Skaza białkowa i azs

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Mama » 15 kwie 2015, o 08:58

Witam. Czy ktoras z MAM boryka sie z problemem skazy białkowej i azs u swojej pociechy???
Na górę

Postautor: Gość » 15 kwie 2015, o 13:58

Moje dzieci miały skazę i córka azs, używam do tej pory emolium do mycia i smarowania. Tylko na to nie ma uczulenia. Teraz dzieci już mam podrośnięte, skazy nie mają, córka ma jednak często wysypki. Ma uczulenie na proszki, używam tylko loveli do prania bo po tym jej nie sypie. Nie używaj oliwek bo to pogarsza stan skóry atopowej, przynajmniej moje tak miały.
Na górę

Postautor: White80 » 16 kwie 2015, o 09:43

Przy skazie białkowej należy ostrożnie wybierać produkty żywnościowe. Naturalnie, unikać produktów mlecznych, ale co ciekawe również chleba pszennego i innych podobnych wypieków. Warto wiedzieć że bułki pszenne (tzw. kajzerki), pieczywo cukiernicze i półcukiernicze (np. chałki, bułki maślanki) zawierają często dodatek mleka, masła czy serwatki.
Na górę

Postautor: kocopol » 16 kwie 2015, o 11:44

To wszystko są leki na receptę?
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2015, o 15:41

Emolium nie jest na receptę. Można kupić w większości aptek, ja kupuję przez apteki internetowe kilka opakowań, jest o połowę taniej niż w aptekach u nas.
Na górę

Postautor: Mama » 17 kwie 2015, o 13:40

Moj syn ma skaze bialkowa i azs od 2-3 miesiaca zycia,uzywałam :emolium krem do twarzy,szampon z tej serii i emulsje do suchej skory glowy ,a takze masc diprobase, krem aveno,krem e45 ale nic nie pomaga,jedynie jeszcze co go tak nie uczula to mediderm krem (oraz plyn do kapieli)ale stosuje go tylko od stop po szyje bo gdy posmaruje glowke i twarz zaraz jest wysypany i robia mu sie czerwone place za uszami, szyji i strasznie sie drapie.Oliwke tez uzywam Bambino i masc cholesterolowa ale zauwazylam ze po kazdym uzyciu maly sie zaczyna drapac.W nocy słabo spi bo co chwile sie drapie.Obecnie podaje mu juz 2 miesiac do mleka probiotyk Latopik ale nie widze poprawy, ostatnio rowniez zaczelam kąpac go w krochmalu ale stan skory troszke sie pogorszyl wiec tez nie pomoglo.
Caly czas szukam kremow do pielegnacji skory ktore nie uczulaja.Moze ktos sie spotkal z taka sytuacja i udzieli jakis informacji?z gory dziekuje.
Na górę

Postautor: robert55 » 17 kwie 2015, o 21:13

A zastanawiałaś się nad zmiana lekarza? Pani Renata Rogowska-Śmiech zdecydowanie pomoże i z czasem wyprowadzi dziecko.Kontakt jedynie Centrum Zdrowia i dodam,że nie jest łatwo.Pozdrawiam :wink:
Na górę

Postautor: Mama » 18 kwie 2015, o 12:05

a czy Pani Renata Smiech przyjmuje prywatnie?
Na górę

Postautor: robert55 » 18 kwie 2015, o 15:25

Tu jest właśnie problem. Trzeba swoje odstać w C.Z.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”