grzyby 2015 r

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 20 wrz 2015, o 10:26

parcelak pisze:Byłem w środę zlaziłem cały las i grzybów brak bylem w lesie trasa Pasieki Łosiniec a jak w innych rejonach ??? Jak ktos cos znajdzie to niech cos napisze...

ja bylem wczoraj ,las-Dabrowa T. 1 borowik robaczywy i troche kurek, łaziłem ze 2 godziny
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2015, o 15:46

parcelak pisze:Byłem w środę zlaziłem cały las i grzybów brak bylem w lesie trasa Pasieki Łosiniec a jak w innych rejonach ??? Jak ktos cos znajdzie to niech cos napisze...

A ja co roku się zastanawiam kto mi po moim lesie łazi i wszystkie grzyby zbiera !
a nic w środę nie znalazłeś bo ja byłem we wtorek i wszystko wyzbierałem :wink:
Na górę

Postautor: parcelak » 20 wrz 2015, o 17:59

TY we wtorek zbierasz grzyby to ja ide do twojego lasu w Poniedzialek moze cos sie trafi
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2015, o 18:19

Nic nie znajdziesz bo ja dziś tam byłem :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2015, o 21:24

Za to wokół Warszawy mnóstwo grzybków. Podesłali mi zdjęcie z grzybami. Chyba tam bardziej mokro.
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2015, o 19:06

Był ktoś dziś w lesie na grzybach ??? Po wczorajszym deszczu coś się pokazuje czy jeszcze za wcześnie ?
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2015, o 19:32

grzybów nie ma
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2015, o 21:48

borowiec - zero grzybów
Na górę

Postautor: gos » 21 wrz 2015, o 22:44

Hamernia brak grzybów czyli nigdzie niema grzybów chyba ze gdzies sa tylko gdzie????
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2015, o 23:13

mi się trafiło 10 prawdziwych w grupie 2 dni temu , wiem że to szczęście bo grzybów nie ma ale będą
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2015, o 11:01

Dla niecierpliwych. W sklepach ogrodniczych można czasem kupić kostki słomy zaszczepione grzybnią boczniaka albo pieczarki. Taką kostkę ustawia się w domu, garażu, stodole, piwnicy, w odpowiednio ciemnym i wilgotnym miejscu i odpowiednio podlewa. Rozrost grzybni można obserwować po tym, jak kostka, obdarta z folii, początkowo koloru słomiastego - bieleje. Słoma w kostce, przerośnięta grzybnią - sztywnieje. Potem zaczyna wytwarzać owocniki. Ale to trwa do dwóch tygodni albo dłużej!!!. Jeśli w tej chwili są w lesie warunki do rozwoju grzybów, to są to warunki do rozwoju grzybni, a nie owocników grzybów. Cierpliwości. Jeszcze przynajmniej 10-15 dni.
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2015, o 11:52

gos pisze:Hamernia brak grzybów czyli nigdzie niema grzybów chyba ze gdzies sa tylko gdzie????

chyba grzyby beda, dzisiaj bylam w lesie pojawiaja sie podgrzybki (kilka młodziutkich) i dosc sporo maslaczkow,trzeba jak ktos pisze poczekac jeszcze z tydzien
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2015, o 13:57

W Poniedziałek Pełnia Księżyca , a jak to Starzy Grzybiarze mawiają, wysyp grzybów jest po Pełni. Ale ja jako jeszcze nie taki Stary to się poniedziałku nie doczekam :panzielony: Już mi nogi chodzą to tu to tam i pewnie do lasu jutro pójdą :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2015, o 14:04

Gość pisze:borowiec - zero grzybów

nie ma grzybów :roll: nie dobrze aż muszę zapytać jeżdżę w te strony
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2015, o 09:38

Był dziś ktoś na grzybach ? Czy jeszcze nie wrócił :wink:
Piszcie co i jak, czy są a jak są to gdzie, czy też nie ma.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”