wycięcie drzew na straży

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: qwert » 2 mar 2015, o 06:45

Pytanie: dlaczego wycięto te wielkie, stare topole na terenie straży pożarnej?
Na górę

Postautor: rewq » 2 mar 2015, o 10:49

Odpowiedź: bo były wielkie i stare .
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 11:14

No za to spadnie czyjś barani łeb..
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 11:54

qwert pisze:Pytanie: dlaczego wycięto te wielkie, stare topole na terenie straży pożarnej?

akurat topole (stare topole) są niebezpieczne

ale cała ta mania wycinania wszystkiego i wszędzie świadczy o jakiejś chorobie. to co zrobili z LO woła o pomstę do nieba
najpierw wieśki przekazały kk spory kawał terenu, potem to zniszczenie zieleni. co dalej? może siding na elewacje, albo dodatkowe kolumny?
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 13:25

pewnie planuje tam zegar słoneczny i to z obawy że znów wysmieja bo w cieniu
moze jeszcze jakies fontanny i ławeczka z "onym"co klepie po pleckach
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 13:59

Jak już się pytacie kto i po co wyciął te drzewa, to zapytajcie jeszcze kto to drzewo zabierze do siebie na opał ? Z liceum część tego drzewa trafiła na podwórko pani która tam pracuje, ciekawi mnie czy szkoła jaką jest Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie prowadzi działalność gospodarczą i po za usługami kształcenia ma w ofercie sprzedaż drzewa na opał ??? I do której godziny jest czynna " kasa " bo pani drzewo przywoziła na podwórko jak było już ciemno czyli NOCĄ :shock:
Pracownicy w Państwowych firmach to mają jednak fajnie !!! Straż Pożarna też jest państwowa ? ;) pytam dla jaj ajaj jaj .
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 14:25

Gość pisze:Jak już się pytacie kto i po co wyciął te drzewa, to zapytajcie jeszcze kto to drzewo zabierze do siebie na opał ? Z liceum część tego drzewa trafiła na podwórko pani która tam pracuje, ciekawi mnie czy szkoła jaką jest Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie prowadzi działalność gospodarczą i po za usługami kształcenia ma w ofercie sprzedaż drzewa na opał ??? I do której godziny jest czynna " kasa " bo pani drzewo przywoziła na podwórko jak było już ciemno czyli NOCĄ :shock:
Pracownicy w Państwowych firmach to mają jednak fajnie !!! Straż Pożarna też jest państwowa ? ;) pytam dla jaj ajaj jaj .


Ochyda brzydzę sie takimi ludźmi brak słów - zawiść Polaków nie zna granic ...
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 17:26

Gość pisze:Jak już się pytacie kto i po co wyciął te drzewa, to zapytajcie jeszcze kto to drzewo zabierze do siebie na opał ? Z liceum część tego drzewa trafiła na podwórko pani która tam pracuje, ciekawi mnie czy szkoła jaką jest Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie prowadzi działalność gospodarczą i po za usługami kształcenia ma w ofercie sprzedaż drzewa na opał ??? I do której godziny jest czynna " kasa " bo pani drzewo przywoziła na podwórko jak było już ciemno czyli NOCĄ :shock:
Pracownicy w Państwowych firmach to mają jednak fajnie !!! Straż Pożarna też jest państwowa ? ;) pytam dla jaj ajaj jaj .



To jest plac urzadu miasta i to ich robota..
Na górę

Postautor: MMk » 3 mar 2015, o 19:14

Mi także jest żal, że znikają kolejne drzewa z widoku miasta. Przepisy ochrony przyrody pozwalają na wycinki drzew w od jesieni do 1 marca- za decyzją Gminy/Miasta ; po tym terminie także można wycinać ale po uzyskaniu dodatkowo opini ornitologa i dendrologa. Słowem miejski drwal po 1 marca musi sie dłużej drapać po głowie lub zrobić to w nocy lub udawać że nagle uschło w ciągu miesiaca "tak z siebie".
1/ Także ostatnio mnie zdziwiła wycinka topól przy Straży. Teren Straży Pożarnej to raczej teren Starostwa. Więc wniosek o wycinkę musiał złożyć raczej Starosta. Jak widziałem w zimie br. te drzewa- a przyjrzałem sie im wtedy uważnie- miały wczesniej wycięte duże konary boczne za pewne ze wzgledu bezpiczeństwa ludzi tam przebywajacych. Ale po co było je wycinać całkowicie skoro były zdrowe , wygladały jak ostrzyżone grube słupy z młodymi odrosajacymi wąsami. Mogę jedynie przyjąć pomysł istnienia lądowiska dla śmigłowca i wtedy owszem w nocy mogłyby byc zagrożeniem . Ale takie lądowisko jest niby utworzone na boisku ZS1 - Liceum im. Bartosza G.

2/ Poległa także piękna dwupienna sosna przy Szkole Specjalnej ul. Żwirki i Wigury, zaznaczono cyframi kolejne 2 drzewa wierzb - 50 m dalej przy tej ulicy. Informuje ze te wierzby nie musowo golić przy ziemi, a przyciać je nizej nawet w połowie zostawiajac kilka bocznych konarów. Przykład takiej uratowanej wierzby jest na ul. Łaszczowieckiej, parking przy Urzedzie Celnym.

3/ Planowana jest wycinka dorodnego świerka na terenie ZS nr 1 - 30m na północ od budynku Muzeum ( dawna biblioteka czy wcześniej internat). Sprawa jest w Zamościu , brak zgody UMiasta- odwołanie Dyrektora Muzeum do SKO ( Samorządowe Kolegium Odwoławcze). Jak ono uzna za zasadną wycinke - to tylko pniak i opieńki.
A wystarczyłoby aby tego świerka odpowiednio zabezpieczyć linką stalowa za sąsiednie drzewo. Świerk ten w istocie może kiedyś ? złamać się i uszkodzić muzeum. Świerk ten sadzono razem z budową LO- to historia miasta. Czasem tylko wystarczy odrobina dobrej woli i pomysł .

4/ A może teraz wytnijmy jak w Lublinie na Bronowicach- skwer przed Starostwem, skwery przy rondzie koło Domu Kombatanta ( tam ponoć tylko gawrony,kawki mają WC) i przy pomniku Konstytucji 3 Maja bo tu młodzi pija piwo na ławkach. Dąb w chodniku na ul Żwirki 100m od zakładu energet. Stare drzewa wokół kościołów i las parafialny.
Co jeszcze można wyciąć w miescie? ....Podajcie prozycje.
Już starożytni wiedzieli jak ukarać podbite narody- wyciąc im wszystkie drzewa.
Na górę

Postautor: Gość » 3 mar 2015, o 20:38

Tak nastepi do wycinki to urzędasy którym to tak drzewa przeszkadzają
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”