświadczenie, że osoba lub rodzina kwalifikuje się do otrzymania pomocy i wskaże organizację, do której można zgłosić się w celu odbioru żywności.
A pracownik OPS nie ma prawa bez zbadania dochodu czytaj biurokracji wydać takowego zaświadczenia.
Każda osoba zakwalifikowana do pomocy w ramach programu grudniowego otrzyma paczkę żywnościową, w skład której wchodzi: 1 l. oleju, 2 kg cukru, 2 konserwy mięsne – mielonka wieprzowa, 2 l. mleka oraz 3 op. makaronu. Program będzie realizowany od grudnia br. do 25 stycznia 2015.

Paczki żywnościowe przyznawane są według kryterium dochodowego. Aby je otrzymać, trzeba przynieść z OPS specjalne zaświadczenie/skierowanie. I to ono jest podstawą do wydania żywności.


Urzędnicy Ministerstwa przekonują, że konieczność określenia kryteriów wynika z unijnego rozporządzenia 223/2014. A zgodnie z obowiązującymi zasadami pomoc żywieniową mogą otrzymać osoby bezdomne oraz osoby, których dochód nie przekracza 150 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj. 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 684 zł dla osoby w rodzinie.

Takie krótkie wyjaśnienie
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”