"....w podzięce nam jeszcze banderowcy i oligarchowie w ręce te naplują."

"....w podzięce nam jeszcze banderowcy i oligarchowie w ręce te naplują."

Postautor: Gość » 8 mar 2018, o 14:42

Nieustające wyciąganie do Ukrainy rąk na zgodę (pełnych pieniędzy, a ostatnio także gazu) nieuchronnie prowadzi do tego, że w podzięce nam jeszcze banderowcy i oligarchowie w ręce te naplują.

Stosunek ukraińskich nazistów do Polski i Polaków to właśnie takie hajdamackie przemieszanie strachu, nienawiści i pogardy. Banderowcy gardzą współczesną Rzecząpospolitą widząc jej słabość i płaszczenie się jej władz nie tylko przed Waszyngtonem, ale nawet przed Kijowem. Z drugiej jednak strony obawiają się wiedząc, że Polska wyzwolona i rządna byłaby w stanie rozwiązać problem banderowski także na Kresach równie, a może nawet bardziej skutecznie, niż wspólnie z Rosją uczyniła to 70 lat temu. Połączenie tych dwóch uzupełniających się uczuć – pogardy i przerażenia potęguje tylko banderowską nienawiść, której wykwity widać już nie tylko na lwowskich ulicach.

A przy tym wszystkim cwani naziści wiedzą, że i na zewnątrz, i w oczach nie zakażonych jeszcze Ukraińców lepiej sprzedadzą się jako… ofiary Polaków i obrońcy narodu przed rzekomą „polską agresją”! W tym właśnie duchu rzeczony Koszuliński opowiadał m.in. głodne kawałki, jak to "w Polsce bije się Ukraińców za to tylko, że są Ukraińcami".

http://chart.neon24.pl/post/142757,hajd ... olska-sila

Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”