rzecznik Swiatowych Dni Mlodziezy bedzie mial dziecko

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 7 paź 2015, o 23:59

"obrodzilo" ostatnio wsrod ksiezy, jak nie kochanek to kochanka (oby tylko byla pelnoletnia) i dziecko
zawsze tak bylo, tylko teraz wiecej wychodzi na jaw, bo to juz nie te czasy, kiedy wszystko bylo zamiatane pod dywan

"Ksiądz Tomasz Kijowski, były rzecznik prasowy Światowych Dni Młodzieży 2016 będzie miał dziecko. Z tego powodu opuścił Zgromadzenie Salezjanów. Teraz czekają go procedury wydalenia z zakonu i stanu kapłańskiego.
WP / Paweł Kozioł
Tomasz Kijowski, formalnie wciąż ksiądz, ale już były rzecznik prasowy ŚDM 2016, opuścił mury zakonu Salezjanów. Powodem odejścia ze wspólnoty jest poczęcie dziecka. Informację tę potwierdził Wirtualnej Polsce ks. Andrzej Gołębiewski, rzecznik prasowy Salezjanów w Krakowie...."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,tit ... aid=115b87
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 08:02

Oj, źle się dzieje, źle .
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 09:49

Ale jakoś zdrowo. Dziecko czyli z kobietą :D
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 10:10

Gość pisze:Oj, źle się dzieje, źle .


Czego źle?Ksiądz jak każdy inny facet chce czasem poru..ć.U nas w Polsce panuje przekonanie że księża to alfa i omega i są traktowani jak święci przez starszych ludzi jak i młodszych wierzących-praktykujących.Jak widać są to tacy sami ludzie jak my a posługa kapłańska to tylko ,,zawód,, po pracy robią to samo co ty i ja.Sami sobie narzucili celibat teraz mają kwiatuszki w kościele.Prawosławni jakoś nie mają problemów z Popami tylko chrześcijanie bo Watykan boi się zniesienia celibatu gdyż zacznie się rozkradanie majątków Kościoła przez prawowitych spadkobierców którymi będą dzieci księży.Ja wieże w Boga ale już nie w księży i Kościół jako wspólnotę.Oczywiście nie mam nic do ludzi bogobojnych co latają non stop do Kościoła czy też księży bo to każdego wybór w co wierzy i jak pojmuje wiarę.Ale tak stojąc troszkę z boku widać że to co mówi ksiądz z ambony jest zazwyczaj kłamstwem (o miłości,wierze,wytrwałości,o nie przywiązywaniu się do rzeczy materialnych itd) by potem wsiąść do samochodu za 80 tyś. złoty który kupił za parafialne pieniądze i pojechać do kochanicy i do dzieci którym wybudował dom gdzieś na lubelszczyżnie.Mówią to co pasowało by powiedzieć podczas kazania i karcą innych za złe postępowanie a sami nie są lepsi.Dlatego postawa Papieża Franciszka jest bardzo dobra,chce zrobić ład i porządek przywracając sakramenty dla tych co żyją w grzechu tylko ci co żyją w takim samym grzechu(księża i biskupi) nie chcą do tego dopuścić bo przecież to w brew religii Kościoła.Sam wywiad z księdzem gejem pokazuje że w śród księży związki są na porządku dziennym czy homo czy hetero a więc w czym problem?Znieść celibat,odpowiednio to usankcjonować i po problemie
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 10:35

Bo u nas powinni być pastorzy i mieć normalne rodziny i było by bez problemu ksiądz też facet wiec czemu mu sie dziwić wiadomo składa śluby do których powinien się zastosować bezwarunkowo ale to jest tylko formalność a w zyciu bywa różnie jak każdy inny facet ma pociąg do kobiet tylko się powstrzymuje bo jak by mogło być inaczej jeden ma silną wolę a drugi niestety słabą i ciężko jest nad tym zapanować.
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 10:38

lepiej. slubuja celibat czyli bezżenność . to księża zakonni slubują czystość

Zasadniczo obowiązek celibatu ugruntował Sobór Trydencki. W kanonie IX z 24 sesji soboru, z 11 listopada 1563, w dekrecie o sakramencie małżeństwa, stwierdził:


Jeśli ktoś powie, że klerycy którzy otrzymali święcenia, lub osoby które uroczyście przysięgły czystość, mogą zawierać małżeństwo [...] niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.Wiki


W sumie niedawno :wink:
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 12:21

Celibat to przeżytek :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 13:15

a żebyś Ty wiedział ile u nas poukrywanych młodych księży już ma swoje dzieciaczki... myślę, że za jakiś czas będzie wiadomo.

A co do wiary, oczywiście święta racja, księża dawno mineli się z powołaniem, wybruło im juz du..y od tego dobrego, kogo z młodych stać na nowo autko, i utrzymanie rodziny w przeciągu 2-ch lat?


No właśnie...
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 13:40

No nie gadaj :panzielony: ale myślę,że to wszystko przez te hormony :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 13:47

Gość pisze:a żebyś Ty wiedział ile u nas poukrywanych młodych księży już ma swoje dzieciaczki... myślę, że za jakiś czas będzie wiadomo.

A co do wiary, oczywiście święta racja, księża dawno mineli się z powołaniem, wybruło im juz du..y od tego dobrego, kogo z młodych stać na nowo autko, i utrzymanie rodziny w przeciągu 2-ch lat?


No właśnie...


Znowu się czepiasz Dorotkowego?
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 14:33

Powodem osobistym okazuje się fakt spłodzenia dziecka przez ks. Kijowskiego. Matką jest młoda 22-letnia kobieta, która księdza poznała na spotkaniach dla młodzieży. Ks. Kijowski zdecydował się wziąć odpowiedzialność za dziecko oraz kobietę i zamieszkał z nią.

Co będzie dalej z duchownym? Proces jego wydalania ze Zgromadzenia salezjanów trwa i trudno powiedzieć, kiedy się zakończy. – Obecnie ks. Tomasz Kijowski ma zakaz sprawowania sakramentów, przepowiadania Słowa Bożego oraz noszenia stroju duchownego – wyjaśnia ksiądz Gołębiewski."


Ale naturalnie a nie przez in vitro :!:
Na górę

Postautor: cabba » 8 paź 2015, o 15:16

Celibat jest przeciw naturze. Jako ludzie jesteśmy seksualni i mamy potrzebę uprawiania seksu. Ciągłe życie we wstrzemiędliwości czasami prowadzi do różnego typu zaburzeń.Co tam rzecznik ŚDM. Osoby zorientowane w temacie wiedzą, że jeden z tomaszowskich księży żyje w trójkącie z pewnym małżeństwem. Sam niedawno widziałem tego księdza z siatką zakupów skręcającego do bramy kochanki. Taka jest życiowa proza. Jestem chrześcijaninem a Kościół jest dla mnie skompromitowany. Zresztą jego polityka jest taka aby CIEMNY LUD wiedział jak najmniej o jego ciemnej stronie życia. CIEMNY LUD jest od tego aby zasilał tacę. Aby utrzymywał darmozjadów i cwaniaków żerujących na lęku i niepewności człowieka.
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 19:42

Co mówi o celibacie wasze prawo naturalne, katotalibki ?
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 20:34

Rozmawiają dwaj księża : ciekawe czy doczekamy czasów że zniosą celibat,my nie ale może nasze dzieci
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2015, o 20:46

Normalny ksiądz/zakonnik/człowiek, nie pedofil. Zakochał się w kobiecie i ma z nią dziecko, i ma też honor zrezygnować z zakonu i ponieść konsekwencje swojego wyboru w postaci krytyki kleru i ortodoksyjnych katolików. Szanuję go i życzę wszystkim takiej postawy
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”