tomaszowski park

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 12:54

Co sądzicie o rewitalizacji parku miejskiego? Czy po ulokowaniu tak wielu "atrakcji", wycince wielu starych drzew, to miejsce jest jeszcze parkiem czy może pozostaje nim tylko z nazwy. Moim zdaniem wielkim błędem była instalacja siłowni, skateparku, fontanny, placu zabaw w jednym miejscu. To jest park a nie wesołe miasteczko. Brakuje jeszcze supermaketu w środku tego parku!
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 13:01

ty podpowiadaj z tym supermarketem :D wcale nie głupi pomysł
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 13:10

Przyglądałem się temu czemuś od strony Ekonomika, to chyba ten skate-park ? czy co ? Takie wielkie betonowe Koryto i coś mi się wydaje że młodzież albo będzie tam łamać kości, zostawiać zęby i oddawać krew ziemi Tomaszowskiej lub po prostu pić bo butelki po piwie już są :!:
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 13:18

Gość pisze:Przyglądałem się temu czemuś od strony Ekonomika, to chyba ten skate-park ? czy co ? Takie wielkie betonowe Koryto i coś mi się wydaje że młodzież albo będzie tam łamać kości, zostawiać zęby i oddawać krew ziemi Tomaszowskiej lub po prostu pić bo butelki po piwie już są :!:

Hmm...czy mnie pamięć nie myli :roll: przecieź już wybudowano taki obiekt koło Tdk-u.Po co drugi?
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 20:04

ja też czarno jakoś widzę ten park-szary beton jak na rondzie, chciałabym się mile rozczarować ale to chyba marzenie
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 20:46

przykro patrzec, jak ktos juz slusznie zauwazyl- od strony ekonomika "wielkie betonowe koryto" dla kilku skejterow, ktorzy i tak nie za czesto korzystali ze skate parku kolo tdk-u, poza tym mnostwo wycietych drzew, wszedzie beton, to juz nie jest park, tylko kolejny tworek potworek w stylu jedynego w kraju ronda z kamieniami nagrobnymi i powykrecanym ufoludkiem na laweczce, czy tez wybrukowanym placem kolo herbaciarni

wyglada na to, ze rewitalizacja w wydaniu lokalnych decydentow to usmiercanie zieleni i betonowanie/brukowanie czego sie da a przeciez, wnioskujac z nazwy, ma to byc ozywianie

nie zdazylo mi sie uslyszec pozytywnej opinii mieszkancow na temat tego, co sie dzieje z wyzej wymienionymi miejscami - jak to mozliwe, ze wladze maja to w d...? naprawde nie mamy nic do gadania ? od czego sa radni ?

moze ktos ma zdjecia parku, ronda i placu przy herbaciarni sprzed tego pogromu ?
moznaby to skonfrontowac ze zdjeciami tego, co jest obecnie , wyslac do mediow i zapytac - czy tak ma wygladac rewitalizacja ? moze naglosnienie tych absurdow pokazaloby wlodarzom, ze nie sprawuja wladzy absolutnej
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 20:47

Gość pisze:przykro patrzec, jak ktos juz slusznie zauwazyl- od strony ekonomika "wielkie betonowe koryto" dla kilku skejterow, ktorzy i tak nie za czesto korzystali ze skate parku kolo tdk-u, poza tym mnostwo wycietych drzew, wszedzie beton, to juz nie jest park, tylko kolejny tworek potworek w stylu jedynego w kraju ronda z kamieniami nagrobnymi i powykrecanym ufoludkiem na laweczce, czy tez wybrukowanym placem kolo herbaciarni

wyglada na to, ze rewitalizacja w wydaniu lokalnych decydentow to usmiercanie zieleni i betonowanie/brukowanie czego sie da a przeciez, wnioskujac z nazwy, ma to byc ozywianie

nie zdazylo mi sie uslyszec pozytywnej opinii mieszkancow na temat tego, co sie dzieje z wyzej wymienionymi miejscami - jak to mozliwe, ze wladze maja to w d...? naprawde nie mamy nic do gadania ? od czego sa radni ?

moze ktos ma zdjecia parku, ronda i placu przy herbaciarni sprzed tego pogromu ?
moznaby to skonfrontowac ze zdjeciami tego, co jest obecnie , wyslac do mediow i zapytac - czy tak ma wygladac rewitalizacja ? moze naglosnienie tych absurdow pokazaloby wlodarzom, ze nie sprawuja wladzy absolutnej


*zdarzylo, przepraszam najmocniej
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2015, o 22:16

dobrze że na SOR blisko, niejeden w tej wannie zęby zostawi i kości pogruchocze
Na górę

Postautor: Stary » 12 lip 2015, o 23:02

Ze wszystkich obiektów w parku dla mnie (i chyba nie tylko) najbardziej kontrowersyjny jest skejt-park. Obiekt na pewno kosztowny a przeznaczony dla stosunkowo nielicznej grupa mieszkańców - młodzieży, która do tego sportu ma określone predyspozycje. Dla mnie (starego) ten obiekt jest niebezpieczny, za bardzo wyczynowy i techniczny co koliduje z koncepcją rodzinnego niedzielnego wypoczynku dzieci i seniorów acz na pewno nikomu w tym wypoczynku nie przeszkadza. Uważam, że projekt powinien być bardziej przyjazny dla mniej zaawansowanych.
Podobna sytuacja była z torem rowerowym w LO, który był technicznie za trudny dla zwykłych miłośników dwóch kółek i nie zyskał dużej popularności, aż w końcu został zlikwidowany. Możecie się śmiać z tego co napisałem, ale ja życzę wszystkim aby nikt sobie tam krzywdy nie zrobił.
Na górę

Postautor: kmieciu » 13 lip 2015, o 08:32

Jak tak dalej pójdzie to w przyszłości będzie się mówiło: Tomaszów betonem stoi. Betonowa pustynia na rondzie gdzie kamieni kupa zamiast żywopłotów jak to ongiś bywało. Beton przy starej herbaciarni. Nowe, dizajnerskie ławeczki, które oko cieszą, ale są udręką dla kręgosłupów na dłuższą metę. Tak wygląda "nowe" bez pomyślunku: zabrać stare ławki z oparciami i wstawić proste dechy bez oparć. Po co komu oparcia? Przecież wiadomo, że na ławkach nie spoczywają ludzie w podeszłym wieku czy schorowani a wyłącznie ludzie wysportowani, w sile wieku i okazy zdrowia.

Na szczęście w nowej odsłonie parku ławki z oparciami będą chociaż przy głównych alejach (na bocznych jednak trzeba będzie pogłębiać swoje garby). Odetchnąłem, ktoś pomyślał. Za to przeraziłem się wielkim (jak na rozmiary naszego parku) betonowym torem. Masa betonu i zapewne masa pieniędzy w to włożona. Po cholerę było tyle tam tego lać? Kilka(naście) drzew poszło do wycięcia, tak jakby nasz park był nie wiadomo jak wielki żeby można było sobie pozwolić na wycinkę choćby jednego drzewa.

To teraz plusy.

Scena zamiast starej muszli - brawo! Widzę inspirację sceną z np. lubelskiego Ogrodu Saskiego. Tomaszów potrzebował nowej sceny. Mam nadzieję, że od teraz znikną prowizorki na rondzie z naszym przepięknym handlowcem w tle i że z nową sceną przyjdzie nowe spojrzenie na temat czyli nowy repertuar (wiem, marzenie ściętej głowy).
Nowe lampy, nowe alejki, sprzęty do ćwiczeń, to wszystko ok.

I znowu minusy czyli...

... ten nieszczęsny beton.
Wystarczyło skupić się na scenie, rewitalizacji alejek a przede wszystkim nająć dobrego florystę (lub kilku) co by nasz - i tak już przerzedzony park - jeszcze bardziej zazielenić, a nie stopniowo, małymi kroczkami karczować i lać do niego beton.
Park to zielone serce miasta. Zielone. Nie szare.
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2015, o 09:48

A czy ktoś wie kiedy otworzą park?
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2015, o 09:58

Właśnie. Ponoć termin wykonania wszystkich robót, zapisany w umowie, to był 10 lipca br. Jeśli tak, to co z karami umownymi, na co pójdą pieniadze z kar?
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2015, o 10:19

kmieciu pisze:Jak tak dalej pójdzie to w przyszłości będzie się mówiło: Tomaszów betonem stoi. Betonowa pustynia na rondzie gdzie kamieni kupa zamiast żywopłotów jak to ongiś bywało. Beton przy starej herbaciarni. Nowe, dizajnerskie ławeczki, które oko cieszą, ale są udręką dla kręgosłupów na dłuższą metę. Tak wygląda "nowe" bez pomyślunku: zabrać stare ławki z oparciami i wstawić proste dechy bez oparć. Po co komu oparcia? Przecież wiadomo, że na ławkach nie spoczywają ludzie w podeszłym wieku czy schorowani a wyłącznie ludzie wysportowani, w sile wieku i okazy zdrowia.

Na szczęście w nowej odsłonie parku ławki z oparciami będą chociaż przy głównych alejach (na bocznych jednak trzeba będzie pogłębiać swoje garby). Odetchnąłem, ktoś pomyślał. Za to przeraziłem się wielkim (jak na rozmiary naszego parku) betonowym torem. Masa betonu i zapewne masa pieniędzy w to włożona. Po cholerę było tyle tam tego lać? Kilka(naście) drzew poszło do wycięcia, tak jakby nasz park był nie wiadomo jak wielki żeby można było sobie pozwolić na wycinkę choćby jednego drzewa.

To teraz plusy.

Scena zamiast starej muszli - brawo! Widzę inspirację sceną z np. lubelskiego Ogrodu Saskiego. Tomaszów potrzebował nowej sceny. Mam nadzieję, że od teraz znikną prowizorki na rondzie z naszym przepięknym handlowcem w tle i że z nową sceną przyjdzie nowe spojrzenie na temat czyli nowy repertuar (wiem, marzenie ściętej głowy).
Nowe lampy, nowe alejki, sprzęty do ćwiczeń, to wszystko ok.

I znowu minusy czyli...

... ten nieszczęsny beton.
Wystarczyło skupić się na scenie, rewitalizacji alejek a przede wszystkim nająć dobrego florystę (lub kilku) co by nasz - i tak już przerzedzony park - jeszcze bardziej zazielenić, a nie stopniowo, małymi kroczkami karczować i lać do niego beton.
Park to zielone serce miasta. Zielone. Nie szare.


A potem szok: TOMASZÓW ZALAŁO!!!
A gdzie niby ma woda spływać, jak wszędzie beton? Przecież w beton nie wsiąknie.
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2015, o 11:48

Mam nadzieję że te betonowe ławki zostaną jakoś zabezpieczone, przynajmniej rogi. Jestem matką dwójki dzieci i już sobie wyobrażam co będzie jak jakieś biegnące dziecko się potknie i uderzy głową w taki betonowy klocek....Ma to być miejsce relaksu, wypoczynku a wygląda dosyć niebezpiecznie. Syn lubi jeździć na hulajnodze jednak do tego skateparku chyba bałabym się go wpuścić.
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2015, o 13:35

taaa, same innowacje - park, czyli betonowe serce miasta, rondo, czyli zydowski cmentarz, skwerek ( kolo herbaciarni) czyli wybrukowane klepisko
doprawdy, mozecie byc dumni, panowie urzednicy, nagrody i premie juz zainkasowaliscie, czy jeszcze nie?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”