Dlaczego w naszym mieście nie buduje się nowych mieszkań?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: kowski » 28 maja 2015, o 06:49

Kiedyś Tomaszów to był jeden wielki plac budowy. Obecnie praktycznie nic nowego się nie buduje. Dlaczego? Mam tutaj na myśli budownictwo mieszkaniowe.
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 07:55

jakbyś nie zauważył dziesiątki domów i mieszkań do sprzedazy w Tomaszowie. dla kogo budować?
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 08:08

kowski pisze:Kiedyś Tomaszów to był jeden wielki plac budowy. Obecnie praktycznie nic nowego się nie buduje. Dlaczego? Mam tutaj na myśli budownictwo mieszkaniowe.


Odpowiedź prosta - brak terenów pod takie budownictwo. Pojedyncze wolne, nie zabudowane jeszcze działki w mieście mają cenę kosmiczną, za którą możesz postawić spory dom w stanie surowym zamkniętym. Ludzie z miasta /i okolicy/ domy budują, ale nie w mieście, tylko przy drogach wylotowych z miasta /np Józefowska, Chopina, Moniuszki, Ściegiennego, Majdańska itd. Buduje się też sporo po okolicznych, przyległych do Tomaszowa wsiach. Wkurza to, bo koszty uzbrojenia takich terenów są dużo większe niż standardowych działek budowlanych, a kierowcy muszą jechać przez coraz więcej obszarów zabudowanych. Ale, z drugiej strony - gdzie ludzie mają się budować?
Niestety władze miasta od paru lat maja priorytety inne niż jakieś tam tereny pod budownictwo :x
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 08:15

A ty piszesz o budownictwie indywidualnym? To niby miasto ma ci ekstra działkę załatwić?Nawet gdyby wygospodarowało jakiś teren to i tak powinno sprzedać po cenach rynkowych.
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 08:26

kowski pisze:Kiedyś Tomaszów to był jeden wielki plac budowy. Obecnie praktycznie nic nowego się nie buduje. Dlaczego? Mam tutaj na myśli budownictwo mieszkaniowe.


Zobacz na Rogózieńskiej 16 ciekawa alternatywa dla bloków z mnóstwem złośliwych sąsiadów. Mieszkania 47 m2 i 55 m2 z parkingiem, praktycznie po 3000 PLN za metr.
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 08:39

Przy dawnym basenie chyba nawet nie są wszystkie mieszkania sprzedane. Nie ma dla kogo budować.
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 09:06

w tom brakuje zakladow pracy jezeli tu mam kupowac mieszkanie to za taka sama cene kupie w okolicach warszawy lub lublinie A po drugie gdzie mlodziez wyjezdza z rodzinami nie ogladajac sie na ten skansen
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 09:08

Gość pisze:A ty piszesz o budownictwie indywidualnym? To niby miasto ma ci ekstra działkę załatwić?Nawet gdyby wygospodarowało jakiś teren to i tak powinno sprzedać po cenach rynkowych.


Źle zrozumiałeś. Są w mieście tereny, gdzie można by zrobić parcelację gruntów. Pola /lub nieużytki/ "scalić", następnie podzielić na działki budowlane, zabezpieczając teren na drogi i place użyteczności publicznej. Tak robiono za komuny i tak na polach powstały od zera m.in. Parcele, os. Borki, ostatnio /jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych ub. wieku - os. Południe. Barierą jest brak odpowiednich planów zagospodarowania przestrzennego Oczywiście nikt nie mówi, by dziś jak za komuny jednemu zabrać za półdarmo jego pole, zrobić z niego działki, a następnie te działki dać za półdarmo wybranym pod zabudowę. Dziś w Polsce parcelacji swoich gruntów na działki - ludzie dokonują sami, jeśli mają takie możliwości i widzą w tym swój interes /pole zamienione na działki bardzo zyskuje na wartości/.
Na górę

Postautor: herna3 » 28 maja 2015, o 09:35

A ja mam jeszcze pytanie.Jak to jest z tym programem mieszkanie dla Młodych?

Czytam sobie na forum to ma on bardzo dobre dopłaty:
http://www.forum-kredytowe.pl/f134/mies ... 78572.html

Z meżem szukamy obecnie mieszkania. Oczywiście na kredyt. Mamy dwójkę dzieci i jednak te 20%, które moglibyśmy dostać piechotą nie chodzi. Czy w okolicy realizowane są jakieś projekty właśnie w tym programie? Czy nie ma obecnie szansy na to aby cokolwiek w nim znaleźć????
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 10:41

Ja sie pytam :idea: po co budować jak tu nie ma pracy ani perspektyw?
Na górę

Postautor: miska » 28 maja 2015, o 11:13

komu?????
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 11:33

Gość pisze:Ja sie pytam :idea: po co budować jak tu nie ma pracy ani perspektyw?


Nie mierz innych swoją miarą. Zobacz budowy na wylotach ulic z miasta, zobacz budowy w Sabaudii, Majdanku, Rogóżnie , Rabinówce. To nie są domy rolników. Może nie są to budowy krezusów, ale i nie są to budowy ludzi bez pracy i perspektyw. Może Ty za mało umiesz albo za mało Ci się chce?
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 15:39

Bo wszyscy z tąd wyjeżdżają ? :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 18:30

moze i to dobra nisza i pokazywac ludzi sukcesu jak siedza za biurkami obok caly klan rodzinny SKANSE SREDNIWIECZNEJ EUROPY
Na górę

Postautor: Gość » 28 maja 2015, o 23:52

Dlatego że cwaniaki dealerzy biorą ceny z kosmosu i nikt tego nie chce kupować, Pooglądaj ile ogłoszeń jest w "kablówce" tto świadczy że ci którzy kupili pod wynajm już nie widzą biznesu.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”